All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Adrian Gaxha. Show all posts
Showing posts with label Adrian Gaxha. Show all posts

Tuesday, 23 December 2014

Adrian Gaxha dhe Floriani 100 përqind në Amerikë

Ashtu sic ishte reklamuar edhe më parë dyshja e suksesshme e muzikës shqiptare Adrian Gaxha dhe Floriani do të udhëtojnë drejt Amerikës për të kënduar në festën e Krishtlindjeve.

Një lajm që ishte 100 përqind i sajuar se sikur Adrijani dhe Floriani nuk do të mund të ishin aty, e ka hedhur poshtë edhe vetë organizatori i ‘Albis Party’ z. Naser Nika, madje duke treguar edhe vizat që u janë bërë artistëve për këtë mbrëmje të madhe.

Kështu që të gjithë fansat e tyre që ndodhën në Amerikë mund ti drejtohen kësaj mbrëmje për tu argëtuar jo vetëm me ata por edhe me artisten Adelina Ismajli dhe reperin e njohur G4SHI./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha and Floriani 100 percent in America

As was previously advertised successful duo Adrian Gaxha Albanian music and Florian will travel to America to sing Christmas holiday. A story that was 100 percent of the fabled that if Adrijani and Florian could not be there, also rejected the organizer of 'Albis Party' Mr. Naser Nika, even showing the visas that were done to the artists for this great evening.

So all their fans that occurred in America can turn this evening to entertain not only those but also with singer Adelina Ismaili and rapper known G4SHI. / Maxim Gjokaj /

Monday, 14 October 2013

Koncert gjigand ne Zvicer per te ndihmuar Rilindin

Janë bashkuar disa nga emrat më të njohur të skenës muzikore shqiptare, të cilët kanë zemër të madhe dhe do të japin kontributin e tyre në këtë koncert humanitar.

Koncerti do të mbahet në Zvicër, konkretisht në Kulturzentrum në Aadorf të kantonit Thurgau dhe paratë e siguruara nga aty do të shkojnë në ndihmë të djaloshit të sëmurë 9 vjecar Rilind Ademaj, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë e mushkërive dhe duhen shumë para për ta shëruar jashtë Kosovës.

Sabri Fejazullahu, Adrian Gaxha dhe Floriani, Shkurte Gashi, Mentor Kurtishi, Bekim Kumanova, Labinot Rexha si dhe grupi i humorist G5 janë treguar të gatshëm që të jenë në këtë koncert humanitar me moton “Ta ndihmojmë Rilindin të gjithë së bashku”, e ku mësojmë se Mentori dhe Bekimi kanë dhënë edhe të holla për të ndihmuar djalin.

Dy organizatorët e kësaj mbrëmje janë Avni Selimi dhe Robert Ukaj të cilët kanë marrë këtë inisiativë të ndjeshme njerëzore dhe natyrisht se besojmë me gjithë zemër se shumë shqiptarë do të jenë të pranishëm në pasidtën e 27 tetorit në orën 15:00 për të kontribuar për të shpëtuar një jetë, sic dinë të bëjmë gjithmonë shqiptarët në Diasporë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Concert giant Zvicër to help reborn

Saturday, 24 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 24 Gusht 2013
 • Gaxha, ne Dhermi me nje bionde seksi: S'jam me me Luanen, jemi ndare perfundimisht!
 • Nora Istrefi, skena lesbike ne publik me nje vajze
 • Angela Martini shfaqet topless
 • Noizy: Si e perdori "Miss Durresi" lidhjen dhe emrin tim per perfitime
 • Ardit Gjebrea: Artiste te rinj me pretendime per "Kenga Magjike"
 • Tuna surprizon te dashurin gjate koncertit, torte ditelindjeje ne skene
 • Xhensila Myrtezaj: Ja pse u kendoj djemve genjeshtare
 • Rosela Gjylbegu, shijon pushimet ne Mal te Zi, shfaqet ne forme ne plazh
 • Samanta zhvishet ne Jug: E lumtur qe arrita linjat qe doja
 • Ermal Merdani, fotot e pushimeve me te dashuren e re
 • Argetimi nuk ka fund per Francesken e BB
 • Marina Vjollca shfaqet sensuale ne det pak dite para rikthimit ne TV

Sunday, 30 June 2013

"Kjo Zemer" e bukur, por jo si "Ngjyra e Kuqe"...

Adrian Gaxha ne klipin "Kjo Zemer"
Adrian Gaxha ft Floriani, klikime te pergjysmuara me kengen e re “Kjo zemer”

Adrian Gaxha dhe Floriani kane publikuar klipin e tyre te dyte se bashku me titull “Kjo zemer”, qe e kane konsideruar “Ngjyra e kuqe 2”. E, pas nje jave te publikimit te klipit te tyre ne youtube, duket se nuk kane mundur dot te kapin as gjysmen e numrit te klikimeve qe regjistruan me “Ngjyra e kuqe”, nje kenge qe Gaxha ia dedikonte te dashures se tij, Luana Vjollces. Ne klipin e ri “Kjo zemer”, Adriani perleshet me konkurrentet djem per te fituar te dashuren e tij, me te cilen me pas perfundon ne altar. Por ndersa klipi ”Ngjyra e kuqe” hyri ne historine e kengeve shqiptare si nje nga me te pelqyerat dhe me te votuarat ne internet ne garen e “Kenga Magjike”, kjo kenge duket se ka tingelluar e zakonshme per shijet e publikut. Ndersa “Ngjyra e kuqe” vetem brenda dy ditesh pas publikimit ne youtube arriti te grumbullonte gati gjysme milione klikime, ndersa kenga i kaperceu mbi 3 milione klikime vetem pas pak kohe te publikimit te saj.

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Tuesday, 11 June 2013

Adrian Gaxha sqaron "sherrin" me Florin...

Adrian Gaxha
photo: kastriot zhugolli
Adrijan Gaxha dhe perballja me Florin

Adrijan Gaxha, krijuesi i hitit “Ngjyra e Kuqe”, i sapovleresuar me cmimin “Best Dance” ne “Videofestin Muzikor”, ndan me lexuesit shqiptar planet e reja ne karriere dhe ‘perballjen’ aspak problematike qe pati me kantautorin Flori Mumajesi ne kete kompeticion. Mediat aluduan gjate per nje ballafaqim te ashper mes tyre - pas konfliktit virtual ne “Youtube” e “Facebook”, ku ata ofenduan njeri-tjetrin - por asgje nga cfare u fol nuk ndodhi...

Adrijan, sapo je shpallur fituesi i cmimit “Best Dance” ne “Videofest”; cilat ishin emocionet?
Jam absolutisht shume i kenaqur nga ky vleresim. Puna e bere nga djemte e “Entermedia”-s ka qene vertet shume e mire.

Ne skenen e “Videofest”-it u prezantua edhe kenga e re “Kjo zemer”, qe eshte serish ne bashkepunim me Florianin... Beson se suksesi do t’ju ndjeke edhe kete here?
Impakti i pare i publikut ishte shume i mire. Shpresoj vertet qe “Kjo zemer” te pasoje suksesin e “Ngjyra e Kuqe”. Ketu jemi duke xhiruar videoklipin, qe do te jete serish i “Entermedia”-s. Eshte konceptuar si dicka e vecante dhe kam idene qe do te perqafohet nga publiku.

Saturday, 8 June 2013

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Monday, 13 May 2013

Sharje te renda nga Adriani te Flori

Pas prononcimit të kompozitorit Flori Mumajesi në programin “Thumb”, drejtuar Adrian Gaxhës, ku ai tha se nuk është këngëtar ky i fundit, vjen reagimi i radhës.

Këtë herë gazeta jonë donte të merrte një prononcim nga këngëtari Gaxha, por ai tha se nuk ia vlen të flet për atë…, që i referohej Florit.

Më pas Adriani e ka venë pak minuta më vonë një status ku nuk e shënon emrin e Florit, por e quan edhe gay, duke i kujtuar se vetë ka nisur qysh në moshën 5-vjeçare të këndojë, atëherë kur kompozitori tiranas nuk kishte lindur.

Për arsye etike ne nuk mund t’i citojmë ashtu siç shkruhej në rrjetin social të këngëtarit të hitit “Ngjyra e kuqe”. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Severe scolding from Hadrian Gold

Monday, 29 April 2013

Adriani, i famshem kur ben hit

Këngëtari, i cili gjatë këtij viti mund të themi se ka hyrë në zërat më të dëgjuar, falë këngës së tij me talentin adoleshent - Florianin. “Ngjyra e Kuqe” pritet të sjellë një duet tjetër.

Adrian Gaxha është duke u përgatitur për një këngë sërish me Florianin e vogël, për të qenë një ritëm i verës që po vjen.

Por, i pyetur se a është i famshëm deri tani, artisti nga Maqedonia ka thënë se është i famshëm vetëm atëherë kur kënga e tij bëhet një hit, nëse jo, fama shkon dhe harrohet së bashku me artistin. M.GJ

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian, famous when making hit

The singer, who this year can say that it has entered into more voices heard, thanks to his singing talent teenager - Florian. "Color Red" is expected to bring another duet. Adrian Gaxha is preparing songs for a small Florian again, for being a pace that summer is coming.

Sunday, 28 April 2013

Adrian Gaxha, zbulon piken e tij te dobet...

Adriani dhe Simba
Adrijan Gaxha: Muzika, femrat dhe Simba, pikat e mia te dobeta

Pas suksesit te jashtezakonshem me kengen “Ngjyra kuqe”, Adrijan Gaxha duket se do te godase perseri ne shijet e publikut. Nje tjeter kenge po kaq e fuqishme ne tekst, muzike dhe videoklip, ky eshte premtimi qe i ben dashamiresve te muzikes kengetari maqedonas, i cili nuk zhgenjen kurre. “Behet fjale per nje kenge vertete te bukur dhe kjo kenge do te jete si nje vazhdim i “Ngjyra e kuqe” ne videoklip dhe ne bashkepunim me Florjanin e vogel. Shpresojme te shkoje gjithcka mire dhe mezi pres ta lancoj”, shpehet Adrijani i emocionuar per surprizen me te re profesionale.

Ndersa kur vjen puna per te folur mbi jeten private, kete here ai shfaqet i rezervuar. Pse? Ka ndodhur dicka mes tij dhe Luanes? Nuk jane me bashke? Jane zene, por mund te bashkohen perseri sic edhe ndodh shpesh me ata te dy? Asgje nuk mund te themi me siguri te plote, por fakt eshte qe Gaxha nuk deshiron qe te permendet emri i saj.

Friday, 18 January 2013

Adriani dhe Floriani sfidojne dyshen Sinani dhe Seldi

Ka shumë fëmijë që i dëgjojmë duke kënduar nëpër shumë vende, qoftë edhe dasma, apo në kanalin ‘Youtube’.

Por, si duket, për 13-vjeçarin e talentuar të superhitit ‘Ngjyra e kuqe’ ka qenë një fat i madh që talenti i tij të reklamohet nga ana e këngëtarit Adrian Gaxha.

Këtij të fundit sikur i ka rënë një bingo e madhe. Sot për sot ata janë dyshja më e kërkuar, madje duke sfiduar edhe dyshen tjetër, Sinani dhe Seldi.

Ardiani dhe Floriani sapo i kanë realizuar disa foto artistike të bukura nga Veton Osmani, e ndërsa shumë shpejt do të sjellin edhe dy këngë të reja. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian and Floriani challenge Sinani doubles and Documentary

There are many children who hear them singing in many countries, even weddings, or on channel 'Youtube'. But, apparently, for the 13-year-old talented superhitit 'red color' has been a great luck that his talent advertised by singer Adrian Gaxha.

The latter seemed to have fallen a great bingo. At present they are looking duo, even challenging other doubles, Sinan and Documentary. Ardiani and Floriani just have performed some beautiful artistic photo by Veton Osmani, and will soon bring two new songs. M. GJ.

Thursday, 3 January 2013

Kengetaret, asnje peng te madh ne 2012-n

Kaloi edhe një vit, ku artistët kanë qenë të organizuar në forma dhe mënyra të ndryshme, sidomos këngëtarët dhe me ta ne kemi biseduar për të kuptuar nëse në vitin që kaloi kanë pasur ndonjë peng që e kujtojnë dhe për arsye të ndryshme nuk e kanë realizuar.

Por, shprehja më e shpeshtë e tyre gjatë prononcimit për gazetën tonë ka qenë kjo: “Asnjë peng nuk më ka mbetur”.

Megjithëse këngëtarët e njohur shqiptarë të rinj dhe të vjetër në karrierën e tyre muzikore janë treguar paksa diplomatikë duke na kujtuar se pengje nuk kanë pasur, për shkak se albumet, këngët dhe videot kanë rezultuar të suksesshme, por e gjitha kjo falë fansave të tyre të shumtë. E dikush shkurt e dikush më gjatë flasin për këtë temë.

Aurela Gaçe: “Asnjë peng nuk më ka ngelur. I kam realizuar të gjitha ato që ia kisha vënë qëllim vetes. Nga ana profesionale arrita  të  “promovoja albumin e ri që kisha 2 vjet që punoja, nxora në treg video të reja, këngë të reja. Realizova koncert recital në Tiranë, ku çdo gjë ishte “live”. Pata mundësinë të isha në USA, Itali e Vlorë për festën e Pavarësisë dhe  të merrja një emocion të papërshkrueshëm. Nga ana humane, këtë vit ndiej se jam njeri shumë i lumtur dhe e plotësuar si femër. Jam nënë e një vajze 1-vjeçare dhe kjo është lumturia dhe arritja më e madhe e jetës.”

Wednesday, 2 January 2013

Fenomeni Rita Ora


Të gjithë e quajnë fenomen dhe yll këngëtaren Rita Ora.

Kështu ka nisur edhe ideja jonë në bisedën me disa nga artistët më të njohur shqiptarë, ku për gazetën tonë kanë treguar dikush me disa fjalë e dikush nga krenaria që u dhuroi të gjithë shqiptarëve me suksesin e saj kjo artistë shqiptare me famë botërore, kanë shumë fjalë për të thënë për të.

Edhe ata vetë si artistë shqiptarë do të donin një ditë të kishin famën e saj, por konkretisht  çfarë mendojnë këngëtarët tanë për Rita Orën?

Genta Ismajli:  “Gëzohem për suksesin e saj, si të gjithë shqiptarët. Edhe unë mendoj njëjtë me ta.”

Ermal Fejzullahu: “Për Rita Orën çfarë të them, isha dje duke e analizuar në një performancë të “X Factor” të UK, dhe për mua ajo është një yll i lindur dhe po na e n’drit fytyrën kudo që shkon dhe kështu ne i urojmë edhe shumë më shumë sukses.

Kengetaret, shpenzime per te qene “in”

Nuk janë vetëm femrat ato që duhet të duken bukur në një video, por edhe meshkujt, apo qoftë edhe në një ditë të zakonshme dhe të lirë të tyre, jo vetëm gjinia e bukur është meraklie e të veshurit.

E për tu dukur bukur dhe ’in’ dhe duke qenë se je në syrin kritikues të njerëzve të tjerë të thjeshtë, artisti mundohet të vishet bukur dhe të duket mirë në një video.

Këtë vit që iku sollën shumë klipe, sa i kushtuan ata rëndësi, apo a i fituan ato para që shpenzuan na rrëfejnë vetë këngëtarët e njohur shqiptar.

Aurela Gaçe: “Oh, sigurisht shpenzova shumë në albumin tim të ri, në klipet pasuese sigurisht, dhe të gjitha këto kanë shumë kosto.  Nuk i kam bërë llogaritë  a i fitova menjëherë çfarë shpenzova, por  diçka është e ditur, kur punon shumë , edhe rezultatin  e sheh.”

Rovena Stefa: “Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk shpenzova, nganjëherë më shumë se sa duhet kur i referohem harxhimeve, pasi unë si këngëtare i kushtoj shumë rëndësi dukjes, për të ardhur pranë fansave më bukur dhe gjithmonë e më mirë.

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Sunday, 9 December 2012

Revista PALOMA - 8 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 8 Dhjetor 2012
 • Gjyste Vulaj zgjedh Ameriken per lindjen e djalit. "Ju rrefej per shtatzenine time te veshtire... Kam stilin alla Gjyste!"
 • Xheni Hallulli: Shpirti im binjak gjendet ne trupen e "Portokalli"-se
 • Luana dhe Adriani, me te dashuruar se kurre
 • Seldi behet producent, hapen studion e tij
 • Rob Kardashian: Nuk e quajtur Rita Oren kurve! Kam respekt per te!
 • Dy fytyrat e Stresit. Arkimedi eshte nje filozof i zgjuar. Stresi, nje djale i levizur qe mban arme sepse s'le njeri ta poshteroje
 • Frederik Ndoci, menaxheri i Lek Plepit
 • Gerta Heta, nje femer ne karriere, me nje familje te mrekullueshme: Jam shefe me vizion perendimor!
 • Ku do te kendojne artistet per Vitin e Ri?
 • Imelda, ish-banorja e "Big Brother", rrefen perse vendosi te rrise gjoksin
 • Bleonen e kopjojne te gjitha!
 • In Love: Dashnor Diko & Etleva, te dashuruar ne qytetin e serenatave. Dashnor Diko: Nuk kam enderruar  ndonjehere qe gruaja ime te jete nje princeshe.

Tuesday, 4 December 2012

Adriani dhe Floriani ndajne te dashurat

Simpatiket Adrian Gaxha dhe Floriani kane bere namin me "Ngjyren e Kuqe" duke thyer cdo rekord te pelqimit dhe shikueshmerise. Madje, kjo kenge beri dhe nje gje shume te bukur, te themi nje mrekulli, duke kthyer Luana Vjollcen ne krahet e Gaxhes.

Kjo dyshe, tashme e famshme, per nje cast dhe na kujtuan ciftin e njohur Usher & Justin Bieber. Ne nje analogji te tille, Floriani, si nje "Bieber shqiptar" po rremben zemrat e femrave kudo qe shkon. Dhe fotot deri me tani kane treguar se ai eshte bere goxha i shkathet ne kete drejtim.

Floriani, sic dihet, eshte tani nen menaxhimin e Adrian Gaxhes dhe ky bashkepunim ka rezultuar shume i suksesshem. Por, ky bashkepunim ka dhe nje cmim. Ata duhet nga tani te ndajne edhe te dashurat. Sic shihet edhe ne kete foto qe e zbuluam, Floriani nuk ka hezituar te jep dhe te marre puthje te nxehta nga Luana, e dashura e Gaxhes, e cila duket te kete qene "trofeu" me i bukur qe "Ngjyra e Kuqe" ka sjell per ta, deri me tani. /Albavipnews/

Monday, 3 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
 • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
 • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
 • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
 • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
 • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online