All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 24 March 2015

Argjend Amiti, mes modës dhe futbollit

Mjaft simpatik dhe me një trup thuajse perfekt. Ky është 18 vjecari me origjinë nga Tetova, por që jeton në Zvicër, Argjend Amiti.

Djaloshi që i vogël ka qenë shumë i kërkuar nga agjensitë e modës atje, ndërsa tash po e ndërthur bukur botën e modës ku thotë se i pëlqen dhe se secili tregon edhe karakterin duke u veshur bukur, por dhe futbollin që e ka pasion të madh, këtë të fundit të trashëguar edhe nga babai i tij i njohur në futboll, Sahim Amiti.

Babai i Argjendit njëkohësisht është edhe shef i gastronomisë në aeroportin e Zurihut, por punon edhe si menaxher i futbollistëve profesionalë.

Ndërsa Argjendin me siguri një ditë do ta shohim në fushën e blertë si më të mirin, por edhe në pistat e modës si më të kërkuarin, ndërkohë mësojmë se djaloshit i pëlqen shumë këngëtarja Elvana Gjata dhe reperi Noizy që kur ka kohë e ku ata këndojnë ai shkon i ndjek dhe i takon./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Silver Amiti, between fashion and football

Quite charming and with an almost perfect body. This is 18-year-old originally from Tetovo, but who lives in Switzerland, Silver Amiti.

Little boy who was very demanding fashion agencies there, whereas now it is the beautiful world of fashion combines saying that everyone likes and that shows the character being nicely dressed, but soccer that has great passion, the latter inherited from his father known in football, Sahim Amiti. Silver's father is also the chief of gastronomy at the airport in Zurich, but also works as a manager of professional footballers.

While silver probably will one day see in the field of green as the best, but also the fashion runways as fugitive, while we learn that the boy loves Elvana singer and rapper Khatri since the time where they sing he goes and belongs follows. / Maxim Gjokaj /

Tina: "Të kënduarin “live” më bën të jem kjo që jam"

“Ti e di” quhet kënga e saj, e cila u punua mjaft bukur nga producenti Elgit Doda, ndërsa klipi është pritur dhe komentuar shumë mirë nga të gjithë, e vetë artistja është e kënaqur me atë material siç na tregon, një këngë që u dëgjua dhe u komentua edhe nga të huajt.

Quhet Eglantina Bushkashi, me origjinë nga Burreli, por që jeton në Tiranë, e të gjithë ndjekësit e saj dhe artistët dhe miqtë e njohin si Tina me zërin e ëmbël. Për gazetën “Bota sot”, Tina na rrëfen se si tashmë po mendon të investojë më shumë për karrierën e saj, jo vetëm duke kënduar “live”, por edhe duke qenë e pranishmë në media.

Por a po mendon këngëtarja simpatike për ndonjë bashkëpunim të ri, dhe çfarë ka ajo biologjike që e falenderon Zotin për këtë? I mësoni më tej gjatë leximin të intervistës me të!.

“Bota sot”: Si je Tina, apo të të thërrasim edhe Eglatina?

-Përshëndetje! Në botën e artit të gjithë më njohin si Tina dhe më pëlqen kështu.

“Bota sot”: Për ty thonë edhe artistët me shumë emër që ke një zë të bukur dhe këndon mjaft mirë, pse nuk ka Tina më shumë klipe?

- I kam dhënë më shumë rëndesi të kënduarit “live”, dhe kam pasur dhe kështu sukses ku kam audiencën time që më njohin dhe më përkrahin, por tani po e shoh të arsyeshme të investoj më shumë për karrierën time dhe të jem më aktive dhe në media etj.

“Bota sot”: Po kënga nga Elgit Doda si u prit, dhe e shikon ti që në Youtube ke edhe komente në gjuhë të huaj?

- Si këngë e parë mendoj që është pritur mirë dhe unë jam e kënaqur me atë material, komentet në gjuhen e huaj normal më gëzojnë edhe pse nuk e kanë kuptuar, muzikën e kanë ndjerë.

“Bota sot”: Me cfarë po merret në këtë kohë Tina? Ku mund ta gjejmë nëse duam ta dëgjojmë?

- Për momentin aktive në Diasporë konkretisht në Zvicër në dikotekën më të bukur Macumba.

Monday, 23 March 2015

“Amaneti i babës” vjen nga NG (Video)

Pas suksesit të këngën “ A e din ”, reperi i njohur kosovar nuk ka të ndalur.

Është fjala për artistit NG, ai sapo ka sjellë një tjetër këngë të bukur me videoklip me titull “Amaneti i babës” me një tekst dhe temë shumë të prekshme.

Videoklipi është realizuar nga Blerd Malushi me muzikë nga Ilir Sahiti Speciali. NG është duke menduar edhe për të tjera këngë që do të vijnë së shpejti./M.GJ/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Andin the father" comes from NG

Following the success of the song "Do you know", known rapper Kosovo has not stopped. It's about NG artist, he has just brought another beautiful song with video titled "andin the father" with a text and theme very vulnerable.

The video was performed by Blerd Malushi with music by Ilir Sahiti Speciali. NG is also thinking about other songs that will be coming soon. / M.GJ /.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online