All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Wednesday, 15 October 2014

Erion Ajro sjell me videoklip këngën ‘Garat’ (Video)

Këngëtari simpatik Erion Ajro ka sjellë me anë të një videoklipi të bukur këngën që fitoi në Festivalin ‘Kosova Fest 2014’.

Djaloshi që tashmë është kthyer në një ‘hit’ për fëmijë së bashku me këngët e tij dhe muzikën që ai këndon vazhdon të jetë një nga artistët e vegjël më ‘in’ në skenën për fëmijë.

Video e këngës ‘Garat’ është xhiruar nga Produksioni ‘Frames’ dhe mund të shihni në kanalin Youtube. Erioni nuk ndalet ai do të jetë pjesë edhe e programeve festive të fundvitit,  si një nga këngëtarët fëmijë më të përzgjedhur të produksioneve dhe kanaleve tëlevizive./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion Ajro with video brings the song 'tracks'

Erion Ajro charming singer has brought through a video clip beautiful song that won the Festival 'Kosovo Fest 2014'. The boy is now being turned into a 'hit' for the child along with his songs and music he sings continues to be one of the young artists 'in' on the scene for the song fëmijë.

Sunday, 12 October 2014

Mergim Tolaj- Tenka pas cmimit në Zhurma Show, gati projekti i ri

Ka një emër arti shumë të vecantë, Tenka dhe kështu ka pasur edhe stilin para se të niste muzikën , por emri i tij i vërtetë është Mërgim Tolaj.

Vetëm pak ditë më parë ai është shpërmblyer me cmim duke rrëmbyër ‘Best Male Zico TV’ në eventin e madh të muzikës ‘Zhurma Show Awards 2014’, një cmim që sic na tregon artisti i ri i ka ardhur papritur, pasi ai sapo kishte bërë këngën e parë me anë të një vodeoklipi.

Nuk është i vecantë vetëm në nofkën e tij, ai është shumë unik edhe në muzikën që bën, ku deri më tash ka 10 këngë, por vetëm njërën e ka publikuar.

Këngëtari jeton në Basel të Zvicrës dhe atje edhe ka lindur, por me origjinë është nga Decani i Kosovës, dhe pas cmimit ai e ndjen vetëm më me shumë vullnet për të punuar shumë më shumë.

Tenka na tregon se në fund të këtij muaji do të dalë kënga e tij më e re, ku padiskutim do të jetë një hit, e për videoklipin është kujdesur produksioni ‘Think Creative’ me Faruk Begollin në krye, ndërsa producenti është Jim Bentley që është edhe producenti i këngëtarit dhe pritet të dalë në Youtube nga ‘Arkiva Shqip’. Por reperi i ri ka edhe menaxher tashmë, është ky Labinot Nuraj që e mbështet dhe e ndihmon shumë.

Por kur ne pyesim se me kë do të donte të kishte një duet, ai ka tre emra: me Elvana Gjata, Enca Haxhiu dhe me Dhurata Dora, ku duke parë talentin e Tenkës edhe mund të realizohen një duet i tillë në të ardhmen, pai ai është i hapur për bashkëpunime.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online