All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 4 April 2014

Luli i muzikës “live” dhe sukseset e tij (Video)

Një artis i cili nga dashuria për muzikën ka vite që tashmë e ka bërë pjesë të pandashme të jetës së tij dhe sjell këngë të bukura që kthehen në hite. Ky është personazhi ynë këngëtari Lulzim Shehu e që të gjithë e njohin shkurt si artisti me zërin e vecantë Luli.

Luli ka 9-të vjet që jeton në Gjermani por është nga Ferizaj. I pyetur nga ne se kur e merr malli për vendlindjen cila është kënga që këndon më tepër, e ai ka këtë përgjigje: “Kur të merr malli këndoj si të gjithë këngë kurbeti”.

Ndërsa këngëtari na tregon se ka shumë këngë të bukura shqiptare, por në zemër mbetet gjithmonë kënga me titull “Oj Kosovë oj nana ime”, madje këtë këngë gjithmonë e këndon në fundjavë nëpër shumë koncerte ku është i pranishëm.


Luli është një artist shumë i kërkuar në diasporë dhe jo vetëm, dhe sidomos nëpër dasma ka shumë ftesa dhe sic rrëfen ai i ka punët shumë mirë. Këngëtari ka deri tani mbi 160 këngë të realizuar dhe mbi 15 videoklipe të bukura së bashku me 3 albume në tregun shqiptar.

Irva Stefa këngë të Lana Del Rey në ‘Hit Play’

Irva Stefa është e ftuar sot në emisionin ‘Hit Play’ nga Anjeza Maja në Agon Channel.

Nje emision ky i drejtuar nga prezantuesja e famshme dhe bukuroshe Anjeza Maja që nxeh atmosferën e të premteve në mbrëmje në Agon Channel, ku përvec hiteve ndërkombëtare, sjell këngëtarë shqiptarë nga të gjitha trevat.

Ajo do të performojë disa nga këngët e saj si edhe do të sjelli ‘live’ një këngë nga këngëtarja shumë e sukseshme e momentit Lana Del Rey.

Irva është një nga këngëtaret që preferon të këndojë gjithnjë ‘live’ në mbrëmjet e saj në clube. Së fundmi ajo ka premtuar lancimin në treg të albumit të saj, dhe ne jemi në pritje./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stefa Irwaa Lana Del Rey song in 'Hit Play'

Irwaa Stefa is invited today to show 'Hit Play' by Maya Anjeza Agon Channel. A program run by the famous presenter and yeast Anjeza lovely atmosphere heats of the Friday evening in Agon Channel, where besides international hits, brings singers from all Albanian territories. She will perform some of her songs as well as to bring 'live' a song from the very successful singer of the moment Lana Del Rey. Irwaa is one of your favorite singers always sing 'live' in her evenings at the Club. Recently she has promised to launch the album in its market, and we are expecting. / Maxim Gjokaj /

Wednesday, 2 April 2014

Albana Mexhuani, bukuroshja shqiptare që nuk ndalet

Gjithmonë e më shumë vajzat shqiptare me elegancën dhe simpatinë e tyre po mrekullojnë njerëzit e botës së spektakleve dhe modës.

Edhe më herët kemi parë dhe dëgjuar për bukuroshen që ka lindur në Mitrovicë, Albana Mexhuani, dhe sukseset e saja në fushën e modës, tashmë sërisht ka lajme për të.

Albana ka marrë pjesë në spektaklin ‘Miss Berlin 2014’ duke u vlerësuar si një nga vajzat më simpatike, ndërsa është pjesëmarrëse në ‘Online Shop 7 Dresses’.

Bukuroshja e cila jeton afër Mynhenit të Gjermanisë vetëm pas disa javësh është e ftuar speciale në ‘Fashion Week’ në Gjermani.

Ëmbëlsia dhe sensualiteti i saj, por edhe talenti i saj për aktrim vazhdon të bijë në sy të të gjithëve, ndërsa sapo ka përfunduar një casting në Zurich, dhe ka rezultuar të jetë një nga femrat më të mira aty dhe e ka kaluar këtë faze, pasi ka qenë një konkurs për art.

Albana ishte për të pushuar pak javë më parë në Kosovë, ku ka realizuar edhe disa foto të bukura me mjeshtrin e fotografisë Avni Selmani, foto të cilat jeni duke i parë.

Duke qene një nga shqiptaret më të kërkuara falë bukurisë së saj, tani presim të shohim suksesin e rradhës së Albanës./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albana Mexhuani , Albanian beauty that does not stop

Increasingly Albanian girls with their grace and sympathy are mrekullojnë people spectacles and fashion world . Earlier we have seen and heard the beautiful blonde who was born in Mitrovica , ATG Mexhuani , and its successes in the field of fashion , again already has news for him. ATG has participated in the show ' Miss Berlin 2014 being rated as one of the most charming girls , and is a participant in the ' Online Shop 7 Dresses ' .

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online