All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 14 September 2014

Zanfina, e ndjekur nga policia...


I bllokojne pasurine Zanfina Ismajlit, nuk pagoi gjobat

Zanfina Ismajli ka kerkuar me cdo kusht qe t’u ike gjobave qe i ka caktuar policia dhe po i zbaton gjykata ne Kosove, dhe behet fjale per gjobat nga ana e policise kosovare ne trafik. Gjykata Themelore ne Prishtine tashme ka sjelle vendim qe te beje pagesen e ketyre gjobave ne ndonje menyre, edhe pse ne disa raste te shqyrtimit te gjykates kengetarja eshte paraqitur e ne disa raste jo, por eshte perfaqesuar nga avokati i saj, keshtu qe gjykata permes disa permbaruesve, ne adrese te kengetares ne Prishtine ka derguar nje vendim, i cili tashme nuk kthehet mbrapa.


Anjeza Branka, rikthehet me seksi se kurre...

Anjeza Branka - Nizma

Anjeza Branka rikthehet fuqishem me nje klip per te dashuruarit

Nje trup kukulle, imazh i kuruar deri ne detaje dhe nje kenge club-i, ku do te gjejne veten te gjithe te dashuruarit. Pas nje pauze ne muzike dhe thjesht pohimit te ndarjes nga i dashuri, Anjeza Branka rikthehet me klip te ri, te titulluar “Nizma”, xhirimet e te cilit kane perfunduar dhe pritet te transmetohet ne kanalet muzikore keto dite. Kenga me muzike re rumunit Alandy dhe tekst te Endrit Mumajesit ka nje titull provokues “Nizma” pra “ma ndiz”, por e shkruar mbrapsht me qellim nga autoret, per te krijuar nje fjale te re intriguese, duke shtuar kuriozitetin e publikut per te kuptuar me shume cfare fshihet pas fjales se padegjuar.


Nora dhe Roberti, shume shpejt me femije?

Nora & Robert by Norik Uka
photo: norik uka
Nora Istrefi pas marteses pohon: Shume shpejt me femije

Nje nga ciftet me simpatike te veres qe lame pas dhe martesa e tyre shume e bujshme i reklamoi edhe me shume ata… Pa dyshim qe jane Robert Berisha dhe Nora Istrefi, tashme zyrtarisht burre e grua. Por pas dasmes qe la per ta dhe per shume te tjere shije te mire, duke iu referuar luksit, cifti nuk ka hedhur asnje foto apo dhene shenje nese jane apo jo ne muajin e mjaltit. Si duket, kete here jane “jashte” fotoreportereve. Por pikerisht gjate nates se dasmes, mes shume deshirave dhe pyetjeve, nusja, Nora, ka shprehur deshiren per femije duke iu pergjigjur keshtu edhe pyetjes se kengetares Gili, nese ajo do te donte pas marteses shume femije. Ndersa dhendri, Roberti, kete gje ia ka lene Zotit. Por ndoshta cifti po e mendon seriozisht tashme qe jane edhe me pushime, per ndonje anetar te ri ne familjen e tyre. /panorama plus/

Arbana dhe Xhemi, te dyja bashke pauze jashte ekranit...

Arbana Osmani & Xhemi Shehu

Arbana & Xhemi: “Kete sezon do te jemi me pushime”

Nje rastesi e bukur e dy mikeshave te ngushta, imazhe te spikatura te “Top Channel”, per te kaluar nje periudhe kohe dhe pauze jashte ekranit se bashku. Pas lajmit se Xhemi Shehu pret te behet nene per here te dyte, moderatorja e njohur Arbana Osmani deklaroi ne emisionin “Jamais Vu” te Mustafa Nanos, se ishte po ashtu shtatzene dhe per kete arsye do te terhiqet per nje kohe te pacaktuar nga ekrani. Ky ishte nje vendim i marre me deshire nga Arbana, nderkohe qe dhe Xhemi ka vendosur te mos angazhohet kete sezon te ri televiziv ne “TCH”, per faktin se ajo do te sjelle ne jete femijen e dyte ne janar te 2015-s, qe do e detyronte te linte projektin televiziv pergjysme.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online