All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Adelina Ismajli. Show all posts
Showing posts with label Adelina Ismajli. Show all posts

Sunday, 13 October 2013

Adelina Ismajli: Kush tha qe s'jam martuar! [VIDEO]

Adelina Ismajli te "Prive"
...Jam martuar, mezi pres te behem nene

Intervista qe do te lexoni me poshte, do t’ju lere pa fjale, sepse kjo eshte gjeja qe di te beje me mire Adelina Ismaili. Befason gjithmone, me performanca, kenge e pergjigje... Pergjigje keto, qe ne kete interviste te shkurter per “Prive” jane thene me troc se kurre. Sic shprehu po ne te njejten menyre perpara disa javesh deshiren e madhe qe ka per t’u bere nene... “Prioriteti im per momentin eshte krijimi i nje familjeje, lindja e nje femije”, - pohoi Adelina, e cila, ne kete interviste rrefen edhe sakrificen qe do te beje kur te mbese shtatzene...

Saturday, 3 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Saturday, 20 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 20 Korrik 2013
 • Ciljeta, rikthehet bomba seksi
 • Franceska: Sapo jam ndare nga nje lidhje, ju tregoj per marredheniet me djemte
 • Ami Toska: Pres te behem nene ne shtator, ushtroj joga per te perjetuar shtatzenine ndryshe
 • Elona dhe Rike fillojne pushimet se bashku
 • Iliri i "BB6": Pushime e para ne Europe me Anisen, pas nje viti lidhjeje ne distance. Deshiroj te moderoj nje konkurs bukurie, per martesen me duhen 5 milione euro
 • Ertemiona Mejdani le Shqiperine, nis jete te re ne Itali si modele. Ish-missi: Devisin do e kem pas vetes
 • Eldora e "BB6": Si u ndjeva ne shtepine e Shpendit. Surprizat e darkes me 100 te ftuar per 28-vjetor
 • Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te
 • Maya, Silva, Anjeza e Barbana, aheng ne 21-vjetorin e Hermesit
 • Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 20 Korrik 2013
 • Ami dhe Ermali ne pritje te djalit: Pas lindjes, Ami ne "greve urie"; 
 • Miriam Cani: Se shpejti dasma, do jete private dhe e qete. Me mamane e Albanit jam shume e lidhur. E lumtur qe e kam pjese te familjes.
 • Noizy mund "Babastars"
 • Foto hot te VIP-ave ne plazh; 3 faqe speciale, 16 personazhe; Rovena Stefa ne Turqi; Afroviti Goge zgjedh jugun; Kleoniki do pishinat; Sabri Fejzullahu, pushime me gruan ne Qeparo; Rozana Radi, nje koktej nga Dhermiu; Vesa Luma, ne plazh e veshur; Franceska, provokuesja e kesaj vere; Pushimet familjare te "miss" Gentes; Ermela argetohet me shoqerine ne bregdetin e jugut; Dren Abazi, det edhe kenge; Angela Martini ne St.Tropez; Luana, rrofte "Summer Fest"-i; Nora Istrefi prek Dubain; Lorik Cana pushon me Moniken; Dafina Zeqiri shfrytezon koncertet; Albana Osmani, relaks me motren; 
 • Vigani feston ditelindjen, harbohen Big Brother-istat. Fotot, me Elenen "prane e prane" si dikur

Friday, 19 July 2013

Adelina Ismajli, rikthehet me koncerte verore...

...nis koncertet ne Ulqin

Rikthimi i kengetares Adelina Ismajli neper koncerte ne bregdetin e Ulqinit nuk ka kaluar pa vemendje, madje si gjithmone eshte komentuar si "Rikthimi i Dives".

Por duke ditur edhe reputacionin e nje prej ikonave te skenes shqiptare, Adelina Ismajli eshte pritur shume mie nga fansat te cilet kishin zgjedhur ate vend ku ajo kendoi per te pushuar.

Ne zbuluam kete foto qe e shihni, ndresa natyrisht se ajo do te jete e ftuar edhe ne vende te tjera.

Adelina kete vere nuk solli ndonje hit, por ndoshta nuk i dihet deri ne fund te ketij sezoni se mund te kete ndonje kenge si befasi. /maksim gjokaj/

Tuesday, 7 May 2013

Kengetaret e bukura qe joshen nga politika...

Kur mikrofoni te cel rrugen e politikes

Shfrytezojne zerin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampoline per tu hedhur ne politike apo e shohin ate si nje element ekstra per te rritur famen. Gjithnje e me shume kengetaret kane nisur te angazhohen dhe te marrin pjese ne aktivitete te ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si kengetare ne mitingje partiake.

Eshte ky trendi i ri i kengetareve ne mbare boten qe po preferohet edhe nga artistet ne vendin tone, kryesisht kengetaret femra.

Rosela Gjylbegu, kengetarja me disa vite eksperience mbi supe, prej disa vitesh eshte punonjese e administrates ne kryesine e Kuvendit te Shqiperise. Paralelisht me kenget dhe nxjerrjen e albumeve ne tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe ne aktivitetet e Partise Demokratike.

Sunday, 5 May 2013

Adelina Ismajli, i do fansat me shume se politiken... [VIDEO]

Adelina Ismajli: Nuk jam tip per politike, do me fusnin ne burg menjehere

E veshur me te zeza, ndoshta nje nga ngjyrat e saj me te perdorura te garderobes, kengetarja Adelina Ismajli ka ardhur ne Prishtine per te kenduar ne 23-vjetorin e themelimit te LDK-se.

Adelina ka kenduar dy kenge, kengen hit te saj kushtuar presidentit historik me titull “Ushtrine time do ta bej me Ibrahim Rugoven” dhe nje tjeter kenge nga repertori i saj me titull “Skenderbe”. Kengetarja ka dashur te kendoje edhe nje kenge te trete, por sic duket nuk eshte lejuar, pasi edhe kengetarja tjeter e ftuar ne kete ceremoni, Edona Llalloshi, ka kenduar po dy kenge, aq sa ishte programuar.

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Wednesday, 24 April 2013

Adelina Ismajli, do te kendoj ne 23 vjetorin e LDK-se

Adelina Ismaili pranon ftesen e Isa Mustafes

Diva e muzikes moderne shqipe pas shume vitesh ka pranuar te kendoje ne pervjetorin 23-te te themelimit te LDK-se.

Sipas burimeve tona, Adelina Ismaili do te jete prezente ne qytetin e saj te lindjes, Prishtine pas shume kohesh me kenge.

Edhepse ajo kurr nuk eshte terhekur nga ideologjia e Ibrahim Rugoves, dhe ne cdo rast te mundur ka perseritur qofte me kenge e qofte ne intervista.

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Saturday, 17 November 2012

Adelina Ismajli: "Skenderbe" ishte dhurate nga Vali [VIDEO]

Adelina Ismajli ne Shqiperi, ishte nje event qe nuk kaloi pa u verejtur nga mediat e shkruara dhe televizive ne Tirane. Ajo ka shtuar prezencen e saj fizike ne Shqiperi, sepse atje ajo ndjehet e vleresuar dhe ne nivel te saj. Te pakten, keshtu ajo u deklarua vete per media.

Publikut atje ajo i dhuroi nje koncert recital, sipas saj i pari dhe i fundit, qe u prit shume mire, madje befasoi disa qe nuk e njihnin mire potencialin vokal dhe intelektual te saj.

Pak dite me pare, ajo lancoi videoklipin kenges se saj "Skenderbe", qe thuhet se eshte nje kryeveper e kengetares, muziken dhe tekstin e se ciles e shkroi vete ajo, dhe ate para me shume se nje dekade. Arsyeja pse ky klip nuk erdhi me heret, si shpjegon Adelina ne nje interviste per "Bluetooth", ishte sepse kenga ka qene e cenzuruar. Por, ja sot, fale koheve te ndryshuara, ne 100 Vjetor, kjo kryeveper, serish ka pare driten e diellit.

Revista PANORAMA PLUS - 17 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Nentor 2012
 • Ermali i "BB" me te dashur te re ne publik. Nje bionde qe i ngjan Franceskes
 • Ermela e BB4 ndahet nga Joti pas nje viti bashkejetese. E deklaron veten "single" dhe pohon: "Ka njerez qe ikin e s'thone asnje fjale"
 • Albana Osmani dhe Zhaku perfshihen ne nje sherr banal, teksti i plote...
 • Flasin kengetaret: Ja pse u zhgenjyem nga "Kenga Magjike"
 • Ermal Mamaqi: Po perpiqem ta bind Sali Berishen nepermjet batutave.
 • Deshton dueti me Vedat Ademin, Argjentina nuk paguan parate
 • Andos Sinani: Ne dashuri nuk lendoj aq sa mund te mendohet
 • Kengetaret, te deformuara nga defektet e grimit dhe liftingu i fytyres
 • Pas ekstravagances, Rita Ora shfaqet e veshur deri ne fyt
 • Misse Beqiri shtatzene, portieri i Manchester baba per here te pare
 • Dren Abazi: Ende besoj ne dashuri pa ndonje interes te madh
 • Adelina Ismajli: Kam vendosur te heq dore nga muzika, ja arsyet.

Revista BLUETOOTH - 17 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Nentor 2012
 • Adelina Ismajli, diva shkelqen ne recitalin e Tiranes. Sjell me klip kryevepren e karrieres se saj, "Skenderbe", kenge e censuruar prej vitesh
 • Zajmina Vasjari: Nuk merrem me pazare, ja pse mbeta jashte finales se "KM"
 • Rikthehen Adriani dhe Luana
 • Rudina Xhunga, 8-muajshe shtatzene, firmos librat ne panair
 • Blerina Braka: Une e ofendova Rozin
 • Avni Mula, ne rradhe per nje autograf te dhendrit
 • Alban Skenderaj: Kenga ime e vjedhur? Nuk e degjoj fare muziken greke!
 • Ermal Mamaqi e rregulloi politiken
 • Guvernatori Fullani, i ftuari special
 • Miriami dhe Albani, DJ ne cift
 • Olta cmend Harisin
 • Sandri zhvesh rrobat e Jonit
 • Renis Gjoka: I njoh armiqte e mi, por nuk do t'i luftoj

Saturday, 10 November 2012

Revista BLUETOOTH - 10 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 10 nentor 2012
 • Floriana Garo behet drejtoreshe ne Akademine e Shkencave. "Miss Albania 2011": Shqiptarja s'ka shanse te fitoje ne "Miss World". Nga i erdhi propozimi per prezantimin e festivalit te RTSH...
 • Skandali ne skene, Rita Ores i del gjoksi
 • Misse Beqiraj cmend Suedine me fotot nudo
 • Suksesi ndjek Inis Gjonin
 • "Kenga Magjike", sot finalja. Big Bastes, akuza per kenge te vjedhur. Armina dhe Olta priten shume mire nga publiku. 
 • Juliana Pasha ne burg per humanizem. Per fat te mire jam kudo me bashkeshortin tim prane.
 • Rrefehen Miss-et e Veres: Te dashurit na perkrahin
 • "Miss Globe" ne vigjilje te finales. 43 bukuroshe te botes konkurrojne per titullin, ne Vlore. Prezantojne Krenar Ahmeti dhe Hygerta Sako
 • Pushoi shqiptaren nga puna? Lopez: Mendova se me njihnit me mire...

Tuesday, 16 October 2012

Adelina Ismajli dhe Vali prap na kujtojne ciftin hollivudian

Ne Mars te ketij viti, Adelina dhe Vali pozuan per kopertinen e revistes "Anabel" dhe u "akuzuan" per kopjim te ciftit hollivudian Johnny Depp dhe Penelope Cruz ne nje poze identike qe ata ben per filmin "Blow".

Por ja qe ne kete foto, qe nuk ka te bej me ndonje poze te kopjuar, per nje moment na perkujtuan perseri ciftin e njejte Depp & Cruz , kesaj radhe nga filmi "Pirates of Caribbean" ku Vali ka te mbeshtjellur rreth kokes nje "facolete te zeze te pirateve" dhe eshte i ledhatuar nga e dashura e tij Adelina ne nje aventure te tyre bregdetare. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Ismaili and Vali again remind us of hollyvudian couple. In March this year, Adelina and Vali posed for the cover of the magazine "Anabel" and "accused" for copying hollyvudian couple Johnny Depp and Penelope Cruz in a pose identical to they made for the movie "Blow". But here we are, in this picture, that has nothing to do with any duplicate shot, but for a moment reminded us again of the same couple Depp & Cruz, this time from the movie "Pirates of the Caribbean" where Vali tied black "pirate" scarf around his head, fondled by his girlfriend Adelina in a coastal adventure. / Albavipnews / ]]

Thursday, 11 October 2012

Adelina Ismajli mban fjalim politik ne Gjermani

Adelina eshte shfaqur ne akademine perkujtimore kushtuar Kolonel Ahmet Krasniqit, te mbajtur ne Ahen te Gjermanise, jo per te kenduar por per te mbajtur fjalim politik, transmetojne mediat ne Kosove. Ithtarja e flaket e presidentit te ndjere Ibrahim Rugova dhe Lidhjes Demokratike, nen patronazhin e te ciles Lidhje ishte organizuar dhe kjo akademi, Adelina ka deklaruar se "te gjitha vrasjet politike ne Kosove duhet te zbardhen", duke e vleresuar kolonelin si nje njeri te madh.

Ne nje vrasje sa kriminele aq edhe politike, Adelina poashtu, ne vitin 2007, ka humbur ish-te dashurin e ndjere, policin e Njesise Speciale, Triumf Rizen. Ne fund te shtatorit te ketij viti, Enver Sekiraqa i cili akuzohet per vrasjen e policit, eshte arrestuar nga Eulex-i, derisa ai po udhetonte per ne Podujeve. Shpresojme, qe ky arrest te hedhe me shume drite mbi vrasjen makaber qe ndodhi pese vite me pare. /Albavipnews/

Thursday, 20 September 2012

Adelina refuzon “X Factor Albania”

Pas publikimit të lajmit për pjesëmarrje të mundshme të Adelina Ismailit në jurinë e garës për talentë “X Factor Albania 2”, vjen njoftimi zyrtar se këngëtarja nuk do të jetë pjesë e jurisë.

Përfaqësuesja e saj për marrëdhenie me publikun, Rudina Idrizaj, ka bërë të ditur për të gjitha mediat se Adelina Ismaili e ka refuzuar ftesën e bërë nga produksioni i “X Factor Albania”.

“Si zëdhënëse zyrtare e Adelina Ismailit, e përsëris: Adelina Ismaili ka refuzuar pjesëmarrjen në jurinë e “X Factor Albania 2” për arsye profesionale dhe personale. Lusim mediumet të fillojnë të përfillin, të kuptojnë rolin e zëdhënëses dhe të informohen para deklarimeve të “fuqishme”, posaçërisht kur janë kryekëput gënjeshtër”, - ka thënë përmes një deklarate zëdhënësja e Adelinës.

Mohimi i këtij lajmi është përcjellë edhe përmes faqes zyrtare të fansave të këngëtares në rrjetin social Facebook. /Indeksonline/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina refuses "X Factor Albania"

Following the publication of the news of the possible participation of Adelina Ismaili jury talent competition "X Factor Albania 2", comes the official announcement that the singer will not be part of the jury.
Its public relations representative, Rudina Idrizaj, has announced to all media that Adelina Ismaili rejected the invitation from production of "The X Factor Albania".

Saturday, 8 September 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Shtator 2012

Monday, 3 September 2012

Adelina Ismajli, ne sherim shtepiak...

Adelina Ismajli

Adelina perflitet per semundje; Stafi: Eshte lodhur nga koncertet!

Pasi eshte sulmuar nga media te ndryshme per sukseset e saj, reagon stafi i Adelina Ismailit. Zedhenesja e kengetares, Rudina Idrizaj, ka thene: “Keni mirekuptim per shendetin e Adelines, ajo ka blere shtepi ne Zvicer, ndersa do te vendoset pas sherimit dhe finalizimit te projektit, ku ne loje eshte nje nga kompanite me te medha te muzikes ne bote”. Rikthimi i pop-dives, Adelina Ismailit, ne trojet shqiptare per koncerte dhe disa projekte e evente te rendesishme ngjalli debat dhe komente nga me te ndryshmet. Disa here eshte sulmuar nga media te ndryshme per shkak te sukseseve, te cilat kengetarja Ismaili ka pasur me projektet e fundit, jane bere molle sherri qe edhe fansat e kengetares te terbohen.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online