All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Adem Berka. Show all posts
Showing posts with label Adem Berka. Show all posts

Monday, 10 September 2012

Adem Berka, modeli shqiptar qe po c'mend boshnjaket...

Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake

Sapo i ka mbushur 20 vjec, eshte me prejardhje shqiptare dhe jeton ne qytetin Teshanj ne Bosnje-Hercegovine. Por tashme eshte personazhi i preferuar i mediave te vendit. Adem Berka eshte emri me i ri i modes ne shtetin boshnjak, nje djalosh shume i pashem, fotot e te cilit kane zene vend gati ne cdo media te vendit, duke e pershkruar keshtu si mashkullin e endrrave te cdo femre. Ademi, si djale i ri ka emigruar me familjen e tij ne Bosnje-Hercegovine, vend ku familja e tij merret me biznes, ndersa pasi ka perfunduar shkollen e mesme, ai do t’i perkushtohet edhe me shume shkollimit, si dhe modelizmit si nje hobi.  /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adam Berke, Albanian model is maddening Bosnian media


Saturday, 8 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online