All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aferdita Paqarada. Show all posts
Showing posts with label Aferdita Paqarada. Show all posts

Tuesday, 23 April 2013

Kreatorja Aferdita Paqarada, sjell risi ne fushen e modes...

model: Ema & Malesore Tafilaj
foto: Veton Osmani
Sjell nje trend te ri ne mode

Kreatorja e njohur Aferdita Paqarada sapo ka realizuar brendin me te ri te “Aphordite Couture – Haute Couture Dress & Kid’s Way”, qe dallon per nga koleksionet e shfaqura deri me tani nga kjo fushe.

Aferdita tani me kete trend per vajzat e vogla, ka menduar te sjelle nje risi ne fushe e modes ne vend, mbase kjo i ka munguar tregut tone.

Aferdita bene te ditur se nuk do te ndalet me punen e saj, ajo do te vazhdoj te realizoj edhe shume revy te tjera, te cilat secila prej tyre do ta kete vecantine e saj. Ne kete interviste dhene “Zeri”-t ajo do te shpalos me shume rreth projektit te fundit.

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
  • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
  • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
  • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
  • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
  • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Monday, 17 December 2012

"Ne boten e Miss-eve tullace", nga Aferdita Paqarada

ne foto: Suada Sherifi dhe Agnesa Vuthaj
Keshtu eshte dukur mbremja e se shtunes me 15 Dhjetor, ku ne nje sfilate te jashtezakonshme, jane paraqitur ish-misset shqiptare ne promovimin e linjes se re te dizejnatores, njeherit miss-it te pare te Kosoves, bukuroshes Aferdita Paqarada.

Aferdita, e cila eshte e diplomuar ne Londer ne degen e dizajnit dhe modes, pas 10 vite pauze, ka sjellur ne Prishtine koleksionin "Miss" pranvere-vere 2012, te prezantuar nen firmen "Aphrodite Couture" me moton "Jeta nuk eshte e mendafshte! Fustanet tona po" si dhe "Mbijeto, Hijshem!"

Ne sfilate moren pjese ish-misset: Agnesa Vuthaj, Armina Mevlani, Aurela Hoxha, Amernis Nokshiqi, Franceska Korance, Diellza Kolgeci, Donella Lena, Njomza Rozhaja dhe Suada Sherifi te cilat kane zbukuruar pisten me veshje elegante e shume komode per gruan bashkekohore.

Ajo me e vecanta e nates ishte paraqitja e misseve pa floke, tullace, qe kishte per qellim sensibilizimin e shoqerise per diagnostifikimin dhe mjekimin ne kohe te kancerit tek femrat, pasi dhe vet Aferdita eshte njera nga ato qe ka mbijetuar kete pervoje te hidhur.

Pas sfilates, te pranishmit, ne mesin e te cileve kishte edhe fytyra publike, si kengetare, politikane, aktore, dizajnere etj., jane argetuar ne nje "After Party" te shoqeruar me muzike dhe vallezim. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online