All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 27 December 2014

Fidan Gashi, shqiptari që ‘djeg’ vajzat VIP në evropë

Ai jo vetëm është një nga shqiptarët më të njohur në Gjermani, por edhe djaloshi që po thyen zemrat e vajzave VIP të njohura në Evropë.

E kemi fjalën për modelin dhe djaloshin me shumë stil Fidan Gashi, i cili është me origjinë nga Kosova por jeton në Gjermani ka bërë për vetë shumë femra të njohura, emrat e të cilave nuk ka dëshirë ti përmende, por mes tyre top modelen ruse Katerina V..

Djaloshi që ka oferta për të qenë pjesëmarrës në eventet më të mëdha të botës së modës kudo në evropë, njëkohësisht ka oferta edhe nga vajzat e njohura të botës së spektaklit i cili si duket po i ‘djeg’ një e nga një ato, pasi ne mësojmë se vdesin për shqiptarin.

Në 2015 shqiptari shumë i kërkuar do të jetë në disa evente shumë të mëdha të botës së modës, duke u prezantuar me një tjetër pseudonim në këto spekatkle ashtu sic atij i pëlqen. Ndryshe modeli i famshëm është duke menaxhuar dyqanet më luksoze në Barcelonë./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fidan Gashi, an Albanian who 'burn' VIP girls in Europe

He not only is one of the most famous Albanians in Germany, but the boy who is breaking the hearts of girls VIP popular in Europe. We mean the model and the boy with more style Fidan Gashi, who is originally from Kosovo but living in Germany has made itself known many women, whose names are not willing to remembrance, but among their top Russian model Katerina V .. the boy who offers to participate in larger events in the world of fashion everywhere in Europe, also has offers from popular girls show world who apparently is 'burn' one by one they after we learn that the Albanian die.

In 2015 Albanian highly sought will be some very large events to the world of fashion, being presented with another nickname in these spekatkle as he likes. Unlike famous model is managing luxury stores in Munich and Barcelona. / Maxim Gjokaj /

Tuesday, 23 December 2014

E suksesshme dhe e bukur si Xhesika Ndoj

Një artiste e re por që po arrin vetëm sukses, ajo sapo ka triumfuar në Festivalin ‘Shkodra Fest’ duke rrëmbyer kështu me këngën e saj të bukur dhe me plot ritëm cmimin e madh.

E kemi fjalën për këngëtaren mjaft simpatike dhe me zë të vecantë Xhesika Ndoj, e cila me origjinë është nga Puka por jeton në Tiranë. Xhesika merr thuajse cdo kohë komplimente edhe për dukjen e saj, madje nuk është nevoja të mendosh dy herë sapo ta shohësh, sharmi i saj tregon se padiskutim është një nga këngëtaret e reja më seksi shqiptare.

Kur ne e pyesim për momentin se si është ndjerë kur fitoi cmimin e parë në ‘Shkodra Fest’ dhe se cilët e mbështetën më shumë, ajo ka këtë përgjigje : ‘Po cmimin e madh në ‘Shkodra Fest’ e fitova falë publikut, i cili më ka mbështetur dhe jam shumë e lumtur për këtë.

Në natën finale kisha shumë fansa dhe për këtë dua të falenderoj nga zemra për gjithcka që kanë bërë për mua dhe që më mbështesin kudo. Nuk dua të harroj edhe mbështetjen e madhe që kam nga familja ime, që më përkrahu shumë gjatë cdo momenti ndërsa mora pjesë në këtë event’.

Këngëtarja e bukur na tregon se për këngën ‘Preke’ nuk ka plan për ti realizuar ndonjë klip, pasi projekte të reja do të ketë, dhe do t’i realizojë edhe ndonjë klip të këngëve të reja që do t’i sjellë në treg.

Po ku ka menduar, dhe ku do të jetë Xhesika për festat e fundvitit? Ajo na tregon kështu : ‘Festat e fundvitit do të jem në disa koncerte, pak në mbrëmje por edhe pak do të kaloj me familjen time’.

Vajza e skenës shqiptare e cila ka rënë në sy gjatë festivalit qoftë për koreografinë e bukur, edhe për veshjen e saj plot stil e për këtë falenderon shumë stilisten e saj Lindita, ndërsa ashtu sic po shihni ajo është e fiksuar shumë pas fotografive, e në të vërtetë edhe aparati e don shumë atë, ku ka sjellë pak javë më parë edhe një set fotografik të realizuar mjaft bukur nga fotografi Gerti Ibro.

E në fund bukuroshja Xhesika ka këtë mesazh për artistet e bukura : ‘Që të jesh e dashur për të gjithë publikun, nuk mjafton të jesh vetëm e bukur’, e ndërsa për të gjithë ju lexues që do të donin ta keni mikeshë ose ta ndiqni këngëtaren simpatike atëherë atë mund të gjeni edhe në adresën e saj si artiste me emrin Xhesika Ndoj./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Successful and beautiful as Jessica Ndoj

Motrat Duhani sukses në ‘Shkodra Fest’ (Video)

Ti shohësh është vështirë ti dallosh se cila është njëra apo tjetra, pasi janë si dy pika ujë, e jo vetëm por mjaft simpatike. Po flasim për këngëraret dhe binjaket nga Kosova motrat Duhani.

Njëra quhet Margita dhe tjetra Margarita, dhe sapo kanë rrëmbyer cmimin ‘Best Interpret’ në edicionin e parë të Festivalit ‘Shkodra Fest’ që u mbajt në Teatrin ‘Migjeni’ në Shkodër në një organizim shumë madhështor. Vajzat për këtë cmim janë ndjerë shumë mirë dhe mjat të vlerësuara, ndërsa statuja i është dhuruar atyre nga Artisti i madh i humorit shqiptar Zef Deda.

Artistët e reja që kur ishin të vogla e kanë dashur muzikën, duke kënduar në shkollën fillore e më pas në shkollën e mesme talenti i tyre bie në sy më shumë. Binjaket e ëmbla janë nga Klina por jetojnë në Prishtinë dhe nga nisja e tyre duke kënduar në Shtëpinë e Kulturës ‘Jehona e Dukagjinit’ në Klinë, konkurojnë për herë të parë në një festival në Shqipëri dhe kthehen fituese.

Kënga mban titullin ‘Sonte’ por mësojmë se motrat Duhani nuk do ti realizojnë ndonjë videoklip, pasi tashmë kjo këngë ka një cmim, për ndonjë video pritet të realizohet këngës së re që do të vijë. Ato vashkëpunojnë me kompozitorë të ndryshëm si: Naim Krasniqi, Fatos Canolli, Granit Gashin, Driton Sopën dhe të tjerë, por duken sikur janë në një zë, pasi kombinohen si mos më mirë me njëra-tjerën.

Nuk na tregojnë se me kë do të donin të kishin një bashkëpunim tjetër, pasi një tashmë e kanë bëhet fjalë për këngën që kishte shumë sukses ‘Si bombon’ me Jetonin e Vogël, por një tjetër mund të vijë e kjo mund të jetë një suprizë e bukur për fansat e tyre.

Një mbyllje e bukur e këtij viti për motrat Duhani dhe urojmë që edhe vitin 2015 që vjen të kenë vetëm suksese dhe të na sjellin vetëm hite./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Duhani sisters succeeded in 'Shkodra Fest'

Adrian Gaxha dhe Floriani 100 përqind në Amerikë

Ashtu sic ishte reklamuar edhe më parë dyshja e suksesshme e muzikës shqiptare Adrian Gaxha dhe Floriani do të udhëtojnë drejt Amerikës për të kënduar në festën e Krishtlindjeve.

Një lajm që ishte 100 përqind i sajuar se sikur Adrijani dhe Floriani nuk do të mund të ishin aty, e ka hedhur poshtë edhe vetë organizatori i ‘Albis Party’ z. Naser Nika, madje duke treguar edhe vizat që u janë bërë artistëve për këtë mbrëmje të madhe.

Kështu që të gjithë fansat e tyre që ndodhën në Amerikë mund ti drejtohen kësaj mbrëmje për tu argëtuar jo vetëm me ata por edhe me artisten Adelina Ismajli dhe reperin e njohur G4SHI./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha and Floriani 100 percent in America

As was previously advertised successful duo Adrian Gaxha Albanian music and Florian will travel to America to sing Christmas holiday. A story that was 100 percent of the fabled that if Adrijani and Florian could not be there, also rejected the organizer of 'Albis Party' Mr. Naser Nika, even showing the visas that were done to the artists for this great evening.

So all their fans that occurred in America can turn this evening to entertain not only those but also with singer Adelina Ismaili and rapper known G4SHI. / Maxim Gjokaj /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online