All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Adi Krasta. Show all posts
Showing posts with label Adi Krasta. Show all posts

Saturday, 15 June 2013

Adi Krasta, humb betejen ligjore me "Top Channel"...

Adi Krasta, 150 mije leke detyrim ndaj “Top”-it

Gazetari i mirenjohur Adi Krasta ka humbur betejen ligjore me televizionin “Top Channel”. Gjykata e Tiranes ka vendosur te pranoje kerkese-padine e televizionit dhe te urdheroje Krasten t’i ktheje shoqerise “Top Channel” sh.a. vleren prej 149.803 lekesh, si sanksion per zgjidhje te kontrates se punes me afat ne menyre te menjehershme dhe pa shkaqe te justifikuara. Ne vendimin e gjykates thuhet se paditesi, shoqeria “Top Channel” sh.a. (me cilesine e punedhenesit) ka lidhur kontraten e punes me date 13.09.2011 me te paditurin Adrian Krasta (me cilesine e punemarresit). Kontrata ka parashikuar nje kohezgjatje prej 9 muajsh, saktesisht nga dt.13.09.2011 deri ne dt.25.06.2012. Televizioni “Top Channel”, e ka punesuar Krasten per vendin e punes “Moderator”, ne programin televiziv “100 Milione”, te cilin ky i fundit do ta realizonte pergjate gjithe sezonit televiziv prej 9 muajsh.


Revista BLUETOOTH - 15 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 15 Qershor 2013
 • Samanta Karavella: 10 vjet karriere, asnje cmim. "Top Fest", enderr me sy hapur. Suksesi ne dashuri do vije si erdhi ai ne kenge
 • Luana super seksi, i futet kenges
 • Adi Krasta, 150 mije leke detyrim ndaj "Top"-it. La punen perpara afatit.
 • Anaidi "mes dy zjarreve". Fotot e ish-banorit te "BB6" me Riken dhe Francesken
 • Mirsa Kerceli shtatzene, pret femijen e pare
 • Albana Osmani cel sezonin e plazhit
 • Blendi dhe Vilma, thashetheme ne stadium
 • Ciljeta sfilon me djalin ne pasarele
 • Basti i AK-se
 • Cmenduria e radhes nga "Deliart", fotot e "Miss"-ve mes kuajve
 • "Lynx", fytyra e re e rrokut shqiptar
 • Marina dhe Luana, dritherimat e "Top Fest 10". Fituesit ne cdo kategori

Saturday, 25 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 25 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS, 25 Maj 2013
 • Laura Vorpsi, zbulohen fotot e reja. Ana tjeter e Laura Vorpsit, pelqen armet dhe mesazhet per seksin.
 • Toros i "BB4": Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te. Mendoj se nese Elona do deklaronte hapur se eshte lesbike, do fitonte "Big Brother"
 • Mirjeta e Big Brother ndahet nga bashkeshorti pas 9 muajsh martese
 • Sinan Hoxha, nuk i shpeton tundimit, heq rrudhat me botoks
 • Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at
 • Angela Martini zhvishet nudo per 27-vjetor, fotot
 • Vigani: Finalistet sipas meje, besoj se fitues do te jete Anaidi
 • Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere
 • Genta Gjalpi shfaqet me shenja dhune ne fytyre
 • Aferdita Dreshaj dhe Ilir Shaqiri frekuentohen edhe 1 vit pas "Dancing"
 • Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Sunday, 3 February 2013

Adi Krasta fajeson femrat shqiptare...

Adi Krasta
Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero

Nuk e di pse po flitet qe Krasta vrapon pas parave... Une gjithe jeten time jam paguar me bordero. Nuk kam ndertuar asnjehere dicka nga marredhenia ime me parane, sic kane bere shume kolege te mite”... Keshtu ka thene Adi Krasta, dje paradite ne emisionin e tij radiofonik ne “Love Radio”, dhe, ndersa ai fliste, ne shenonim fjalet e tij. Ai eshte nje nga ato personazhe qe nuk flasin shpesh per jeten e tyre ne shtypin e shkruar. Me keta personazhe, gazetaret “roze” e gjejne pothuajse gjithmone “shpetimin” duke marre informacione ne rrjetet sociale “Facebook” apo “Twitter”. Mirepo Krasta nuk eshte as nga ata...


Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Revista BLUETOOTH - 26 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 26 Janar 2013
 • Merr zyre ne PD, Greta Koci: Njerez si Berisha i vijne rralle kombit, ja bisedat e mia me te
 • Kengetarja Bleona: Cfare i kerkova Donald Trump-it!
 • Bora Meta: Incidenti ne shkolle pas videos se Priftit
 • Ne shtepine e Fidel Yllit; Deputeti rrefen lidhjen me fene dhe pasionin per te gatuar
 • Liljana Kondakci rrefen vitet e denimit
 • Pervjetori i Pavaresise se Kosoves, pa Rita Oren
 • Nora Istrefi shofere autobusi
 • Thashethemet: Krasta iken nga "Vizion"-i?
 • Blero, me klip te ri
 • Blerim Destani mysliman i devotshem, kerkon grua te mbuluar
 • Samanta Karavella, se shpejti nje kenge dance
 • Vildane Zeneli: "I'm sexy and I know it"
 • "N'Prishtine" i kapercen nje milion klikime
 • Aragona Band lancon kengen e re

Saturday, 15 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Saturday, 13 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 13 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 13 Tetor 2012
 • Franceska: Ju rrefej pasionin tim per Stinen
 • Befasia e Adrian Gaxhes, mbas ndarjes i ben kenge Luanes
 • Personazhet VIP ne 10-vjetorin e gazetes "Panorama"
 • Zbulohen fotot, Seldi e mohonte, por eshte fejuar zyrtarisht ne Suedi. Kengetari ne festat familjare te Dafines. 
 • Kryetares se re te KQZ Lefterije Lleshi, i kerkoi i shoqi divorc ne Gjykate
 • Ja personazhet  VIP te reality show "VIP Shpija". Pjesemarres Shkendije Mujaj, Zhaku, Enver Petrovci, Ronela Hajati, Adelina Tahiri.
 • 5 muaj shtatzene, Ciljeta udheton ne Itali per xhirimet e filmit. "Tani e kam te lehte te aktroj"
 • Rikonfirmohet akt-akuza kunder Besnik Cakes se NRG Band
 • Nik Xhelilaj ne mediat turke, shpallet ylli i ri i telenovelave. Xhelilaj ne gazeten "Hurriyet": Tani qe aktroj te "Qyteti i humbur", ne Turqi ndihem rehat njesoj si ne Shqiperi

Tuesday, 11 September 2012

Krasta eshte Krasta, pertej fizionomise televizive te nje gazetari


Krasta eshte Krasta, pertej fizionomise televizive te nje gazetari

Sfida e spektaklit te ri. Marredhenia me Prishtinen dhe te ftuarit noprane. Jeta e vanitozit.

Kjo eshte intervista e pare qe une bej me gazetarin radioteleviziv Adi Krasta. U desh largimi i tij sensacional nga “TCH”, kalimi ne “Vizion Plus” dhe shfaqja e madhe “A” ne Pallatin e Kongreseve qe arsyetoi kembenguljen time. Me Krasten nuk jemi takuar asnjehere. Kemi shkembyer pyetje e pergjigje me ‘e-mail’ derisa intervista mori formen qe po publikojme me poshte, por qe ngjan me nje bisede ne kafeterine e tij te preferuar.

Monday, 25 June 2012

Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave

Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave

Jane fotografuar ne nje lokal luksoz, jo me gota ndersa pijne dicka, por me kupa suksesi ne karrieren e tyre te gazetarise. Adi Krasta mori cmimin si “Profesionist i Medias Vizive”, ndersa Ilva Tare u zgjodh “Personazh i Vitit” per rikthim dinjitoz ne median vizive, ne ceremonine e Institutit “AKT”, ndersa organizoi ndarjen e cmimeve per radio dhe televizione ne nje nga baret me chic te kryeqytetit, Padam. Ky eshte edicioni i trete i ndarjes se ketyre cmimeve per vitin 2011, dhe te pranishem ishin personazhe te njohur te medias, ne vleresimin e dhene disa emrave te medias per performancen radio-televizive ne harkun kohor te nje viti. Ne kete ceremoni cmimesh moren kupa dhe Blendi Fevziu si “Gazetar i vitit”, Sokol Balla “Moderatori me i mire i debateve”, Marin Mema “Reporteri i Vitit”, Dhimiter Gjoka si “Folesi Radio-Televiziv me i mire”, dhe Vera Zheji me “Cmimin e Karrieres”. /panorama plus/

Saturday, 23 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 23 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 23 Qershor 2012
 • Rezarta Shkurta: Rozana synonte bashkeshortin tim. Do t'i marr me gjyq maksimumin e parave. Ajo e ka sport te preferuar konfliktin, por me mua ka gjetur gjahun e gabuar.
 • Genta zhvishet perseri: Kam zene te dashur me leke!
 • Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per alibi
 • Tre brezat femra te familjes Berisha, bashke ne sfilaten e At'Nikolles
 • Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa
 • Franceska & Ermali nuk heqin dore nga perkedheljet edhe ne plazh
 • Marigona Dragusha prezanton te dashurin e saj, Drilonin
 • Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave
 • Stresi feston 25-vjetorin mes miqsh
 • Elia Zaharia: Loreen, fituesja e "Eurosong", ishte fanse e Rones
 • Argjentina Ramosaj: Lidhja merr fund, kur gjerat komplikohen
 • Redon Makashi: Jam i dashuruar dhe i frymezuar per recitalin

Tuesday, 10 April 2012

Adi Krasta ne gjyq

Ai iku, ata e hodhën në gjyq. Ajo që ishte deklaruar muaj më parë nga kompania mediatike “Top Channel” u bë. Ditën e djeshme në sekretarin e gjykatës së Tiranës është regjistruar padia ndaj moderatorit televiziv Adi Krasta, raporton ‘Shekulli’.Nga televizioni ai është paditur për shkelje të kontratës së punës dhe për këtë i kërkohet t’i paguaj televizionit 32 milionë lekë të vjetra.

Krasta ka qenë pjesë e stafit dhe një nga figurat kryesore të këtij televizioni. Në tetor të vitit të kaluar, kur kishte ditën e programit “100 milionë” nuk është shfaqur si gjithmonë. Aty u mor vesh dhe u kuptua përfundimisht prishja dhe krisja e marrëdhënieve mes tij dhe televizionit “Top Channel”.

Ai asnjëherë nuk është prononcuar për këtë largim dhe nuk ka dhënë përgjigje konkrete për arsyet reale të largimit të tij. Por nga ana tjetër, për këtë ikje të beftë nuk i ka ardhur mirë televizionit në të cilin punonte, pasi sipas tij, ai ka thyer një kontratë pune dhe nuk e ka respektuar atë deri në fund.

Sunday, 29 January 2012

Krasta konfirmon Gjebrene si rivalin e tij te perhershem

Vetëm pak ditë pasi Ardit Gjebrea në një intervistë ekskluzive dhënë në televizionin “Ora News” deklaroi shprehimisht se “më mungon Adi Krasta në ekran, do kisha dëshirë ta ndiqja nga shtëpia tek “E Diell”, Adi Krasta e rezervoi një kundërpërgjigje, ku diplomacia e të shprehurit në këtë rast nuk do i hynte aspak në punë.

Në shfaqjen e tij të parë në ekran, në serialin “A Show”, që pritet të transmetohet të martën në ekranin “Vizion Plus”, ai thotë diçka tjetër. Para një publiku të zgjedhur, ku shumë të ftuar ishin ambasadorë, politikanë, madje dhe figura të njohura të “Top Channel”, një moment kulminant të shout të tij, Krasta ua dedikoi komenteve që bëhen në rrjetet sociale në lidhje me mungesën e tij në ekran këta tre muaj.

Në një nga këto rrjete që ai preferoi t’i etiketonte “rrjete asociale”, kishte shkëputur dy komente të një shkrueseje me emrin Lira, e cila duke kritikuar Krastën si prezantues, ndër të tjera e cilësonte si “prezantuesin, prezenca e të cilit në ekran është shqetësuese”.

Saturday, 28 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 28 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 28 Janar 2012

 • Ciljeta dhe Ingridi, ne dasme zgjedhin muziken tallava te Sinan Hoxhes. Zihen, rrihen dhe thurin intriga pa fund tek "Mike dhe Rivale"
 • Arbana Osmani: Pas 10 vitesh martese, po mendoj seriozisht per femije
 • Adi Krasta konfirmon Gjebrene si rivalin e tij te perhershem. "A Show", nje shfaqje ku prezantuesi i njohur shfren dufin e akumuluar per gjithcka e gjithkend qe ai e sheh si problem ne kete vend
 • Adelina Ismajli: Eksplozivin ne koncert ma vuri kengetarja e lidhur me politiken
 • Policia i konfiskon eurot false dhe i censuron klipin Bleros
 • Ledri Vula ne shtrat me nje bionde
 • Perfundon lishja 5 mujore, modeli Alessio Alia ndahet nga Katerina
 • Mihrije Braha tenton te riaktivizoje motren ne muzike

Tuesday, 24 January 2012

Adi Krasta flet kunder pushtetit...

Adi Krasta ne Pallatin e Kongreseve: Duam rotacion politik

Adi Krasta peruron eren e show-t politik ne shqiperi; dhe tok me te, dhe eren e showman-it te rreshtuar e te angazhuar. E ka bere ne sallen e Pallatit te Kongreseve, nga skena e te cilit eshte degjuar per here te pare te flitet kunder pushtetit. Ne nje salle te mbushur me nje publik te zgjedhur prej tij (te zgjedhur, me sa duket, edhe per te mirekuptuar e pranuar mesazhet qe ai do hidhte), showmani i njohur i ka kapur te gjithe ne befasi kur ka deklaruar qysh ne krye te heres: Duam rotacion te pushtetit. Ky ishte nje mesazh, te cilit ai me pas i tha perthyerje te shumta te llojit “PD-ja di ta beje mire opoziten”, apo “kjo qeveri duhet te mesoje nga une, dmth te mbaje diete, dmth te mos haje shume mut”. E duartrokiten dhe ambasadoret qe ishin ne salle (nuk ish e rastit qe ishin ftuar Arvizu dhe Sequi, por jo Wollfarth-i). I vetmi politikan i ftuar ish Edi Rama.

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 21 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 21 Janar 2012
 • Amarda Toska: Do jemi perseri tek "Dancing", ende asnje plan per femije
 • Linda Halimi transformohet, riben fytyren nga e para
 • Ermela Mezuraj: Ju tregoj ritakimin pas 8 vitesh me Jotin, planet per martese dhe femije
 • Frederiku dhe Alisa ne pritje te femijes se dyte
 • Ja disa nga emrat VIP qe kane marre oferten per te qene konkurrente te "Dancing"
 • Edita Abazi harron Noizin dhe historine e dhimbshme, dashurohet perseri!
 • Adelina Ismajli tani planifikon me Valin fejesen dhe martesen
 • Adi Krasta rikthehet neser ne show-n e pare te vitit 2012
 • Sinan Hoxha shan serbet nga nena ne koncert, reagime ne forume
 • Neda emerohet zedhenese e Aleances Kuq e Zi, fansat shprehen kunder
 • Ledina Celo publikon fotot e reja me djalin, Erlisin
 • Emina & Nazarian drekojne ne Los Angeles me David dhe Victoria Beckham

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 13 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 13 Janar 2012

 • Greta Koci, Pengu i Zemres Sime
 • Agnesa Vuthaj: Jam beqare e lumtur
 • Genta i vardised Lorikut, e ema e tij merr masa
 • Edhe nje here Adi Krasta
 • Blerim Destani: Nuk me ka munguar vemendja e femrave
 • Olta Gixhari: Me lini ta them vete te verteten

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 13 January 2012

Greta, my heart hostage
Agnesa Vuthaj: I am single and happy
Genta flirtin with Lorik, his mother intervenes
Once again Adi Krasta
Blerim Destani: I did not lack the attention of women
Olta Gixhari: Let me tell you the truth of my own
]]

Wednesday, 11 January 2012

"A Show" Spektakli qe Rikthen Adi Krasten...

“A Show”, spektakli i fjales qe rikthen Adi Krasten

Cikli prej 14 pjesesh paraprihet nga nje show ne skene. Pas mbremjes se 18 janarit ne Pallatin e Kongreseve, takimi zhvendoset ne “Vizion Plus”

“Duam Krasten!”. Kjo ishte thirrja gati unanime e pjeses derrmuese te komentuesve neper forume e blogje interneti, ndersa ne ditet e fundit te vitit po zhvillohej Festivali i Kenges ne RTSH. U fol shume se do te ishte ai prezantuesi i edicionit jubile, cka gezoi jo pa te drejte shume njerez, por ja qe nuk ndodhi… E si nje thirrje gati deshperuese vinte: Duam Krasten! Pas largimit nga “Top Channel” ka pasuar nje heshtje e kujdesshme nga ana e Krastes, i cili nuk ka dashur te komentoje shume mbi vendimin e tij. Nderkohe, ne ekranet televizive, mungesa e tij ishte e dukshme. Por nuk do te jete edhe per shume. Pas nje pushimi dymujor, ai ben nje rikthim te dyfishte. Adi Krasta kthehet njeherazi me nje shfaqje personale ne Pallatin e Kongreseve me 18 janar dhe me ciklin “A Show” ne ekranin e “Vizion Plus”, cdo jave.

Monday, 9 January 2012

Adi Krasta ne Vizion Plus si Celentano

Një nga prezantuesit më të mirë shqiptarë dukej sikur ka mbetur pa punë, por ai është i zoti dhë mund të vijë si zakonisht vetëm me programe të fuqishmë.

Ky është Adi Krasta i cili si duket do ti përgjigjet rivalit të tij, Ardit Gjebrësë i cili tha pak ditë më parë  se paska mall për të parë në Tv. Këtë herë flitet se ai vërtetë do të jetë në Vizion Plus, por do të ketë një program si të Celentanos ku do ta përziejë politikën me rrokun.

Mund të jetë dhe thashethem, por kurrë nuk i dihet, le të presim deri në startin e programit, apo deklarimin e vetë Krastës ndoshta shumë më parë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adi Krasta on Vision Plus as Celentano

One of the best presenters seemed Albanians has remained out of work, but it is neat and can usually only come as powerful programs. This is Adi Krasta which would seem to respond to his rival, Ardit Gjebrea who said a few days ago whether there craving to watch on TV.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online