All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 10 August 2014

Mega mbrëmje nga Lindon Camaj më 15 gusht në Tuz

Një prej zërave më të mirë të Malësisë dhe një prej emrave më të njohur të muzikës shqiptare Lindon Camaj ka menduar edhe këtë verë të sjellë një mega koncert në Tuzin e tij.

Ashtu si vitin e kaluar artisti do të mbledhë me zërin dhe hitet e tij shumë artdashës dhe bashkëatdhetarë të ardhur për të pushuar në vendlindjen e tyre.

E këtë herë do të jetë ambienti fantakstik në terasën e hotel Oasis dhe mbrëmja duke nisur nga ora 21 e 15 gushtit ku artisti për orë të tëra do të argëtojë bashkëvendasit e tij, ndërsa mësojmë se interesimi ka nisur të jetë shumë i madh për këtë koncert.

E ftuar speciale në këtë mbrëmje do të jetë edhe këngëtarja e hitit ‘Të ka lali xhan’, Silva Gunbardhi  për të kënaqur publikun e madh atë natë. Ritëm, muzikë e shoë të udhëhequr edhe këtë herë nga moderatori Maksi, e ndërsa mbrëmja e 15 gushtit do të jetë pikëtakimi vetëm në Oasis në Tuz për tu argëtuar pa fund nën hitet e Lindon Camajt dhe Silva Gunbardhit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega evening by Lindon Camaj on August 15 in Tuz

One of the best voices of Highland and one of the most famous Albanian music Lyndon Camaj this summer even thought to bring a mega concert in his Tuz. Just like last year the artist will collect the sound and hits a lot of fans and his compatriots came to rest in their home.

And this time will be fantakstik environment in terasën Oasis hotel and evening starting from 21 pm August 15th where the artist for hours to entertain his fellow, as we learn that the interest is starting to be too big for this concert . Special guest this evening will be the singer's hit 'The soul has lali', Silva Gunbardhi to satisfy the public's great that night. Rhythm, music showdown once again led by moderator Max, and as the evening of August 15 will be the only meeting place in Tuz Oasis have fun without end under Lyndon hits Camaj and Silva Gunbardhi. / Maxim Gjokaj /

‘Moda në Fokus 6’ shkëlqen edhe këtë vit

Edhe këtë vit në një vend fantastik sic është ‘Camping & Pishina Riviera’ në Shëngjin është mbajtur spektakli ‘Moda në Fokus 6’. 10 sfilata me nurin e modeleve kanë treguar punën e 10 stilisteve të reja me krijimet origjinale dhe që shumë mirë mund të konkruojnë në tregun e modës shqiptare.

Ndërsa si gjithmonë barrën më të madhe e ka mbajtur drejtoresha e ‘Euro Mode School’, Znj. Lorena Malshi e cila në fund në ndarjet e diplomave ka qenë më e lumtura në botë duke parë nxënëset e saja që kanë shkëlqyer me stilimet e tyre mbrëmjen e 5 gushtit.

Për të vlerësuar punën e tyre si gjithmonë ka qenë i ftuar edhe drejtori general në të gjithë evropën i shkollës së modës Antonio Donano ku ka diplomuar studentet, ndërsa edhe ai ka treguar se gëzohet kur shikon se si moda në Shqipëri është duke avancuar me hapin evropian.

Këtë vit u vu re pjesëmarrje shumë e madhe e publikut të cilët kishin ardhur në këtë ambient për të shijuar një natë të bukur por edhe për të kërcyer dhe u arëgtuar në ritmet e artistëve të njohur shqiptarë si Lindon Camaj, Albana Mesuli, Papush Sadiku dhe Irena Dedvukaj.

Tuna gati për ta ‘djegur’ Pishinën Riviera në Shëngjin

Këngëtaja e hitit ‘MMV’ mes shumë angazhimeve të saj verore ka menduar që një datë të jetë edhe në Shëngjin. Pikërisht Tuna së bashku me reperin Cozman po përgaditet që ta ‘djegin’ në një atmosferë fantastike në mbrëmjen e 17 gushtit në vendin më të bukur në Shëngjin në ‘Camping & Pishina Riviera’.

Nga pronari i këtij vendi z.Arben Fusha mësojmë se cdo gjë është gati për të pritur shumë pushues dhe bashkëvendas të cilët kanë nisur të interesohen për të qenë atë natë dhe për tu argëtuar me hitet e Tunës, e ku kjo mbrëmje do të prezantohet nga një moderator i njohur.

E për të gjithë ata që janë të rinj dhe po pushojnë praën Shëngjinit dhe jo vetëm, në kilometrin e parë rrugës që shkon për në Shëngjin mund ta ndalohet në mbrëmjen e 17 gushtit në këtë vend për të kaluar një natë të paharruar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna ready to 'burn' pool Riviera Shngjin

Këngëtaja's hit 'MMV' among her many commitments summer has meant that a date be even Shngjin. Exactly Tuna Cozman along with rapper is preparing to 'burn' in a fantastic atmosphere on the evening of August 17 ​​in the most beautiful place Shngjin in 'Camping & Pool Riviera'.

Dorentina Berishaj, artistja e re që ka si frymëzim Gjyste Vulën

E bukur dhe me një stil të vecantë. Kjo është këngëtarja e re nga Tuzi por që jeton në Amerikë, Dorentina Berishaj, e cila deri tani në tregun muzikor shqiptar ka 3 këngë, një këngë e njohur prej vitesh ‘C’ka ka zogu’, kënga e dytë ‘Pse më gënjen’ dhe po ashtu një potpuri të bukur popullore.

Dorentina ka pasur  dëshirë të bëhet këngëtare që kur ishte e vogël, dhe sic na tregon kur një person ka një ëndërr mundohet që deri në fund ta bëjë realitet dhe po ia del shumë mirë, duke pasur si plan edhe shkollën e muzikës.

Por simpatia e saj dhe flokët të cilat shpesh herë i thonë se i ngjan artistës së huaj Beyounce, ka rënë në sy nga organizatorët e ‘Miss Malësisë’ ku e kanë ftuar vajzën në këtë konkurs bukurie para një vite dhe ajo ka rrëmbyer vendin e tretë. E pyetur nga ne se a ka braktisur Malësinë pasi tani jeton në Amerikë, këngëtarja na jep këtë përgjigje: ‘Malësinë nuk e braktisi kurrë, sepse është vendi ku jam rritur. Tani jetoj në Amerikë për shkak se bashkëshorti im jeton këtu’.

Duke qenë se është rritur në një ambient dhe zonë ku shumë artistë shqiptarë me me zë kanë jetuar aty, bukuroshja këngëtare thotë se do të donte të kishte një duet me Lindon Camaj, pasi për të ai ka një zë të mrekullueshëm dhe është shumë i suksesshëm.

Po kush e frymëzon më tepër Doruntinën nga këngëtarët e Malësisë ajo tregon kështu : ‘Malësia ka shumë artistë të mëdhenj, por unë e marr frymëzimin nga Gjyste Vulaj sepse është një këngëtare shumë e mirë dhe shpresoj se një ditë të kem edhe unë sukses si ajo’.

Edhe në Amerikë, Doruntina merret me muzikë dhe ëndrrën e saj do të vazhdojë deri në fund, ndërsa nuk mungon në koncerte ku publiku e pret shumë mirë dhe si fillim është e lumtur që po i shkon shumë mirë, por edhe në dasma ajo do të presë ftesta për të kënduar, pasi është shumë e re vetëm 18 vjece dhe deri tani ka pasur shumë sukses.

E megjithëse bashkëshori i saj nuk merret me muzikë gjithmonë e ka ndihmën dhe përkrahjen shumë të madhe të tij. Ndërsa nuk harron të falenderojë të gjithë ata që e ndjekin, por edhe muzikantin nga Malësia, Sejo Gjokaj i cili e ka ndihmuar shumë që nga fillimi kur nisi të këndojë.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online