All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Thursday, 11 September 2014

Enver Gjokaj, ne serialin e famshem me Halle Berry

Enver Gjokaj in "Extant" as Sean Glass

Aktori shqiptaro-amerikan, Enver Gjokaj, po vazhdon karrieren e tij te suksesshme kinematografike ne Amerike. Se fundmi eshte pare te luaj ne rolin e nje astronauti ne serialin e famshem fantastiko-shkencor "Extant" (2014) ku merr pjese edhe aktorja e njohur Halle Berry. Ndersa, poashtu ka fituar nje rol tjeter te rendesishem te radhes ne serialin "Agent Carter" qe pritet te del vitin e ardhshem. /Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enver Gjokaj, in the famous series with Halle Berry
Albanian-American actor Enver Gjokaj, is continuing his successful cinematography career in America. Recently he's been seen playing the role of an astronaut in the famous science fiction series  "Extant" (2014) where also participates a famous actress Halle Berry. While also he has won another significant role in the series "Agent Carter" which is expected to come out next year.]]

Sunday, 7 September 2014

Luana Vjollca, feston 23 vjetorin ne menyre te vecante...


Luana: Per 23 vjetor mora cdo dhurate, por jo ate te dashurise

Moderatorja sharmante e "Top Channel", Luana Vjollca, ka festuar ne nje menyre krejtesisht te vecante, me date 2 shtator, 23-vjetorin. Duke shmangur festat e zhurmshme me shoqerine, Luana ka vendosur qe kete ditelindje ta festoje me te vegjlit e shtepise se femijes "Zyber Hallulli" ne Tirane. "Une zgjodha ta festoj keshtu ditelindjen time. Nuk jam e mire me fjale te shpjegoj ndjesine qe me lane, por doja vetem t'ju thosha te shkoni e t'i vizitoni keta femije. Mua me mbushen me dashuri! Kjo foto eshte per ju, sic ju premtova. Faleminderit qe ma zbukuruat kete dite, ju dua, ishte mbishkrimi i saj ne fotot me keta femije. E pyetur nga gazeta Panorama se pse vendosi ta festonte ne kete menyre diten e saj te lindjes, ajo pergjigjet: "Nuk dua ta komentoj kete zgjedhje timen, pervecse te them se u ndjeva vertet e lumtur prane tyre. Ajo sqaron se takimi me ta ishte e vetmja feste e kesaj dite, e cila nisi dhe u mbyll me urime te shumta ne telefon e rrjete sociale, buqeta lulesh dhe mjaft dhurata. Pyetjes se nese kete dite ajo mori ndonje dhurate te vecante dashurie, Luana pergjigjet "jo", qe nenkupton se nuk eshte ne nje lidhje. Ajo postoi po ashtu ne rrjetin social nje buqete te madhe trendafilash te kuq dhe te bardhe, nje dhurate kjo e pervitshme e fansave te saj. Ndryshe nga moderatoret e tjere qe kane pushuar gjate muajve te veres per t'u rikthyer me energji te reja kete sezon televiziv, Luana ka qene e pranishme ne ekran si bashkemoderatore e Ledion Licos, ne aventuren e "Summer fest". /panorama plus/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online