All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Afrim Aliaj. Show all posts
Showing posts with label Afrim Aliaj. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

Alessio dhe Stresi, kur dy tropojan behen bashke...

Afrim Alia jete nate pa femra, preferon kusheririn, Stresin

Afrim Alia, modeli nga Tropoja qe jeton ne Australine e larget, sa here qe vjen ne Tirane e kemi pare ne shoqerine e femrave te bukura. Por keto dite paparaci e ka fotografuar tek argetohet ne shoqerine e kusheririt te tij, Stresit. Shume pak e dine qe modeli i njohur dhe reperi Arkimed Lushaj jane kusherinj, dhe qe se fundi dalin bashke edhe si shoke. Afrimi, i njohur me emrin Alessio ne fushen e modes, vjen pas nje viti ne Tirane. Ai udheton cdo vere ne Shqiperi ku shijon dhe pushimet, nderkohe qe ne Australi momentalisht eshte dimer. Ai vjen gjithmone me nje projekt artistik, dhe ndaj le te shohim se ku do te shfaqet kete here. Vitin e kaluar, ai udhetoi per xhirimet e klipit te pare te motres se Aurela Gaces, ku ishte protagonist.

Sunday, 26 August 2012

Alessio Alia, konfrontim me policet rrugore ne Shqiperi...

Alessio Alia dhe Blerta Gace
Alessio Alia konfrontohet me policet rrugore gjate xhirimeve te klipit te Blerta Gaces

Jeton ne Australine e larget dhe, sa here qe vjen ne Tirane, merr me vete nje mik apo mikeshe te huaj, qe i kerkon te udhetoje me te per ore te tera per te shuar kuriozitetin per kete vend te vogel. Por eksperienca e ketij udhetimi me nje mik te huaj ka rezultuar disi e hidhur, per faktin se i eshte dashur qe bashke me mikun e tij t’u japin sqarime policeve te qarkullimit rrugor, ndersa jane ndaluar prane ish-Kinostudios ne taksine me te cilen po udhetonin ne fundjave, per t’u kthyer ne shtepine e tij. “Ishte ora 02:00 pas mesnate dhe bashke me mikun tim qe nuk eshte shqiptar po ktheheshim me taksi, kur policet qe kishin ngritur postbllok ne ate aks rruge, na ndaluam dhe na detyruan te dalim nga taksia, me sjellje arrogante dhe ton fyes”, tregon Alia. Me tej, ai shton se “jemi detyruar te qendrojme minuta te tera duke u sqaruar me ta pasi, pervec sjelljes brutale ndaj nesh, na acaroi fjalori pertoke i tyre. Natyrisht qe ligji duhet te zbatohet, por nje turist i huaj sic ishte miku im pas asaj skene jam i sigurt qe nuk do deshiroje me te shkele ne Shqiperi”, sqaroi Alessio.

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revisat INTERVISTA - 25 Shkurt 2012

Revisat INTERVISTA, 25 Shkurt 2012

 • Erand Sojli: Me gjeni nje dado!
 • Torosi: Si eshte Genta jashte BB...
 • Vellai i Florit: Eshte me i sinqerte se c'duhet!
 • Eni Koci: Per cdo gje vendos vete!
 • Renidona Zeneli: Nuk bej asnje hap pa te fejuarin
 • Afrim Aliaj: Shaj ne tri gjuhe!
 • Morena: Nuk po kerkoj fame!
 • Arjola Prenga: Karriera ime ne France!

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW magazine, 25 February 2012

Erand Sojli: Find me a nanny!
Torosi: How is Genta outside BB ...
Brother of Flori: It's honest more than necessary!
Eni Koci: For everything I decide myself!
Renidona Zeneli: do not make any step without fiance
Aliaj Afrim: I swear in three languages​​!
Morena: I'm not looking for fame!
Arjola Prenga: My career in France! ]]

Wednesday, 22 February 2012

Afrim Aliaj: Une, Femrat dhe Seksi...

AFRIM ALIAJ: Seks me të panjohura?! Shpesh herë, i pyes në mëngjes për emrin

Modeli shqiptar me banim në Australi, Afrim Aliaj (Alessio Alia), që me kohën është konsideruar dhe si një prej ikonave të seksit mashkullor në Shqipëri, do të vijë sot në një intervistë të nxehtë për lexuesit e " Bluetooth". Duke qenë se prej kohësh ai i mungon faqeve rozë me një rrëfim mbi jetën private, ne u menduam ta " zhvishnim" në këtë rrëfim, e të zbulonim të gjitha sekretet intime të jetës së tij'; që nga teknika që përdor për të joshur femrat e deri në herën e fundit kur ka kryer marrëdhënie me to...

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 11 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Shkurt 2012

 • Zanfina Ismaili: I dua vithet dhe kembet e mia. "Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter". "Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua"
 • Vedat Ademi, Inida Gjata Zhaku dhe Artan Imami, konkurrentet e rinj te "Dancing"
 • Motra e Ermeles, Gerta Mezuraj, denohet me 3 vjet e gjysem burg
 • Dren Abazi i fiksuar pas gitarave
 • Jessie J adhuron shqiptaren Rita Ora
 • Vedati prezanton bashkeshorten Dorela
 • Miranda Hashani dhe qiraxhiu i saj
 • Leonora Jakupi: Kur rritesh ne moshe, rriten edhe kerkesat
 • Arvizu, "Shqiptarizohet" ambasadori amerikan, shkel Kodin Rrugor. Familja Arvizu ben "shopping" ne librari
 • Afrim Aliaj: Seks me te panjohura? Shpesh here i pyes ne mengjes per emrin. Rrefimi i pare intim i modelit te perfolur shqiptar. Seksi qe ne takimin e pare, shume romantik.

Saturday, 28 January 2012

Modeli Alessio Alia ndahet nga Katerina...

Perfundon lidhja 5 muajshe, modeli Alessio Alia (Afrim Aliaj) ndahet nga Katerina

“Po, jam ne lidhje serioze me Katerinen, eshte zyrtare lidhja ime, eshte nje vajze qe une e dua dhe lidhja ime me te eshte nje dashuri e vertete . Jemi njohur ne nje diskoteke ne Melbourne prej 3 muajsh dhe kjo ndodh pas nje kohe te gjate qe isha single. Takova nje vajze qe me beri pershtypje ne te gjitha anet: karakteri, thjeshtesia, bukuria dhe karizma, sic eshte nje fjale e vjeter ne anglisht (The Worlds it's in rash, but I waited to be prefaced), keshtu qe tek Katerina gjeta nje gje perfekte qe na solli nje dashuri te paster dhe mbi te gjitha jemi shume shoke dhe kemi shume gjera te perbashketa”, ishin keto fjalet me te cilat modeli shqiptar Alessio Alia i beri gjate nje rrefimi per gazeten ‘’Panorama’’ per dashurine e tij me modelen Katerina Deliyiannis, nga mesi i muajit korik te vitit te kaluar.

Friday, 23 December 2011

Afrim Alia, Rruga nga Tropoja deri ne Boten e Modes...

Afrim Alia, nga Tropoja ne Boten e Modes

Jeta e tij i ngjan nje filmi. I lindur dhe rritur ne Tropoje nisi rrugen e emigracionit, pa dokumente por me shume shprese dhe endrra, shume prej te cilave i realizoi.

Njohu suksesin ne fushen e modes, nje mireqenie ekonomike, zuri kopertinat e revistave prestigjioze boterore dhe ben nje pune qe te gjithe do ta kishin zili. Organizon ne Sidnej festat e Vip-ve me te famshem te botes ne muzike, nga Beyonce, Lady Gaga te U2. Enderron kinemane dhe nuk na fsheh dashurine e tij me modelen australiane te cilen e solli edhe ne Tropoje

Afrim Alia (Alessio Alia) eshte modeli shqiptar i cili prej vitesh tashme jeton ne Australi.

Edhe pse emri i tij i artit i perdorur prej kohesh eshte Alessio, per fansat dhe miqte e tij shqiptare ai kujtohet me shume simpati si Afrimi, djali i gjate me trupin e bukur nga Tropoja. Ka fizikun dhe parametrat tipike te nje modeli qe vjen nga veriu i Shqiperise.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online