All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 1 November 2014

Zana Paloja një tjetër sukses me klipin e ri (Shiko Videon)


Ka qenë një vit plot suksese për artisten me zërin e ëmbël Zana Paloja, ky vit që po lëm pas.

E nisi me fitore në festivalin ‘Celësi Muzikor’, për të qenë protagoniste si e ftuar speciale më pas në skenën gjigande të ‘Zhurma Show Awards.

Por edhe një nga artistet që falë zërit të saj dhe repertorit të madh dëshirojnë ta kenë të gjithë të ftuar në gëzimet e tyre, sidomos në dasmat shqiptare.

Po këngëtarja kosovare sapo ka sjellë në treg një këngë të bukur dhe ritmike realizuar në Tiranë me një klip shumë interesant, një projekt që mban titullin ‘Do ikësh larg nga unë’.

Klipi dhe kënga është duke ecur shumë mirë, duke i shtuar karrierës së saj një tjetër sukses, ndërsa muzika dhe teksti i këngës mban firmën e Albert Cami.

Por ne mësojmë se artistja e cila është edhe një nënë e përkushtuar ndaj fëmijëve dhe kohën e lirë ua kushton vetëm atyre dhe bashkëshortit, ka ftesa për të qenë edhe pjesë e shumë programeve televizive dhe të produksioneve për festat e fundvitit.

Deri sa të kemi projektin e rradhës, ne ju ftojmë të shijoni këngën e bukur të Zanës ‘Do ikësh larg nga unë’./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zana Paloja another success with new clip

Wednesday, 29 October 2014

Biznesmeni Fadil Halili protagonist në filmin ‘Zori’

Emrave të njohur të skenës shqiptare dhe personazhëve në fusha të ndryshme të artit që po marrin pjesë në filmin ‘Zori’ i është bashkuar edhe biznesmeni Fadil Halili.

Edhe Fadili është protagonist me një rol intersant në këtë film,  i cili pritet të dalë së shpejti, duke provuar kështu edhe aktrimin ky biznesmen që është mik shumë i mirë i artistëve shqiptarë dhe që jeton në Zvicër e me origjinë është nga Kosova.

Fadili i cili drejton ‘Eri Halili Sarl’ një biznes ky ku shtrihet në fushën e ndërtimit në kantonin e Jures në Zvicër do ta japë provën edhe si aktor ku së shpejti pritet ta shohim edhe pjesëmarrjen e tij në filmin e shumë pritur ‘Zori’./Maksim Gjokaj/
  - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Businessman Fadil Halili protagonist in the movie 'Zori'

Names known Albanian scene and characters in different areas of art that are participating in the movie 'Zori' has joined the businessman Fadil Halili. Even Fadil is an interesting protagonist with a role in this film, which is expected to be released soon, thus proving the businessman who is acting this very good friend of artists and Albanians living in Switzerland is originally from Kosovo.

Fadil who runs 'Er Sarl Halili' this business lies in the area where the construction of Jures canton in Switzerland will give evidence as an actor which is expected soon see his participation in the much awaited movie 'Zori'. / Maxim Gjokaj /

Lulzim Berisha një polic agjent në filmin ‘Zori’ (Foto)

Të gjithë artdashësit shqiptarë  janë duke pritur filmin ‘Zori’, një prodhim i madh me shumë aktorë dhe artistë shqiptarë nën drejtimin e producentëve Naser Qeli dhe Ilir Balija.

Por ne mësojmë se protagonist në këtë film do të jetë edhe një emër tjetër jo pak i njohur shqiptar sic është Lulzim Berisha, i cili me kënaqësi ka pranuar të jetë pjesë e këtij filmi duke ardhur direkt nga Zvicra, e ku si rol do të ketë policin agjent e komandati ti tij në këtë projekt është këngëtari Meda (edhe ky protagonist në film).

Luli sic e njohin të gjithë me këtë emër këtu do të bëjë pjesë në një ekip special të policisë sekrete që merret me krimin e organizuar, ndërsa miku i tij një tjetër personazh i njohur shqiptar Samir Gërvalla së bashku me reperin Noizy luan gangsterin në këtë film.

Po nga Lulzimi ne mësojmë se në këtë film do të jetë i pranishëm edhe një emër i njohur i UCK-së, Agim Musshabanaj, i cili në film ka rolin e komandantit të njësisë speciale dhe është ndjerë shumë mirë kur ia kanë afruar këtë rol, pasi e ka pasur ëndërr që edhe në film të tregojë forcën e tij që dikur e tregonte edhe në luftën e vërtetë pasi ka qenë një nga luftërarët më të denjë në Ushtrinë Clirimtare në Decan.

Monday, 27 October 2014

Ilir Balija : ‘‘Zori’ filmi më i madh shqiptar po vjen’ (Foto)

Do të jetë një nga filmat më të mëdhenj shqiptarë jo vetëm nga tematika dhe koha që është dashur të realizohet,  por edhe nga kasta e aktorëve dhe personazhëvë shumë të njohur të skënës shqiptare si: Cun Lajci, Sunaj Raca, Kenan Gurgurovci, Meda, Labinot Tahiri, Enver Idrizi, Shkurte Gashi, Diellza Kolgeci, Noizy, Zajmina Vasjari, Gold Ag, Varrosi etj .

E kemi fjalën për filmin ‘Zori’ me regji nga Esat Fejza,  ku ne mësojmë nga Ilir Balija që është një nga producentën e këtij filmi dhe njëkohësisht protagonist në një rol kryesor, dhe ku producenti tjetër është Naser Qeli, na tregoi se ky film nga muaji nëntor do të ketë premierën e tij dhe do të ketë mundësi që ai të promovohet edhe në Diasporë, dhe do të jetë filmi më i madh shqiptar që po vjen.

Por data e saktë sipas Ilirit nuk është cakutuar ende por në fillim do të vijë si premierë në disa vende të evropës e më pas në Kosovë.

Ilir Balija njëkohësisht është i njohur për punën e tij të madhe që e bën në Gjermani me anë të tre kompanive të tij ‘Markgrafler Taxi’, ‘Markgrafler Transporte’ dhe ‘IB Events’ ku ka të punusuar 80 punëtorë dhe arritje e një suksesi të madh.

Njëkohësisht Iliri është në kryesi edhe të ‘Union Bussines’ një bashkëpunim dhe marrëdhënie kjo e krijuar në mes të Gjermanisë dhe Kosovës, por njëkohësisht ai është pjesë tash dy vite si bashkëorganizator i eventit më të madh të modës ‘Prishtina Fashion Night’, dhe shumë vite pjesë në organizimin e ‘Miss Diaspora’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online