All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Adelajda Xhamani. Show all posts
Showing posts with label Adelajda Xhamani. Show all posts

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Sunday, 10 February 2013

Revista PALOMA - 9 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 9 Shkurt 2013
 • Aferdita Dreshaj ne lidhje me Leonardo Di Caprio? Aferdita: E lumtur, edhe pse mund ta kem gabim. Shpati: Jane vetem shoke, edhe une e njoh Di Caprio-n
 • Noizy: Jam i vetmuar per Shen Valentin, s'kam kohe per femra
 • Adela i rikthehet televizionit
 • Sexy and Single; Viola Xhafaj: "Nje mashkull duhet per te ngrohur kembet"
 • Rovena Stefa: Iku koha e sharlataneve dhe mediokerve ne muzike
 • VIP Valentine; Flasin femrat e ekranit: Sabina Dana, Anila Cela, Mira Kazhani, Linda Halimi, Silvi Bakiri, Elia Shena, Iva Korumi, Fiori Dardha
 • Maya: Kam gjetur dashurine e jetes! I fejuari: Maya, me e mira nga te gjitha!
 • Tre femije VIP lindin brenda javes
 • Anna Oxa kunder Sanremos: "Eshte nje pasqyre e degradimit te vendit"
 • Tuna kapet mat me ish-te fejuarin e Dafina Zeqirit

Monday, 17 September 2012

Adelajda me nje "reality show" te ri ne "News 24"

Adela: Bashkejetesa ime e gjate me gazetaret

Ish-pjesemarresja e “Big Brother”, sot gazetare, flet per projektin e saj te ri ne “News 24” dhe jeten private.

Kane kaluar disa vite qekur ajo mori pjese ne “Big Brother”, por ne ndryshim nga ata dhjetera personazhe qe tashme kane kaluar ne harrese kolektive, madje askush nuk ka kuriozitet te dije me asgje per ta, ne rastin e Adeles eshte krejt ndryshe. Njerezit vijuan ta kerkojne dhe sidomos t’u mungonte kontakti me te, i cili mund te realizohej vetem nepermjet ekranit. Kjo u realizua ne forumin e “Dancing with the star” per disa vite. Por tani ka te reja… Adelajda Xhamani, e cila prej disa muajsh i eshte bashkuar grupit mediatik “Focus”, si reportere e “Gazeta Shqiptare”, do te filloje nje program te ri ne “News 24”. Dhe kjo, jo si ne rastin e Dancing, vetem tre muaj ne vit, por per gjate gjithe sezonit televiziv. Per hollesi ne lidhje me angazhimin e ri dhe jo vetem, ne biseduam me Adelen.

Sunday, 16 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Shtator 2012
 • Ina Rama, imazhet seksi ne plazh
 • Franceska e BB: Ju rrefej ndarjen me Ermalin, ja si me tradhtonte me te tjera. Tani qe u mesua ndarja, kam shume oferta nga djem per lidhje.
 • Genta e BB5: Miqte e pabese shiten lajmin e abortit tim per 5 leke
 • Adela: Bashkejetesa ime e gjate me gazetaret. Ish-pjesemarresja e "Big Brother", sot gazetare, flet per projektin e saj te ri ne "News 24" dhe jeten private
 • Raphael Mazzucco, fotografi kanadez qe bindi Vildane Zenelin te zhvishet nudo
 • Flori Lloga: Si menaxher lokalesh ne SHBA, ja sa i paguaj kengetaret. Vellezerit Lloga flasin per rikthimin e fuqishem ne muzike, jeten prej milioneresh dhe suportin qe u japin kengetareve
 • Devis Xherahu, pas nje viti le pas dhimbjen, dhe konkurron ne "Kenga Magjike" me nje kenge lumturie
 • Ardit Gjebrea merr Dalina Buzin tek "E Diela Shqiptare"

Tuesday, 11 September 2012

Adelajda harron Bjordin, krijon lidhje te re...


Adelajda, pas Bjordit bashkejetese me nje gazetar

Ajo do mbetet pa dyshim nje nga personazhet me te famshem te “Big Brother Albania”. Adelajda, vajza nga provinca e Kavajes u kthye ne nje fenomen kur ishte ne shtepine e “Big Brother”. Shume e dashuruan per guximin qe tregoi me pjesemarrjen e saj ne kete loje, shume te tjera kane ndenjur nete pa gjume duke shijuar cdo moment te lidhjes qe ajo krijoi brenda ne shtepi me Bjordin, nje djalosh simpatik i cili jetonte jashte.

Saturday, 19 May 2012

Adelajda Xhamani, zysha qe u be gazetare...

Adelajda Xhamani: “Isha zysh tani jam gazetare”

Besonte se Big brother do t’i ndryshonte jeten dhe ne te vertete ashtu ndodhi. Nga mesuese ne nje fshat te vogel te Kavajes Adela sot punon ne nje nga redaksite me prestigjioze te shtypit te shkruar ne Tirane.

Dhe jo pak por gazetare e redaktore. Elokuenca e saj spikati qysh gjate BB2 ku ajo mori pjese por aftesine ne te shkruar e kishte pasion dhe e deshmoi duke shkruar nje rubrike me keshilla ne nje gazete te perjavshme.

“Me pelqen shume gazetaria,- thote Adela, si ajo televizive ashtu edhe shtypi i shkruar. Por ndersa televizioni me jep dhe emocione, te shkruaj me pelqen me shume jam me praktike.

Tuesday, 17 April 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Prill 2012

Revista GAME OVER, 13 Prill 2012

 • Adelajda: Thashethemet per ndarjen me Bjordin, shpifje, jemi shume mire bashke
 • Ilir Shaqiri: Ne "Dancing with the Stars" ambiciozi jam vetem une...
 • Babai i Erionit, Adnan Tresa: Erioni me ka prezantuar te dashuren, me Klaudjen vetem shoke.
 • Sinan Hoxha flirton me nje fanse?
 • Arieli, vellai i Liamit: Ai eshte aventurier, nuk e do martesen!
 • Rubensi: Doni foto te tjera te Gentes? Ofroni para!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 April 2012

Adelajda: Rumors for breaking up with Bjordi, slander, we are very well together
Ilir Shaqiri: In "Dancing with the Stars" ambiciozi its only me ...
Erion's father, Adnan Tresa: Erion presented with girlfriend, with Klaudjen just friends.
Sinan Hoxha flirting with a fan?
Ariel, brother Liamit: He is adventurous, would not like marriage!
Rubens: You want other photos Gentes? Give the money!]]

Sunday, 15 April 2012

Bjordi dhe Adela: Nuk jemi ndare, jemi ende bashke...

Bjordi dhe Adelajda mohojne ndarjen, jemi bashke

Javen qe kaloi nje nga lajmet qe qarkulloi jo vetem ne ueb-e te ndryshme, por edhe ne disa gazeta ishte ai i ndarjes se njerit prej cifteve me te dashur te publikut shqiptar. Behet fjale per Bjordin dhe Adelen, dy te rinjte simpatike te cilet kane nje kohe te gjate qe e kane konsoliduar dashurine e tyre. Keto zera qe u perhapen mjaft shpejt nuk dihet nese kane nje burim konkret prej nga dolen. Ajo qe beri pershtypje ishte se ne kete lajm pohohej se Bjordi e kishte lene Adelen per nje femer tjeter ruse. Ne fakt, edhe pse Bjordi eshte larguar per ceshtje pune ne Itali marredhenia e tyre duket se nuk ka ndryshuar.

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Prill 2012
 • Motra e Ermalit: Besoj tek dashuria e tij me Francesken. Historine e te dashurit ne burg do ta zgjidh vete ajo.
 • Aferdita Dreshaj: Shpati me kritikon per kercimin
 • Astrit Gruda: Ju tregoj si arrita te takoj Jennifer Lopez
 • "Babastars" mund te hetohen, ne klipin "High" xhiruan mes plantacionesh marijuane ne Lazarat
 • Per nje fizik te mire, Soni Malaj jep keshilla per nenat e reja
 • Adela & Bjordi. Merr fund lidhja 3-vjecare e ciftit te famshem. Ja arsyet qe cuan ne ndarje dy ish-konkurrentet e Big Brother 2. Fillojne dyshimet se ne jeten e Bjordit, ka nje femer tjeter.
 • Lulja shtatzene, Meda per here te dyte baba.
 • Zbulohen personazhet e pare publike qe mbeshtesin kauzen kunder homofobise: Elsa Ballauri, Arian Cani, Mustafa Nano, Fatos Lubonja, Delina Fico, Gezim Tushe etj.
 • Naim Abazi, bashkeshorti i Mihrije Brahes, perplased nga nje makine.

Wednesday, 21 March 2012

Gazeta Paloma shpall Mimoza Krasniqin "Miss Big Brother Albania"...

Miss Big Brother: Mimoza Krasniqi (BB2)

Kemi marre persiper kete numer nje detyre shume te veshtire: do te shpallim miss dhe mister “Big Brother” te te peste edicioneve qe jane zhvilluar deri tani. E dime qe kjo nuk do te jete pune e lehte, jo per ne se ne i kemi shume te qarta ne mendjen tone pozicionet, si per femrat, ashtu edhe per meshkujt, por jemi te sigurt qe do te kete shume te pakenaqur nga publiku, i cili, sidomos ne ceshtjet lidhur me “Big Brother”, eshte shume i ndjeshem. Qe te mos kete kontestime, po ju tregojme qe ne fillim se perzgjedhja do te behet per pamjen e jashtme, megjithate, sic ndodh shpesh ne konkurse te tilla bukurie, edhe tipare te tjera do te luajne rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj. Gjithashtu, do te kete nga nje perfaqesues per cdo edicion, me perjashtim te BB2, ku e kishim te pamundur te zgjidhnim vetem nje vajze. Jeni kurioze te mesoni renditjen?

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 18 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 18 Shkurt 2012
 • Arbana Osmani: Adelajda, banorja qe vleresoje me shume! Big Brother 3 personazhet me kot!
 • Luana Vjollca, me e dashuruar se kurre me Adrianin e saj
 • Ciljeta u pergjigjet akuzave, nuk e kemi vjedhur idene e klipit
 • Linda Halimi fejohet me menaxherin e saj
 • Dafina Zeqiri, pas gjarperit e ka radhen zogu
 • Elvana Gjata ne "Dancing With The Stars 3"
 • Genta Ismajli pushton Facebook-un
 • Kush e kercenon Flori Mumajesin?
 • Beatrix Ramosaj: Mashkulli qe me cmend!
 • Lundrimi i "The Voice": Pas spektaklit humba nje njeri te shtrenjte
 • Rimi Beqiri, shqiptari - seks simboli i ardhshem i kinemase italiane
 • Enrika e "The Voice", fenomeni i muzikes shqiptare. "Do ta le Shqiperine. Synoj tregun boteror!"
 • Marsela e "The Voice": Cmimet ne Shqiperi s'ndahen drejte!
 • IN&OUT: Rina Bilurdagu, Rona Nishliu, "Letra Dashurie" nga Elona Varfi (IN); Anakonda, Mihrije Braha, "Opinion" i Blendi Fevziut (OUT).
 • Fame Per Pushtet: Ciljeta Xhilaga, Anila Bisha, Luiza Xhuvani, Greta Koci, Neda Karafili, Rajmonda Bulku

Thursday, 2 February 2012

Adelajda Xhamani, vajza qe theu mentalitetet...

Adelajda Xhamani: Prapesite e mia ne Medresene e Shkodres

Ajo mund te quhet vajza qe theu mentalitetet. Nga fanatizmi qe e shoqeroi gjithe jeten, vendosi ti marre vete frenat ne dore, e fshehurazi te gjitheve, te bente pjese ne Big Brother e per me shume, te krijonte aty nje histori dashurie te cilen e ka prane edhe sot, historine me Bjordin. Nga nje qytet i vogel e i mbyllur si Kavaja, ne Tiranen e madhe, 24 ore ne 24 ne syte e te gjitheve.

Megjithate duke zbuluar historine e gjimnazit te Adelajdes, kuptojme qarte, se heret a vone, karakteri i saj luftarak do e bente te ishte jo me nje vajze e ndrydhur nga te tjeret, por ajo qe eshte sot, e zonja e vetes ne perballimin e sfidave.

Ne momentin qe ju dolet ne Big Brother si nje nga kater finalistet, u zbulua dhe nje pjese e jetes suaj, qe ishte nje fotografi me shami. Keni bere shkolle fetare apo gjimnaz?

Friday, 6 January 2012

Ku mbeti bukuroshja Adelajdë?

Keni pyetur këto kohë se ku mbeti bukuroshja e “Big Brother Albania 2”, Adelajda Xhamani? Ja përgjigja ka pak kohë që ajo ia ka nisur të punojë si gazetarë në pjesën VIP për “Blutooth” në Tiranë.

Ajo po e ushtron këtë profesion, duke bërë intervista me artistë dhe persona që janë më “in” në shoë-bizin shqiptar. Por vajza e cila ra në sy për simpatinë e saj dhe sikur mediat televizve në kohën kur ajo ishte pjesë e reality-show u shtynin se kush do ta merrte, si duket ka mbetur jo shumë e kënaqur me ftesat nga televizionet e mëdha në Tiranë.

Ajo tashmë bëj rolin e një gazetareje e cila do të shkruaj vetëm për të tjerët, e askush më për të sic ishte dikur koha e artë e saj, ku mediat donin të dinin cdo hap të saj dhe të Bjordit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Where is beauty Adelajda?

Have you asked these days where beauty was "Big Brother 2", Adelajda Xhamani? Here the answer has little time she has been working as journalists in the VIP section for "blutooth" in Tirana. She carries this profession, doing interviews with artists and people who are "in" the shoe-Albanian bizin.

Saturday, 3 December 2011

Adela Punesohet si Gazetare tek "Gazeta Shqiptare"...

Adela Xhamani fillon pune te “Gazeta Shqiptare”

Vetem pak jave me pare ju rrefyem per impenjimin me te ri te Bjordi Mezinit, djalit simpatik pjesemarres ne “Big Brother 2”. Nje film thriller i realizuar ne Itali nga nje staf italo-shqiptar beri realitet nje nga endrrat e hershme te Bjordit per t’u marre me kinema. Filmi ku merr pjese edhe Ciljeta Xhilaga, pritet te shfaqet ne kinemate shqiptare dhe europiane nga pranvera. Por duket se ky paska qene nje moment i mire edhe per partneren e tij Adelajda Xhamani. Vajza e cila ka mbi dy vite qe bashkejeton me Bjordin, tashme ashtu si i dashuri, ka bere realitet endrren e saj per t’u marre me gazetari. E diplomuar per Gjuhe-Letersi, Adela ka nje jave qe ka filluar pune ne nje nga gazetat me prestigjioze ne vend, te “Gazeta shqiptare”. Adela vjen pas nje eksperience ne disa gazeta javore ku ka zbuluar se ajo dhe gazetaria shkojne shume mire bashke. Adela do te merret me intervista te personazheve Vip si dhe me tema sociale. Qe nga koha kur Adela dhe Bjordi prezantonin forumin e programit “Dancing with the stars”, ata i shkeputen lidhjet me boten e televizionin, dhe ky eshte momenti qe rruget e tyre profesionale jane ndare, mbase per t’u ribashkuar diku ne te ardhmen. Ne te gazetes “Panorama”, duke mos e fshehur paksa xhelozine qe Adela zgjodhi “Gazeten shqiptare”, gjithsesi i urojme suksese ne punen e re. /panorama/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS, 3 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 3 Dhjetor 2011
 • Kastro, Per here te dyte baba, Erleta 4 muaj shtatzene
 • Devis Xherahu: Jam ndare nga gruaja, vargjet e Jorgo Papingjit ishin profetike
 • Nje bionde ne krahet e Seldit, flitet per fejese
 • Adelina: Me Seldin vetem shoke
 • Adela Xhamani fillon pune te "Gazeta Shqiptare"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PANORAMA PLUS Journal, 3 December 2011

Castro, for the second time dad, Erleta 4 months pregnant
Xherahu Davis: I am separated from wife, George Papingji verses were prophetic
A blonde in the arms of SELDI, talk about engagement
Adelina: The SELDI just friends
Adela Xhamani work begins with "The Albanian newspaper"
]]

VIP Ballina: Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011
 • Bjordi dhe Ciljeta ne rolet e Tomasos dhe Isabel. Si erdhi oferta, subjekti i filmit dhe seti fotografik gjate xhirimeve
 • Dafina Zeqiri: Lidhja ime me Krenarin u zbeh dhe nuk funksiononte
 • Adela, Fillon pune si gazetare ne median e shkruar
 • Linda Halimi: S'na behet vone se flasin njerezit. E verteta e lidhjes me Big D!
 • Femrat VIP: Bjonde apo Brune, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta dhe Adelina Ismajli
 • Aurela Hoxha plastifikon VIP-at ne TV Klan
 • Neda & Ogreni: Do shijojme muajin e fundit te 2011-es pasi ky eshte viti yne
 • Cfare po i thote valle Ronela Stines [foto]
 • Pse duhet te jemi krenare qe jemi shqiptare: Albana Osmani, Frederik Ndoci dhe Bleona Qereti
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 2 December 2011

Bjordi and Ciljeta in Tomasos roles and Isabel.
How did the offer, subject of film and camera set during filming
Dafina: My Relationship with Krenar was overshadowed and did not work
Adela, begins work as a journalist in print media
Linda Halimi: do not mind cares if people talk.
The truth of connecting with Big D!
VIP Women: Blonde or Brun, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta and Adelina Ismaili
Hoxha Aurela plastifikon VIPs at TV Klan
Neda & Ogreni: I enjoy the last month of 2011-es as this is our year
What is Ronela saying to Stine [photo]
Why should the Albanians be proud: Albana Osmani, Frederick Ndoci and Bleona Qereti
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011
 • Eleni Foureira: "Jam Greke!", Kengetarja qe mohon origjinen shqiptare
 • "Akoma se besoj", Kenga qe paralajmeroi divorcin e Devis Xherahut
 • Bjordi dhe Adela realizojne enderrat e tyre
 • Starton BB5, Cfare duhet te beni per te qene pjese e ketij reality show?
 • Stinet rock te Flaka Krelanit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eleni Foureira: "I'm greek!", the singer who denies her Albanian origin
"I still don't believe" song that warned of divorce of Devis Xherahu
Adela and Bjordi realize their dreams
BB5 starts, What do you do to be part of this reality show?
Rock seasons of Flaka Krelani
]]

Saturday, 25 June 2011

Bjordi dhe Adela Zhvendosen ne Itali...?

Bjordi dhe Adela vendosin te lene Shqiperine per Italine

Kane punuar fort per nje projekt qe ne te gjithe e kemi ndjekur me aq vemendje sic ishte edicioni i dyte i “Dancing with the stars”, i cili vijoi transmetimin per 12 jave, ku ne fund fitoi aktori i njohur kosovar, Enver Petrovci. Por, natyrisht, nje element i rendesishem qe na bente ta ndiqnim me shume endje ishte dhe pjesemarrja e ciftit aq te pelqyer sic jane Bjordi Mezini dhe Adelajada Xhamani. Dy te rinjte benin forumin dhe strishat e mbasdites se ketij programi, duke na sjelle pak nga mbrapakuintat e VIP-ave ne gare se bashku me balerinet perkates. Eshte interesante ne fakt te shikosh dy te rinj te cileve u rrine nga mbrapa gazetare e fotografe per te mesuar gjithcka mbi jeten e tyre, t’i shohesh te bejne te njejten gje me personazhe te njohur te ekranit. Kjo, sepse Bjordi dhe Adela e duan shume boten e televizionit dhe gjithcka qe bejne atyre u shijon shume. Kjo eshte edhe nje mundesi e mire qe te jene ne kontakt me te gjithe ata fansa qe i kane ndjekur per tre muaj qendrimi ne

Saturday, 13 February 2010

Adela dhe Bjordi Nje Vit Dashurie

Nje vit dashurie per Bjordin dhe Adelen

Shen Valentini, pervec se eshte dita e te gjithe te dashuruarve, per Bjordin dhe Adelen, eshte dicka me shume, duke qene se pikerisht ne kete dite, nje vit me pare ne shtepine e Big Brother, filloi dashuria e tyre.

14 shkurti konsiderohet si ‘nje date zyrtare’ per lidhjen e tyre, pasi sic dihet ata u njohen qe kur nisi spektakli, ne fund te janarit te kaluar, por ne fillimet e qendrimit te tyre ne shtepi, nuk ia kishin shprehur akoma njeri-tjetrin hapur ndjenjat, natyrisht nese kishte te tilla ne ato momente.

Madje ne fillimet e tyre as nuk mund te mendohej se ata te dy do te mund te krijonin nje cift fiks e per me teper qe lidhja e tyre do te vazhdonte edhe pas spektaklit.

Fakti qe dy te rinjte vinin nga dy bote te ndryshme, ajo nga nje qytet i vogel me nje jete disi te trazuar, ai nga Italia me nje jete prej te riu perendimor, te linte shume pak shprese per te menduar se mes tyre mund te kishte nje marredhenie mirekuptimi, e aq me pak nje lidhje dashurie.

Por edhe vete formati i ketij spektakli ne fakt kerkon te sjelle jeten reale, por personazhet me sjelljet e tyre tentojne te jene sa me pak reale qe te jete e mundur, t’i turbullon disi idete, pasi nuk arrin te dallosh qarte kufirin qe e ndan realitetin nga shtirja, ate qe behet per shoe nga ajo qe behet me zemer, sepse ashtu e ndjen. Ka qene pikerisht ky dualizim idesh ne mendjen e secilit, qe ka sjelle aq dendur edhe ne media fenomenin Bjordi-Adela, ka sjelle pyetjen e perhershme, nese e duan me te vertete njeri-tjetrin dhe nese po, cfare kane gjetur kaq speciale, cfare te perbashket, cfare magjie i bashkon? Por sic thote nje shprehje e famshme, dashuria ka arsyet e zemres qe vetem zemra i di.

Mendohej qe Bjordi do t’i kthehej jetes se tij ne Itali e mbase, Adela nuk do te kthehej me ne Kavaje duke bere nje ndryshim ne jete e saj ashtu sic e enderronte, por ishte gati jashte imagjinates se shumekujt se ata te rinj e kishin marre shume seriozisht kete lidhje duke e konsideruar ate fatin e tyre me te madh, ate cmimin e vertete te “Big Brother”, shume me teper se popullariteti apo parate qe fiton triumfatori ne kete rast. Dhe ja ku jemi sot, nje vit me pas, dhe Adela me Bjordin jane perseri bashke, me te lumtur se kurre prane njeri-tjetrit, te bindur se fati ka qene me ta, qe edhe pse kaq radhe, rastesia ben mrekulli, packa se eshte e veshtire ta besosh. /panorama/13.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

A year of love for Bjordi and Adela

St. Valentine, except that is the day of all lovers, for bjordi and Adelen, is something more, since precisely in this day, a year ago in the Big Brother house, began their love.

14 February is regarded as 'an official date' for their connection, as known as they recognized that when the spectacle began in late January last year, but at the beginning of their stay at home, he had not expressed yet another man open feelings, of course if they had such moments.

Even in their early neither can be supposed that the two will be to create a fixed pair of for more that their connection will continue even after the spectacle.

The fact that two young people coming from two different world, it from a small town with a somewhat troubled life, he from Italy with a life of Western youth, to leave little hope to think that between them could have a relationship of understanding, much less a love connection.

But even this spectacle own format, in fact, wants to bring real life, but characters with their behaviors tend to be less real as possible, to troubleth ideas somewhat, because it fails to discern clear boundary that separates reality from the camp, it made for a shoe from what is done with heart, because so feels. It was precisely this dualizim ideas in the mind of each, that has brought so busy we Bjordi-Adela media phenomenon, has brought the question of permanent, if you really love each other and, if so, what they find so special, what common, what brings magic? But as says a famous expression, love heart has reasons that only the heart knows.

Bjordi thought that would return his life in Italy and perhaps, Adela will not return to the FC making a difference in her life as the dream, but was almost out shumekujt imagination that they had new take this more seriously about it considering their fate with great, that the real price "Big Brother" more than popularity or money triumfatori wins in this case. And here we are today, a year after, and Adela with bjordi are together again, happier than ever close to each other, convinced that fate was with them, that even though such time, chance makes miracles, pack the is hard to believe.
]]

Wednesday, 3 June 2009

Adela, Kendon Live ne "Top Show"

Adela Xhamani - "O Moj Ti Me Sy Te Zi", Live ne "Top Show"


+tag: adelajda adelaida
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online