All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 5 September 2014

Silva Gunbardhi ne "Miss Exclusive of the World 2014"


Kengetarja e hitit "Te ka lali shpirt", Silva Gunbardhi do te merr pjese ne finalen e spektaklit te bukurise "Miss Exclusive of the World 2014" qe do te mbahet me 13 shtator ne Turqi. Ne fakt ajo nuk eshte konkurrente por e ftuar te performoje ne kete nate te madhe. Ju kujtojme se vitin e kaluar, bukuroshja nga Kosova, Morena Taraku, zuri vendin e dyte ne kete spektakel!

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The singer of the hit "Te ka lali shpirt" Silva Gunbardhi will participate in the finals of the beauty spectacle "Miss Exclusive of the World 2014" to be held on September 13 in Turkey. In fact she is not a competitor but has been invited to perform on this gala night. We remember that last year, the beauty from Kosovo, Morena Taraku, ranked second in this spectacle! ]]

Thursday, 4 September 2014

Robert Berisha, dhendri me i lumtur ne bote [FOTO]

photo: norik uka
Derisa natyrisht, syte te gjithe i kishin drejtuar tek nusja me fustan te bardhe, sic e do zakoni, nuk na shpetoi nga vemendja edhe fakti se Robert Berisha kete nate, sic shihet edhe nga vete fotot, dukej si dhendri me i lumtur ne bote. Ndoshta edhe jo pa arsye pasi lidhja shumevjecare me Nora Istrefin, ka pasur ngritje dhe ulje, madje deri ne ate pike sa flitej per ndarje te tyre dhe martesa, qe vazhdimisht shtyhej, as qe mendohej me si nje mundesi reale.

Ndersa miqte e aferm rrefejne se si Roberti, i cili po frikohej se vitet po i iknin, ishte ne depresion per faktin se nuk mund te krijonte familje dhe shpesh perflitej se nena e Nores ishte bere ne shume raste pengese. Por ja qe me ne fund, edhe ky kapitull u mbyll. Urojme qe cifti i sapo martuar, shpesh i cilesuar si me i bukuri i estrades shqiptare, te trashegohet sa me shpejt! /Albavipnews/


Tuesday, 2 September 2014

Velinat e reja te “Fiks Fare”...

...arsyet pse Filip Cakuli i zgjodhi mes 200 vajzave

Lajmi se jane perzgjedhur dy velinat e reja te programit te pernatshem “Fiks Fare” ne “Top Channel” u komentua ne rrjetet sociale, edhe per faktin se prej kater vitesh cdo sezon te ri shfaqeshin te njejtat, motrat Viola e Petrula Spiro. Kete vit “Fiks Fare” shpalli te hapur audicionin per velinat e reja, gjate te cilit provuan shansin me shume se 200 vajza, brune e bionde. Por mes tyre, drejtori i programit, Filip Cakuli, ka zgjedhur bionden 18-vjecare Dorisa Kacorri dhe velinen brune, 21-vjecaren Gea Braha, te dyja modele te “ICON talent”. Sipas burimeve tona, vajzat jane perzgjedhur nga drejtori i “Fiks Fare” jo vetem per tiparet mesdhetare, por dhe per lirshmerine qe kane demonstruar para kamerave edhe per faktin qe dine te kercejne. Vajzat tashme kane lidhur kontraten me televizionin dhe le te shohim se si do te prezantohen ato ne performancen e tyre te pare me 1 shtator, gjate moderimit te emisionit investigativ “Fiks Fare” nga Fiori Dardha, Gent Pjetri (Doktori) dhe Albana Osmani. Gjithsesi, portretet e tyre nuk do te jene krejtesisht te panjohura per ata qe kane qene te vemendshem dhe kane ndjekur “Summer Fest” ne “Top Channel”. Dy vajzat kane qene pjese e sfilatave, qe jane mbajtur ne koncertet e organizuara kete vere nga ky televizion.

Sunday, 31 August 2014

Viola Spiro, me ne fund rrefen ndarjen nga Arjoni...

Viola Spiro by Daniel Dervishi
photo: daniel dervishi
Viola Spiro thyen heshtjen: Jam vetem, lidhja me Arjonin ishte fantastike, por nuk eci

Nje jete e re per bionden simpatike Viola Spiro, si ne ceshtjet e zemres, ashtu dhe profesionalisht. Pas tri vitesh lidhje me Arjon Mucen, ajo tashme deklaron se i eshte perkushtuar punes ne televizion. Kater vite e njohur si velina bionde e “Fiks Fare” ne “Top Channel”, tashme ne ekran si moderatore, pasi ka firmosur kontraten e re me “Digitalb” per dy emisione. Te henave “Eurogol” dhe cdo te shtune e te diel “Fans zone” ne Supersport. Pyetjes se nese ajo tashme del me dike tjeter pas ndarjes nga Arjoni, i pergjigjet: “Jam single dhe po i perkushtohem punes. Kam ndermend te rri gjate keshtu, e nese lidhem me dike, s’do jete me publike”. Ne fakt, pak kohe pas ndarjes se ciftit mjaft simpatik, ende asnjeri prej tyre nuk kishte pranuar te rrefehej publikisht se cfare ndodhi qe ata i dhane fund lidhjes se konsoliduar. Viola thyen heshtjen duke treguar per here te pare per “Panorama Plus” perjetimet e dhenies fund te kesaj historie te bukur dashurie.”Ishte lidhje fantastike, por nuk eci mbase per fajin e te dyve. Ndoshta s’duhet te ishim aq prefekte;” Nese e ka vuajtur ndarjen ose jo, ajo thote: “Une kam vuajtur me shume vendimin e ndarjes, pasi ne momentin qe e vendosa, kishte mbaruar. Thjesht po kuptoja qe s’do e vazhdoja; Me sakte e dinim te dy qe do ndodhte dhe u ndame shume, shume mire. Vetem se une u tregova me e prere kur e kuptova kete”.

Geti me te dashur te re?

Pas ndarjes, nje bukuroshe e panjohur ne krah te Getit

Pas ndarjes nga bukuroshja Florenta Islami, reperi i njohur Getoar Selimi nuk ka deklaruar ndonje lidhje te re dashurie, por ka vazhduar te heshte.

Sapo filloi sezoni i veres, duket se ai nuk ka pasur kohe shume per aventura e dashuri, edhe pse prane vetes ka pasur femra dhe njihet si tip aventurier.

Gjate ketyre diteve neve na ka rene ne sy nje afersi e madhe me kete bukuroshe, me te cilen jane fotografuar se bashku, por qe eshte e panjohur per publikun.

A thua kjo do te jete femra e radhes qe ai do e deklaroje si te dashur?! /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After separation, an unknown beauty on Geti's arms
After separation from the beauty Florenta Islami, known rapper Getoar Selimi has not declared any new love connection, but kept silent. As soon as summer season begun, it seems that he has not had much time for adventure and love, though with him there were women and he is known as the adventurous type. During these days we have noticed a close relationship with this lovely girl, with whom he was photographed together, but that she is unknown to the public. Do you think she will be the next girl that he will declare as his love ?! ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online