All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Thursday, 21 August 2014

Arsim Gallapeni, shqiptari me shumë stil në Zvicër

Nuk merret me modë e megjithëse ka pasur plot oferta edhe për të qenë i tillë, apo për të konkuruar për mister.

Ky është personazhi ynë djaloshi 25 vjecar me origjinë nga Suhareka por që prej vitesh jeton dhe punon në Zvicër.

Quhet Arsim Gallapeni, djaloshi simpatik dhe plot stil, i cili përvec se punon ai ndjek modën dhe bie në sy për veshjen dhe kombinimet shumë intersante.

Sic thamë në plan të parë duket se ky patjetër është model, por ofertat për të qenë i tillë nuk mungojnë, e megjithëse ai nuk pranon të jetë pjesë e tyre duke u pështatur me një jetë jo shumë publike dhe të qetë.


Për të gjitha vajzat që mendojnë tashmë duke parë Arsimin se mos vallë ai është single, pak ndoshta zhgënjehen pasi ne mësojmë se djaloshi është i martuar, megjithëse shpesh herë e sheh mes femrave shumë të bukura.

Biznesmeni nga Haracina e Shkupit i dashuruar në Versace


Duket si e pabesueshme por është shumë e vërtetë ai është një nga shqiptarët më të dashuruar pas markës Versace.

Është një përsonazh shumë interesant dhe i rrallë që quhet në të vërtetë Shenasi Masllani por të gjithë e njohin dhe e thërrasin Shenki Versace.

Ai është një biznesmen nga Haracina e Shkupit dhe mund të themi është kaq shumë i dhënë dhe ‘i cmendur’ pas cdo gjëje që ka firmën e Versaces, duke nisur nga shtëpia orienditë e deri te pllakat e pishinës së tij që e ka në oborr.

Por në formën e Versaces i ka edhe zinxhirët apo unazat që ai i mban, ku janë 4 kg flori i pastër. Shenkiu është një personazh i dashur shumë edhe nga disa emra të njohur në shtetin ku jeton madje edhe është mik i mirë i tyre.

Cdo markë që ka firmën Versace e gjen te djaloshi shkupjan. Ne nuk kemi ende informacione nëse është i lidhur apo jo, por patjetër që partnerja e tij duhet të jetë veshur e gjitha me Versace./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Businessman from Aracinovo Skopje in love with Versace

Tuesday, 19 August 2014

Kujt po ia palon zogun Fjolla Morina?

Këngëtarja Fjolla Morina sapo ka postuar në instagram dhe facebook një foto ku duket e veshur me një bluzë ku shkruhet ‘Keep Calm and Paloje zogun’ dhe në dorë ka një kurorë mbretërie.

Por kujt i thotë Fjolla ‘Paloje zogun’ duhet të presim deri nesër pasi të shohim videoklipin që do të lansohet në kanalin youtube.

Për këtë klip dhe këngë që flitet të jetë një super hit ka ditë që mediat shkruajnë dhe njerëzit flasin dhe pritet me shumë kureshtje./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who is it Fjolla Morina Palo bird?

Morina Fjolla singer has just posted on instagram and facebook where a picture appears wearing a shirt which is written 'Keep Calm and Paloje bird' hand and has a crown kingdom. But who says Fjolla 'Paloje bird' should wait until tomorrow after seeing the video clip that will be launched in youtube channel.

For the clips and songs that speak to be a super hit there are days that the media and people talk and write expected with a lot of curiosity. / Maxim Gjokaj /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online