All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Adelina Berisha Miss. Show all posts
Showing posts with label Adelina Berisha Miss. Show all posts

Sunday, 28 October 2012

Adelina Berisha eshte "Miss Benelux 2013"

Kemi shkruar me pare per bukuroshen 17 vjecare Adelina Berisha qe jeton ne Antwerpen te Belgjikes dhe garen e saj per kuroren e "Miss Benelux 2013".

Eshte kenaqesi dhe krenari per te gjithe shqiptaret te mesojme se pikerisht ajo eshte shpallur fituese e ketij evenimenti te bukurise, ne spektaklin qe u mbajt pak kohe me pare ne resortin Kefaluka te Turqise. Ajo eshte nje nder fitueset me te reja ne moshe deri me tani te ketij konkursi.

Ky eshte nje sukses i jashtezakonshem per bukuroshen nga Peja, e cila do t'i perfaqesoj vitin e ardhshem shtetet e Benelux-it, Belgjiken, Holanden dhe Luksemburgun ne konkursin e bukurise "Miss Bota 2013".

Eshte kjo edhe nje deshmi se bukuria shqiptare po vleresohet larte ne te gjithe boten dhe gati nuk ka mbetur konkurs boteror i bukurise ku nuk ka shkelur. /Albavipnews/

Monday, 14 May 2012

Kosovarja merr pjese ne Miss Benelux 2013

Eshte nje vajze qe provon fatin, megjithese e ka emrin e njejte me nje kengetare te njohur kosovare, ajo ndodhet ne mesin e 12 vajzave finaliste për Miss Benelux 2013 gjendet edhe një kosovare.

 Fjala është për bukuroshen 17 vjeçare nga Peja Adelina Berisha, e cila jeton ne Antwerpen te Belgjikes./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Girl of Kosovo participates in Miss Benelux 2013

It's a girl who proves fate, although has the same name with a famous singer to Kosovo, it is among the 12 girls finalists for Miss Benelux 2013 is also a Kosovar Beauties talking about 17 years from Peja Adelina Berisha, which lives in Antwerp, Belgium. / Albavipnews /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online