All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Wednesday, 19 November 2014

Meti Berbatovci, skena ‘hot’ në klipin e ri

Do të jetë një nga projektet e tij më të reja por jo vetëm, edhe më interesante e ndoshta më ndryshe dhe më shumë guxim se asnjeherë tjetër edhe kur flitet për klipin.

E kemi fjalën për këngëtarin Meti Berbatovci, ku mësojmë se ai sapo ka përfunduar xhirimet e këngës më të re me titull ‘Love’, e skena dashuria dhe shumë të nxehta do të përmbajë edhe klipi i kësaj këngë realizuar me tekst dhe muzikë nga Driton Sopa dhe Gëzim Lazri dhe video realizuar nga produksioni ‘On Media’.

Djaloshi i cili jeton në Zvicër ka ardhur për disa ditë në Kosovë për të realizuar këtë video që pritet të dalë së shpejti me të drejtë nga kompania më e madhe në Youtube nga ‘Arkiva Shqip’.

Nëse deri më dje jemi mësuar ta dëgjojmë dhe ta shohim në klipet e para të Metit, sic ishte edhe ai i fundit ‘Dashurinë mund ta paguja’, këte herë në videon ‘Love’, ai do të vijë krejt ndryshe, ndërsa dimrin me këtë këngë ritmike dhe të nxehtë artisti do ta ngrohë mjaft.

Disa nga fotot e publikuara nga ky klip në rrjetin e tij social kanë ngjallur te fansat e tij shumë kureshtje dhe mezi po e presin këtë këngë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Berbatovci Matthey, scene 'hot' in new clip

Tuesday, 18 November 2014

Po vjen në Shkodër ‘Miss&Mister Vogëlushi 2014’

Një tjetër event mjaft i bukur që do të mbahet për herë të parë nga agjensia e suksesshme ‘Shkodra Next Topmodel & Fotomodel’ do të vijë më 25 nëntor në Shkodër.

Do të quhet ‘Miss&Mister Vogëlushi 2014’, një super spektakël që po përgaditet të vijë, ku shumë fëmijë të ëmbël dhe simpatikë do të konkurojnë, ndërsa ky event do të nisë në orën 19: 30 në ‘Teatrin Migjeni’ në Shkodër.

Të ftuar specialë nën drejtimin e producentes Shpresa Drasati Tafili do t’ju presë në evenimetin më të bukur që keni parë për fëmijë ndonjëherë,  në ‘Miss&Mister Vogëlushi 2014’./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Coming in Shkodra "Miss & Mister boy in 2014 '

Another very nice event to be held for the first time the successful agency 'Shkodra Next Topmodel & fotomodel' will come on November 25 in Shkodra.

Will be called 'Miss & Mister boy in 2014', a super spekatkël who are prepared to come, where very sweet and charming children will compete, and this event will start at 19: 30 in the 'Theatre Migjeni' in Shkodra. Special guests under the direction of Hope's producer Drasati Tafili will host the most beautiful evenimetin've ever seen children in "Miss & Mister boy 2014 './ Maxim Gjokaj /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online