All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aferdita Dreshaj. Show all posts
Showing posts with label Aferdita Dreshaj. Show all posts

Saturday, 24 August 2013

Shpati dhe Aferdita, kapen "mat" se bashku...

Ribashkohen Aferdita dhe Shpati, kapen ‘mat’ ne Shkup

Me ne fund nje lajm i mire nga kronika roze… Aferdita Dreshaj dhe Shpat Kasapi jane serish bashke. Si miq apo si te dashur, kete nuk dime ta themi me siguri, por eshte fakt tashme qe ata takohen, pa e vrare mendjen fare per syte kureshtare qe i shohin te habitur. Fotot ekskluzive qe sjellim sot (23 gusht) ne “Summer Pages” jane shkrepur pak kohe me pare ne Maqedoni (vendbanimin e Shpatit), ku Aferdita ka qene e ftuar per disa koncerte. Sic shihet qarte, dy te rinjte levizin vetem ne rruget e Shkupit.

Nderkaq, burime te suplementit konfirmojne se cifti eshte frekuentuar me njeri-tjetrin edhe ne Tirane. Ata kane kaluar nen shoqerine e miqve te perbashket ore te bukura ne pishina, ndersa nuk kane munguar as daljet ne jeten e nates. Historia e tyre e dashurise eshte nje nder me te bujshmet e showbiz-it, ndaj dhe nese ribashkimi i tyre do te jete i vertete (pra nese ata nuk do te jene thjesht shoke, por te dashur), do te jete nje ‘boom’ i madh.


Saturday, 20 July 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 20 Korrik 2013
 • Ami dhe Ermali ne pritje te djalit: Pas lindjes, Ami ne "greve urie"; 
 • Miriam Cani: Se shpejti dasma, do jete private dhe e qete. Me mamane e Albanit jam shume e lidhur. E lumtur qe e kam pjese te familjes.
 • Noizy mund "Babastars"
 • Foto hot te VIP-ave ne plazh; 3 faqe speciale, 16 personazhe; Rovena Stefa ne Turqi; Afroviti Goge zgjedh jugun; Kleoniki do pishinat; Sabri Fejzullahu, pushime me gruan ne Qeparo; Rozana Radi, nje koktej nga Dhermiu; Vesa Luma, ne plazh e veshur; Franceska, provokuesja e kesaj vere; Pushimet familjare te "miss" Gentes; Ermela argetohet me shoqerine ne bregdetin e jugut; Dren Abazi, det edhe kenge; Angela Martini ne St.Tropez; Luana, rrofte "Summer Fest"-i; Nora Istrefi prek Dubain; Lorik Cana pushon me Moniken; Dafina Zeqiri shfrytezon koncertet; Albana Osmani, relaks me motren; 
 • Vigani feston ditelindjen, harbohen Big Brother-istat. Fotot, me Elenen "prane e prane" si dikur

Sunday, 7 July 2013

Revista PALOMA - 6 Korrik 2013

Revista PALOMA, 6 Korrik 2013
 • Aferdita Dreshaj: Zemra me eshte thyer disa here! Djali ne klip nuk eshte i dashuri im!
 • Enca Haxhia: Ku ka me mire se t'i kesh te gjitha!
 • Linda Halimi, pjese e "Playboy"
 • Adelina Tahiri i ve kusht Arian Canit: Mua ose Aferditen ne emision! Cani zgjedh Aferditen!
 • Dren Abazi: Jam nje shpirt i lire!
 • Gili: Pse nuk bej nderhyrje estetike. Nuk dua qe ne jeten e perditshme te dukem si ne ekran
 • Big Brother; Ditet e Elones ne France...
 • Alban Skenderaj i propozon per martese Miriam nen uje
 • Dajana Shabani, seksi ne plazh
 • Dafina nuk rruan sqetullat!
 • Dhurata Dora: Nuk jam kopje e Tunes dhe Dafines! Me pelqen shume vetja!
 • Nga Niko Komani: Vera ne Plazh 2013

Aferdita Dreshaj: Paparacet dhe mediat roze, te dashuruar me mua...

Aferdita ne klipin "Superstar"
Aferdita Dreshaj: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre. Kemi mbetur shoke

Aferdita Dreshaj, ‘super stari’ i show biz-it rrefen ne kete interviste ekskluzive per “Bluetooth” projektin e saj te fundit, qe mban emrin “Super Star”, e qe i dedikohet pikerisht medias roze... Bukuroshja nga Mali i Zi, qe me paraqitjen e saj trazon shpirtrat e cilitdo qe i kalon prane, flet per here te pare per marredhenien e shumeperfolur me ish-te fejuarin, kengetarin Shpat Kasapi. Shqiptarja seksi qe po rremben kontrata te majme nga kompani te rendesishme ne boten e modes, tregon sakaq edhe planet qe ka per veren...

Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Aferdita, e nxehte si zjarri... [VIDEO]

Duket sikur lidhja me nje mashkull, e paska mbajtur peng bukuroshen, sepse pas ndarjes nga Shpati, ajo po "lulezon" si kurre me pare.

Super e angazhuar me aktivitete te ndryshme ne fushen e modelimit dhe te muzikes, nga kontinenti ne kontinent, Stamboll e Prishtine, Tirane e Paris, Aferdita jo se nuk ka ndalur, por po fluturon ne qiell si nje zog i sapoliruar nga kafazi.

Keshtu, para pak ditesh ajo promovoi videon e saj me te re ne bashkepunim me Lumi B, prodhim i BleroEnt, ku thjeshte vjen si nje diva seksi, e nxehte si zjarri. Pas "zogut" te Tunes, a do jete emri i saj me i perfoluri i ketij viti, duket se po! Dhe gjithe fajin, e dini mire, e ka skandali "Di Caprio". Fundja, skandalet nuk jane edhe aq te demshme!

Presim te shohim se me cfare tjeter kete vit do na befasoj ky "Superstar". /Albavipnews/Monday, 1 July 2013

Aferdita Dreshaj, sot ne Tirane promovon klipin e ri...

Aferdita Dreshaj
Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin

Aferdita Dreshaj, eshte artistja e radhes qe po vuan nga profilet ‘fake’ ne ‘Facebook’... Ylli i skenes sone, ne nje bisede me “Bluetooth”, vec projektit me te afert ne muzike, ndan edhe shqetesimin e madh per nje person qe po perdor identitetin e saj ne rrjetin social me te klikuar prej shqiptareve... “Eshte dikush ne ‘Facebook’ qe kopjon cdo postim timin ne rrjetet e tjera sociale dhe hiqet sikur jam une, por ne fakt ajo eshte nje adrese false... Une kam nje llogari tjeter ne ‘Facebook’. Ai/Ajo flet me te gjithe artistet e estrades, disa prej te cileve edhe miq te afert te mite, dhe ben biseda nga me te ndryshmet. Aq gjenial eshte treguar personi ne fjale, sa ka hapur profile edhe ne emer te motres dhe shoqes sime te ngushte, per ta bere gjithcka te besueshme”, - tregon Aferdita. Bukuroshja shqiptare e Malit te Zi, thote se ka ne plan te beje nje denoncim ne polici per kete pune, pasi po i hap probleme ne marredhenie me te njohurit dhe fansat.


Sunday, 30 June 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Sunday, 23 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 22 Qershor 2013
 • Ciljeta, linja seksi ne plazh edhe pas lindjes se djalit
 • Sheila zhvishet per here te pare
 • Anaidi: Gati per te filluar pune ne Bashkine e Tiranes. Me femren e duhur afeksionohem qe ne momentin qe fillon te flase
 • Anaidi dhe Elona priten nga shume fansa ne Prishtine
 • Franceska e "BB5", e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen
 • Rike e "BB6" pas aventurave ne Tirane, rikthehet ne krahet e Lukes
 • Shpendi, pushime ne mal dhe pishina, pa Eldoren
 • Netet e cmendura te Bjordit dhe Joanes
 • Tirana i sjell fat, Olta Leka e BB6 ze te dashur nje djal simpatik
 • Iliri dhe Anisa ndajne me fansat edhe dhomen e gjumit
 • Blero e quan veten edhe yll futbolli
 • Adelina Tahiri transformohet ne nje Kim Kardashian
 • Ertemiona Mejdani, konkurron serish per miss
 • Zajmina Vasjari, fishekzjarre dhe brohoritje ne rruge per 26-vjetor

Monday, 3 June 2013

Aferdita Dreshaj: Aventurat e mia ne Turqi...

Aferdita ne klipin e kengetarit turk
Jam single, nuk kerkoj dashuri

Aferdita Dreshaj tashme eshte nje nga vajzat shqiptare me te kerkuara e te komentuara ngado. Keto kohe ka qene shume prezente ne Tirane. I pelqen te rrije ne Tirane dhe ndihet si ne shtepine e saj. Kurioziteti per bukuroshen Dreshaj eshte i pashmangshem, pas lajmit per ndarjen e saj nga Shpat Kasapi. Nje lidhje e gjate, e bukur dhe e konsoliduar qe mori fund krejt papritur. Shkak u bene fotot e botuara ne tabloidet e huaja, ku Aferdita shfaqej krah Leonardo di Caprios, edhe pse kete gje asnjeri nga te dy nuk e ka pranuar. Sipas Shpatit, lidhja kishte disa kohe qe nuk funksiononte, ndersa Aferdita nuk do te flase per kete pjese. Mjaftohet te thote se ndihet e lumtur, ka nje jete plot aktivitete dhe angazhime, por per Shpatin nuk do t’ia cekesh fare. Ka ndryshuar ne kete pike, sepse dikur fliste pa problem ne media per lidhjen me Shpatin, tani asgje, heshtje. Keshtu ka zgjedhur, edhe pse me te ka shume per te folur. Eshte teper e kerkuar ne Turqi, shume shpejt do te jete ne klipin e nje kengetari turk, ka bere nje kenge qe flet per jeten e saj tani dhe ka ne plan te lidhe 2 kontrata shume te rendesishme modelingu.

Sunday, 2 June 2013

Aferdita Dreshaj, ngre serisht pluhur per Di Caprion

Aferdita Dreshaj
Deri tani versioni i saktë i biondinës e cila ishte apo jo në ballkonin e vilës private me aktorin e famshëm Leodardo Di Caprion, nuk dihet.

Por bukuroshja Afërdita Dreshaj e cila në atë kohë mori gjithë vëmëndjen e duhur, sikur ia kishte qejfi të thoshte po ashtu sic në fakt bëri, megjithëse kishte lloj-lloj hamëndjesh.

Këtë herë vajza modele ka udhëtuar për në Turqi ku së bashku me një staf nga Kosova, me make up artistë dhe fotografin Veton Osmani kanë realizuar disa foto për firmën e njohur turke “Tarik Ediz’.

Por Afërdita këtu thuhet se sa herë shkon pritet mirë, ndërsa në mediat turke ka treguar se mund ta vizitojë vendin e tyre së bashku me të dashurin e saj Leonardo Di Caprion, duke risjellë në kujtesë edhe njëherë atë pikëpyetjen e madhe nëse biondina ishte ajo apo jo në ballkonin e cuditshëm të aktorit.

Revista PALOMA - 1 Qershor 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 1 Qershor 2013
 • Elhaida Dani: Tek "Amici" me skualifikuan qe ne audicionin e pare!
 • Eldora Koci: Djali me te cilin frekuentohesha nuk me priti pas "Big Brother"
 • Indrit Mesiti beri buje me kengen erotike "Cicat": Doja te thyeja tabute seksuale!
 • Arnida Capi: Mos e ngaterroni politiken me seksin, pushtetin e parane!
 • Dr.Flori: Tani do flas pas 23 qershorit
 • Berisha dorezohet, vendos te shkoje te "Apartamenti 2XL"
 • Besart Kallaku: Te gjithe shqiptaret jane katunare..."
 • 15-vjecari i cmendur pas Rikes: Nuk me hyn ne sy asnje femer tjeter!
 • Medita turke cmenden per Aferdita Dreshajn. E prezantojne si e dashura e Leonardo Di Caprios
 • UEFA pergenjeshtron Shaqirin: Nuk e penguam qe te mbante flamurin shqiptar

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Saturday, 25 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 25 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS, 25 Maj 2013
 • Laura Vorpsi, zbulohen fotot e reja. Ana tjeter e Laura Vorpsit, pelqen armet dhe mesazhet per seksin.
 • Toros i "BB4": Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te. Mendoj se nese Elona do deklaronte hapur se eshte lesbike, do fitonte "Big Brother"
 • Mirjeta e Big Brother ndahet nga bashkeshorti pas 9 muajsh martese
 • Sinan Hoxha, nuk i shpeton tundimit, heq rrudhat me botoks
 • Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at
 • Angela Martini zhvishet nudo per 27-vjetor, fotot
 • Vigani: Finalistet sipas meje, besoj se fitues do te jete Anaidi
 • Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere
 • Genta Gjalpi shfaqet me shenja dhune ne fytyre
 • Aferdita Dreshaj dhe Ilir Shaqiri frekuentohen edhe 1 vit pas "Dancing"
 • Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Saturday, 18 May 2013

Revista BLUETOOTH - 18 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 18 Maj 2013
 • Sinan Hoxha, bllokon per 10 ore Qendren Tregtare. Rrezikohet hapja. 10 ore xhirime, 30 milion leke shpenzime dhe 100 figurante per video. Kengetari sjell se shpejti 4 klipe dhe nje album.
 • E nxehte si Aferdita Dreshaj (ne bikini). Modelja dhe kengetarja seksi josh me linjat ne plazh
 • Enxhi Kamenica pozon nudo. Fotot sensuale te modeles bukuroshe
 • "Cani & Friends"; Fotot e 'harbimit' per 45-vjetorin. Te ftuar ne feste, personalitete te jetes publike.
 • Nisida Knezi ne nje rrefim per memesine: "Eni dhe Jon, mrekullite e jetes sime"
 • Moderatori Alban Dudushi kerkon divorcin ne gjykate
 • Gruaja i lind vajze, ministri Bode ne salle
 • Zajmina 'merr peng te dashurin'
 • Te shijosh birren Peroni Nastro Azzuro ne Rezidencen e Ambasadorit te Italise
 • Percahen artistet, fushate per PS, PD dhe LSI

Friday, 17 May 2013

Aferdita pozon si Shkendija

Është set fotografik, apo ndonjë video e re. Është publicitet i birrës që ajo reklamoi vitin e kaluar, apo thjesht për qejfin e saj. Por vajza që shihni është shtrirë në bregdetin e Durrësit, kjo është Afërdita Dreshaj.

Afërdita një javë më parë ishte në Prishtinë, ku ka realizuar një këngë në studion e Bleros, e ndoshta është kjo arsyeja që ajo është duke realizuar videon në bregdetin shqiptar dhe siç shihet do të bëjë shumë nxehtë në këtë video.

Por disa pozo duket sikur po imiton Shkendije Mujaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita poses as Shkendia

It set camera, or a new video. The beer is publicity that it advertised last year, or just to please her. But girl you see is lying on the coast of Durres, it is Untitled.

Saturday, 11 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 11 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 11 Maj 2013
 • Ciljeta: Po me cenohet jeta private! Kengetarja denoncon ne Polici. Ajo kerkon mbylljen e 400 profileve ne facebook, te cilat shajne dhe prishin imazhin e saj.
 • Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, pas ndarjeve, nisin nje histori te fshehte dashurie
 • Luan Rama kapet mat ne lokalet e nates me nje bionde
 • Big Brother; Zhvillime surprize, Iliri i shpreh dashurine Rikes, Joana afrohet me Edberin
 • 26-vjecari nga Vlora, i fiksuar pas Jorida Rrustemit, ngjarja perfundon ne Gjykate
 • Zajmina: Kesaj radhe do me shihni "hard" dhe "hot"
 • Big Brother; Sekreti i Eldores sensibilizon Shpendin: Nese fitoj, nje pjese e parave do te jene per ty; Shpendi: Anaidi po perdor dramen e dikujt per te fituar pike; Elona fillon te flas per jeten e saj; Reagon Ermela: Joanen s'do doja kurre ta kisha shoqe; Edberi dhe Elona duan te testojne se sa xheloze eshte Elona; Eldora: Joana ka frike te perballet me publikun jashte shtepise; Mungesa e ushqimit kalon ne krize Anaidin: Kam tri dite pa bere seks!; Anaidi kritikon Shpendin: Si mund te mos i kerkosh falje babait;

Wednesday, 8 May 2013

Aferdita Dreshaj, ndjehet mire ne Prishtine

Aferdita me kenge te re

"E dua Prishtinen", ka deklaruar ne rrjetin social kengetarja dhe modelja shqiptare Aferdita Dreshaj e cila sa here vie nga Amerika ne trojet shqiptare, nuk le pa vizituar edhe kryeqytetin e Kosoves, ku ajo dhe ka shume miqe te saj.

Prezenca e saj ne kafiterite me me ze te kryeqytetit ka terhequr paparace te ndryshem mediatik dhe nje njeren nga fotot e publikuara, ajo shihet duke u argetuar me shoqen e saj Florentina Islami, perndryshe e fejuara e Getit.

Ndersa kohen e qendrimit ne Kosove, Aferdita do e shfrytezoj poashtu per regjistrimin e nje kenge te re. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online