All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Afroviti Goge. Show all posts
Showing posts with label Afroviti Goge. Show all posts

Saturday, 10 November 2012

Revista BLUETOOTH - 10 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 10 nentor 2012
 • Floriana Garo behet drejtoreshe ne Akademine e Shkencave. "Miss Albania 2011": Shqiptarja s'ka shanse te fitoje ne "Miss World". Nga i erdhi propozimi per prezantimin e festivalit te RTSH...
 • Skandali ne skene, Rita Ores i del gjoksi
 • Misse Beqiraj cmend Suedine me fotot nudo
 • Suksesi ndjek Inis Gjonin
 • "Kenga Magjike", sot finalja. Big Bastes, akuza per kenge te vjedhur. Armina dhe Olta priten shume mire nga publiku. 
 • Juliana Pasha ne burg per humanizem. Per fat te mire jam kudo me bashkeshortin tim prane.
 • Rrefehen Miss-et e Veres: Te dashurit na perkrahin
 • "Miss Globe" ne vigjilje te finales. 43 bukuroshe te botes konkurrojne per titullin, ne Vlore. Prezantojne Krenar Ahmeti dhe Hygerta Sako
 • Pushoi shqiptaren nga puna? Lopez: Mendova se me njihnit me mire...

Sunday, 28 October 2012

Modelja Vita, nga VIP-i ne konkurs bukurie

Në Shqipëri ajo ishte një modele, ndërsa në Kosovë, falë miqësisë me këngëtaren Rezarta Shkurta, ajo erdhi të konkurrojë si vajzë VIP në “Vip Shpija”.

Fjala është për modelen nga Durrësi, Afroviti Goge, e cila mësojmë se është një nga vajzat që konkurron këtë vit në spektaklin e bukurisë “Miss Albania”.

Ne e dimë se ajo është një femër shumë e bukur, por çuditemi se pse i futet sërish rrugës së konkursit, kur para pak kohësh ishte personazh VIP.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Model Vita, VIPs in beauty contest

In Korea it was a model, while in Kosovo, thanks to friendship with singer Rezarta Shkurta, she came to compete as VIP girl "Vip". This is about the model from Durres, Afroviti goget, which we know is one of the girls competing this year in the spectacle of beauty "Miss Albania".

We know that it is a very beautiful woman, but wonder why i put back the way of competition, when recently was VIP personage.
M. GJ.

Thursday, 7 June 2012

Afroviti Goge: Njehere, nuk kam ne planet e mia te behem nuse...!

Jo e gatshme per t’u bere nuse

Afroviti Goge eshte nje modele e suksesshme e cila pretendon te permbush endrren e saj ne fushen e menaxhimit. Ndonese profesionin e modelit po e braktise gradualisht duke u marre me shume me fotoshoting-un, ngase mendon se talenti i saj me i madh eshte ne kete drejtim. Edhe pse nuk preferon te flase shume per jeten private, nese do ti pelqente nje djale nga Kosova nuk do ta refuzonte. Per pune dhe jeten e saj flet per “Zeri-n”.

Gradualisht po largoheni nga modelimi per tu marre me shume me fotoshooting, mendoni se kjo eshte me e pershtatshme per ju?

Tuesday, 5 June 2012

Revista PALOMA - 2 Qershor 2012

Revista PALOMA, 2 Qershor 2012
 • Genta rrefen gjithe te verteten e fotove erotike. Fotot i kam bere me deshire! Nuk i lash porosi Rubensit t'i nxirrte!
 • Franceska: "Seksi nje nevoje biologjike, te gjithe e bejne"
 • Ermali: "I zhgenjyer nga rezultati final"
 • Liam Mandiaro: Evelinen e dua sa jeten time...
 • Erioni dhe Bertina ne nje feste, pershendeten ftohte!
 • Sabina Dana sulmohet brenda ne shtepi, rrezikon jeten!
 • Foto Strakosha - Anet e panjohura te yllit te portes shqiptare
 • Dafina kopjon Tunen. Ne "X Factor" si motra binjake
 • Rona Nishliun e duan te gjithe, pervec anglezeve
 • Klaudia e lidhur me shokun e ngushte te Metit
 • Zajmina kunderpergjigjet per kritiket, fiton festivalin!
 • Miranda Hashani humb femijen ne muajin e shtate
 • Miss Shqiperia ne start
 • Arentina, modelja shqiptare ne Miss Fashion TV
 • 1 Minute me Afroviti Goge

Monday, 19 March 2012

Rezi, mikeshe dhe fotografe e Vites

Ashtu siç kishim thënë kohë më parë, kur vajzat ishin duke e shijuar borën e Prishtinës, tashmë miqësia e tyre është forcuar edhe më shumë. Janë vajzat e ekranit Rezarta Shkurta dhe Afroviti Goge, apo siç e njohim ne si Vita, të cilat tashmë shihen bashkë gjithnjë e më shumë.

Këngëtarja, në fakt, është edhe fotografe tashmë personale e Vitës, e shoqes së saj, që siç e shihni në këtë foto ia ka realizuar modeles. Ky bashkëpunim ndoshta e përcjell më tepër faktin se vajzat e kanë varrosur inatin e dikurshëm dhe janë mikesha shumë të mira./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezi, friend and photographer Vites

As we said long ago, when the girls were enjoying the snow and Pristina, now their friendship is strengthened even more. Are girls display Rezarta short and Afroviti Goge, or as we know it as Vita, which have already seen more and more together. The singer, in fact, is already personal photographer Vites, of her, that you see in this picture has made ​​model. This collaboration follows more probably the fact that girls have buried the old anger and are very good friend./Maxim Gjokaj/Kosova Sot /

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 4 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 4 Shkurt 2012
 • Greta Koci: Eshte si oksigjeni...
 • Per shopping me Rovena Stefen. 10,000 euro per nje pallto!
 • Frederik Ndoci: Marredhenia me vajzat, ma ka shkurtuar jeten!
 • Albina: Stresi? Nuk ia vlen...
 • Orgesa Zaimi: S'ka gje te pamundur!
 • Rezarta Shkurta pajtohet me Viten...
 • Iliret: Kengetaret e tallavase, jane mekatare!
 • Fiori Dardha i "Bla bla bla": Televizioni nuk eshte per te gjithe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 4 February 2012

Greta Koci is like oxygen ...
For shopping with Stephen Rovena. 10.000 euros for a coat!
Frederick Ndoci: relationship with the girls, have shortened my life!
Albina: Stress? Not worth it ...
Orgesa Zaimi: there is nothing impossible!
Rezarta agrees with Vita ...
Iliret: tallavase singers, are sinful!
Fiori's "Bla bla bla": Television is not for everyone! ]]

Tuesday, 31 January 2012

Ribashkohen Rezarta dhe Afroviti

Thuhet se bora e pastron ambientin, i largon dhe viruset e gripit, por si duket afron dhe njerëz.

Madje, ka qenë Prishtina ajo që i ka afruar vetëm pak ditë më parë dy bukuroshet nga Shqipëria, këngëtaren Rezarta Shkurta dhe modelen Afrovite Goge, të cilat, si duket dhe siç shihen në këtë foto, bardhësia e borës i ka pastruar edhe zënkat e tyre dhe inati është harruar.

Kjo foto është realizuar nga fotografi i njohur Avni Selmani, në Prishtinë, pasi vetëm pak ditë më parë të dyja vajzat kanë ardhur për ta shijuar borën e rënë, por ndoshta edhe për t’i thënë fund armiqësisë së tyre, të cilat ndoshta nisën pikërisht këtu në Kosovë, kur ishin të pranishme në “Vip Shpija 1”./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta reunited and Afroviti

It is said that snow environment cleans, removes and flu viruses, but it seems approaching and people. Furthermore, Prishtina was approaching what has just a few days ago two beauties from Albania, singer and model Afrovite Short Rezarta Goge, which, apparently, and as seen in this picture, the whiteness of the snow has cleared their disputes and anger is forgotten.

Monday, 12 April 2010

Afroviti Goge, Intervista "Bon Bon" RTV21

Afroviti Goge, Intervista per Emisionin "Bon Bon" te RTV21, 12 Prill 2010Intervista zhvilluar ne studion e emisionit "Bon Bon" te RTV21, 12 Prill 2010

Bon Bon: Si ia kalove gjate kohes sa qendrove aty brenda?

Afroviti Goge: Une qendrova aty 10 dite dhe kalove shume mire. Ishte nje eksperience e bukur. Uroj qe gjithe njerezit te kene mundesine ta provojne, se eshte nje eksperience qe do durim dhe tregon se sa i durueshem eshte njeriu per te perballuar situata, per te ndenjur me njerez qe ndoshta nuk ka deshire te rri, por qe te detyron ky lloj i shout. Kam njohur aty brenda artista te vertete dhe permendi Agimin te parin dhe artista te tjere me te cilet kane qene marredheniet disi me te ftohta.

Bon Bon: Ke qene e eliminuara e pare. Mendon se fakti se ke qene me pak e njohur per publikun ka ndikuar qe te eliminohesh e para?

Afroviti Goge: Mendoj se kjo ka qene arsyeja kryesore. Te gjithe konkurrentet e tjere e kishin nje grup fansash te krijuar me perpara nga profili qe kishin, ndersa mua nuk me njihte publiku kosovar pervec atij shqiptar (nga Shqiperia) i cili nuk mund te me votonte.

BOn Bon: Ju e keni ditur nje gje te tille, pra cilat ishin arsyet pse vendoset te hyni ne kete spektakel?

Afroviti Goge: Arsyeja e pare eshte se me pelqen si format, si shou. Une kam pasur edhe oferte per Big Brother ne Shqiperi por nuk kam pranuar sepse kam pasur, jo shkollen, jo gjera tjera ndersa ketu shou ishte me i shkurter, 1 muaj e jo 3 muaj, dh e vendosa ta provoj. Plus, ketu ishte dhe Rezarta, shoqja ime e ngushte. Une do iki per 4 vjet jashte dhe mendova pse jo ta provoj para se te iki, pse te mos vije ne Kosove dhe te jap dicka edhe ketu.

Bon Bon: Domethene, nuk je penduar qe ke hyre brenda?

Afroviti Goge: Jo, absolutisht jo! Ka qene nje staf i mrekullueshem, duke filluar nga regjisoret, producentet, njerez shume te mire qe na kane perkrahur dhe jane munduar qe gjate gjithe kohes te mbajne kontrollin. Dhe jam e lumtur qe kam njohur brenda keta artiste qe ndoshta nuk do t'i kisha njohur kurre po te mos kisha ardhur ne kete shou.

Bon Bon: Pse nuk patet marredhenie te mira me disa nga artistet?

Afroviti Goge: Nuk eshte fjala per marredhenie jo te mira, ndoshta marredhenie me te ftohta. Kam qene me e distancuar se sa me disa te tjere. Tani edhe ne jeten e perditshme nuk eshte qe me te gjithe njerezit na qellon qe te shkojme shume mire. Une i respektoj si artista qe jane por ndoshta si njerez nuk mund te perputhemi 100%. Por ka edhe ata per te cilet jam merzitur shume, shume, shume kur dola per kete fakt qe nuk do te rrija me me ta.

Bon Bon: Per shembull, kush kane qene ata?

Afroviti Goge: Rezarta, qe nuk ma merrte mendja se do te dilte edhe ajo. Agimi, qe per mua eshte nje artist ne kuptimin e plote te fjales, nje njeri jashtezakonisht inteligjent, jashtezakonisht i pershtatshem, virtyte qe i nevojiten nje njeriu. Me pas Fatosi, eshte djale i thjeshte, shume i mire, kam shkuar shume mire edhe me ate... mora vesh se me kishte nominuar, por nuk eshte problem (qesh). Pastaj, Osmani, Mensuri dhe Vedati me te cilin ishte e pamundur te flasesh seriozisht (qesh).

Bon Bon: Sikur te mos ishit shoqe me Rezarten, do te ishin sjelljet e tua te njejtat me gjithe banoret? A ka pasur ndikim prej njera tjetres?

Afroviti Goge: Nuk diskutohet qe ka pasur ndikim. Banoret po ndikoheshin prej njeri tjetrit pa qene miqe te ngushte, duke krijuar aty afersine, qe nuk mund ta quash shoqeri pasi eshte e pamundur te krijosh shoqeri te paster aty brenda se nuk i dihet se sa i sinqerte eshte ai tjetri. Jemi munduar me Rezin te mbajme distance aty brenda, qe te shoqerohemi me te gjithe. Nuk e di a eshte vene re kjo gje...

Bon Bon: Je modele dhe permende se tash do te jesh jashte Shqiperise per disa vite. Mund te tregosh per publikun se cfare do te besh, ku do te shkosh?

Afroviti Goge: Edhe aty brenda kam folur per kete gje me peshperima dhe nuk kam deshire te merret vesh pa qene 100% e sigurte. Por, do shkoje per te bere art.

Bon Bon: Mendon se ke tash nje popullaritet me te madh pasi ke qene pjesemarrese ne kete spektakel?

Afroviti Goge: Besoj se po. Njerezit me kane njohur me shume, se si zgjohem, si flej, si ha, si pi, si diskutoj. Kur kam dale keto dy dite ne Kosove, ne kafiqe, ka pasur njerez qe me kane takuar dhe uruar bravo...

Bon Bon: A ke pasur kritika pas daljes?

Afroviti Goge: Eshte e cuditshme por nuk kam pasur asnje kritike. Nese mund ta quajme kritike ishte ajo "pse rrija aq e urte". Por ajo eshte karakteri im, une nuk mund ta ndryshoj. Nuk jam njeri agresiv qe te krijoj sherre. Jam munduar gjithe kohes qe aty ta kaloje ne qetesi. Nuk i dua sherret pavaresisht qe ne shou kjo gje eshte e mire, se terheqe publikun (qesh).

Bon Bon: Po te kishe hyre edhe nje here, cfare do te kishe ndryshuar tek vetvetja?

Afroviti Goge: Asgje! Do isha ajo qe isha!

Bon Bon: Do e luaje lojen e njejte?

Afroviti Goge: Une nuk kam bere loje!

Bon Bon: Mendon se eshte dashur qe te besh?

Afroviti Goge: Jo! Une mendoj qe ne kete spektakel kemi hyre per te dhene nje shou, per te na njohur publiku me shume, per bamiresi. Nuk eshte qe ne aty po fitojme. Nuk eshte qe eshte nje cmim dhe duhet te jete konkurrenca e forte, te bejme debate qe te tregojme se une jam me e mire. Aty duhej te tregonin artistet se sa mire shkojne njeri me tjetrin dhe si jane ata. Artistet jane shembull per njerezit, kam pershtypjen. Keshtu qe une nuk u nisa per loje, por te tregoj veten, t'ia kaloj mire, te kem nje kujtim te bukur dhe kaq.

Bon Bon: Mendon se e ke arritur ate qe ke deshiruar?

Afroviti Goge: Po!

Bon Bon: Falemnderit qe ishti sot me ne dhe suksese ne planet dhe karrieren e metejme!

Afroviti Goge: Falemnderit gjithashtu prej ju!

- - - - - - - - - -
p.s. duhet permendur se e ftuar ne emision ka qene edhe Rezarta Shkurta, por per shkak te gjendjes shendetesore jo te mire, e ka gripin, nuk ka mundur te jete prezente.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Interviews held in the studio show "Bon Bon" and RTV21, 12 April 2010

Bon Bon: How did you spend your time while being inside?

Afroviti Goge: I spend there 10 days and enjoyed myself. It was a beautiful experience. I wish that all people have the opportunity to prove that it is an experience to be patient and shows how the patient is a man to face the situation, to sit with people who may not want to hang out, but that requires this type of Shout. I know there within the true artists and dawn first mentioned and other artists with whom relations have been somewhat cold.

Bon Bon: You have been the first eliminated. Do you think that you were less known to the public has led to the first eliminated?

Afroviti Goge: I think that was the main reason. All other competitors had a group of fans to create the profile that they had before, and I do not recognize him except Kosovo Albanian public (from Albania) who can no longer vote.

Bon Bon: You have known such a thing, so what were the reasons why we have decided to move spektakel?

Afroviti Goge: The first reason is that I am like format, as show. I have had the offer for Big Brother Albania but I accepted because I had no school, no other things while the show here was short, not 1 month 3 months, dh decided to try. Plus, here was the Rezarta, my close friend. I will go for 4 years out and I thought why not try them before I go, why not come to Kosovo and to give something, even here.

Bon Bon: Ie, that you are not repentant came in?

Afroviti Goge: No, absolutely not! There has been a wonderful staff, from directors, producers, very good people who have supported us and have tried that at all times to maintain control. And I am happy that I recognized in these artists that probably would never had known if I had not come to this show.

Bon Bon: Why do not you have good relationships with some of the artists?

Afroviti Goge: There is no word for good relations, perhaps the cold relationship. I was the distance than some others. Now even in everyday life is not that with all the people we happen to go very well. I respect artists who are as people but probably can not perputhemi 100%. But there are also those for whom I am very upset, very, very much when I went to this fact they will not stay with them.

Bon Bon: For example, what were they?

Afroviti Goge: Rezarta, not getting my mind that she will appear. Dawn, which for me is an artist literally, an extremely intelligent man, extremely fit, virtues that a man needs. Then Fatosi is simple guy, very good, I go very well with it ... I learned that he had nominated, but is not a problem (laughs). Then Osman Vedati Mensuri and with whom it was impossible to talk seriously (laughs).

Bon Bon: If you were not friends with Rezarten, would be the same behavior with all your people? Does the impact of each other?

Afroviti Goge: No discussion has had an impact. People are affected by each other without being close friends, creating closeness there that you can not call the company because it is impossible to create within the society it clear he did not know how sincere is the other. We tried to keep distance with Rezi there within, that with all shoqerohemi. I do not know whether it is noticed anything ...

Bon Bon: You mention that the models and now will be abroad for some years. You can tell the public what to do, where to go?

Afroviti Goge: And there within've talked about this with whisperings and I have no desire to deal found out without being 100% safe. But will go to make art.

Bon Bon: Do you think you have a far greater popularity after you have been participating in this spektakel?

Afroviti Goge: I believe that it is. People known to have more, how I wake up, like sleep, as ha, as drink, as moot. When I brought these two days in Kosovo, we kafiqe, there were people who wished to have met and thumbs ...

Bon Bon: Have you had criticism after retirement?

Afroviti Goge: It is strange but I never had any criticism. If you could call it was critical "why stay so tame." But it is my nature, I can not change. I am not a hawk to create hassle. I tried it the whole time that I spend at rest. Does not matter that we want quarrelsome show this is good, that attract public (laughs).

Bon Bon: If I had entered once, what will change in the church itself?

Afroviti Goge: Nothing! Do what I was!

Bon Bon: I'll play the same game?

Afroviti Goge: I have not done the game!

Bon Bon: Do you think that is supposed to do?

Afroviti Goge: No! I think that we have entered this spektakel to make a show for the public to know us more, for good. It is not that we win there is. There is a price that is and should be strong competition, to make a debate to show that I'm good. There had to show how artists go well with one another and how they are. Artists are such people, I have the impression. So I did not I started the game, but the show itself, to go off well, I have a beautiful reminder of that.

Bon Bon: Do you think you have achieved what you desired?

Afroviti Goge: Yes!

Bon Bon: Thank you ishti us today and plans and career success in the further!

Afroviti Goge: Thank you also from you!

- - - - - - - - - -
postscript should be mentioned that the program has been invited to the Rezarta short, but because of not good health condition, has flu, could not be present.
]]

Saturday, 10 April 2010

VIP Shpija: AFROVITI GOGE ELIMINOHET!

VIP Shpija: Afroviti Goge Eliminohet, Spektakli #3, 10 Prill 2010 (10.04.2010)

Me vetem 15.28% te votava te marra nga publiku, Afroviti Goge eshte banori i pare VIP qe eshte eliminuar nga "VIP Shpija". Rezarta Shkurta e priti rende nje vendim te tille pasi tek ajo kishte mbeshtetjen me te madhe. Vita dhe Rezi kane qene shoqe shume te mira edhe para se te hynin ne shtepi. Gjersa ishte duke e shoqeruar Viten deri tek limoja ne ikje, Rezi i thote asaj qe ta pres edhe ate pak me vone se edhe ajo do ta leshoje shtepine. Ndersa Vita iu lut qe te mos bej nje gje te tille.

Ndiqni videon:


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

With only 15:28% of the votes received by the public, Goge Afroviti VIP is the first resident who was eliminated from the "VIP Shpija". Rezarta heavy hosted such a decision as to what had the most support. Rezi Vita and have been very good friends even before they enter the home. While it was accompanied by limo in Vita to escape, says Rezi what to expect and what little later that it will leave home. While Vita begged not to do such a thing. ]]

Friday, 9 April 2010

KRIZE ne "VIP Shpija"!VIP Shpija: Kriza ne Shtepi, Rezi dhe Vita kercenojne te leshojne shtepine nese...

Pas sherrit qe ndodhi me heret mes Bigit e Rozes dhe Rezartes, Zoti i Shtepise ka marre vendim qe te beje nje ndryshim ne shtepi. Zoti i Shtepise ka dhene urdherin Mensurit qe ai te ndaj banoret ashtu qe Fatosi dhe Stupcat te flejne ne dhomen e vajzave ndersa te tjeret ne dhomen e djemve. Mirepo, Vedati e kundershtoi forte nje ide te tille. Atij iu bashkua edhe Agimi. Mensuri shpjegoi me shume se poqese nuk behet nje ndryshim i tille, Rezi dhe Vita do leshojne shtepine. Rozi dhe Bigi ofruan qe ato te flejne ne dhomen e dites. Tash ne debat u involvuan te gjithe dhe si duket virusi i cmendurise ka filluar te perhapet te te gjithe dhe harmonia e shtepise ka filluar te rrenohet ne temel. Djemte, Fatosi u mundua te bisedoj me Rozin dhe Viten por ato nuk ndryshojne mendim. Vita thote "une nuk mund te flej me nje dhome me Bigin dhe pike". Ndersa Zoti i Shtepise vendimin e tij e leshoi edhe ne leter, te cilen e lexoi Mensuri dhe kerkoi qe ky vendim te realizohet pa diskutim. Zoti i Shtepise i thote banoreve qe fjalori qe eshte perdorur sonte ne shtepi nuk i ka hije nje "VIP Shpije" dhe denimi do te shqiptohet te shtunden. Debati vazhdon...
- - - - - - - - - -
+tag: shpija ne krize
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

After the evil that happened earlier between the Rozes and Rezartes Bigi, landlord has decided to make a difference at home. Landlord has given the Order Mensurit that he's just that people Stupcat Fatosi and sleep in the room while the others girls and boys in the room. However, strong Vedati rejected such an idea. He was joined by Dawn. Mensuri explained that if more is not made such a difference, and Vita will issue Rezi home. Rozi and Bigi provided that they sleep in the room the day. Now the debate was involvuan all and it seems cmendurise virus has begun to spread to the whole harmony of the house and started to smash the Temel. The guys tried to talk Fatosi with Rozi and years but they do not change their opinion. Vita says "I can not sleep in a room with Bigi and score points." While the landlord and issued its decision in the letter, which read Mensuri and asked that this decision be implemented without discussion. Landlord says residents who use the dictionary that is not home tonight becoming a "VIP sharpen" and the penalty will be imposed shtunden. The debate continues ... ]]

Wednesday, 7 April 2010

VIP Shpija: NOMINIMET #1, 7 Prill 2010


/photo public domain/

VIP Shpija: Nominimet #1, 7 Prill 2010

Ne nomimin deri te shtunden jane:

REZARTA SHKURTA
(sms: Vala 40 40 shkruaj 06, televoting: 0900 81 81 06, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 06)

KASTRO ZIZO
(sms: Vala 40 40 shkruaj 09, televoting: 0900 81 81 09, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 09)

DRENUSHA LATIFI
(sms: Vala 40 40 shkruaj 08, televoting: 0900 81 81 08, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 08)

AFROVITI GOGE
(sms: Vala 40 40 shkruaj 07, televoting: 0900 81 81 07, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 07)

BERTAN ASLLANI
(sms: Vala 40 40 shkruaj 05, televoting: 0900 81 81 05, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 05)

Keni parasysh, ai qe merre me se paku vota, leshon VIP Shtepine, keshtu qe votoni te preferuarin e juaj per te qendruar ne Shtepi.

Kush ke Nominoi:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Agimi nominon Drenushen
Agimi pati shume pak muhabet me Drenushen. Mendon se ishte jo shume aktive, i ka pengu ndonjehere, thjeshte Drenusha eshte pasive sipas Agimit.

Drenusha nominon Rezarten
Sipas Drenushes Rezarta ka qene personi e cila ka shkaktu me se shumti probleme ne shtepi, ka deshiruar te dominoj ne shtepi. Rezarta ka pas nje problem me Drenushen dhe banoret tjere, edhe pse para nominimeve ka kerkuar falje, por prape Drenusha deshiron ta nominoje ate pasi ajo mendon kete permiresim e ka bere vetem sa te kalojne nominimet.

Rozana nominon Viten
Rozana ne te vertete deshironte te nominonte Rezarten por deshiron ta kete ende brenda shtepise, per t’ja treguar fytyren e vertete te saj. Ajo nominon Viten sepse Rezarta gjen mbeshtjetje tek ajo dhe deshiron te shoh Rezin vetem.

Rezarta me veshtiresi nominon Kastro Zizon
Edhe pse vonoi ne nominim, me kembengulje thoshte dua te nominoj veten sepse e kam shume te veshtire t’i nominoje tjeret. Ne fund vendosi te nominoj Kastron per shkak te vesit te tij, te pijes. Sipas Vites, pasi eshte kthyer ne Shpajz ajo ka filluar se qari.

Bertani nominon Rezarten
Per shkak te problemeve te Rezartes qe shkakton me banoret tjere qe ai sheh te padrejte

Vita nominon Bertanin
Pa asnje arsye te qarte por per shkak te lojes nominon Bertanin, edhe pse eshte djale i mire e i sjellshem. Ajo thote se nuk arritur ta njoh si duhet.

Kastro nominon Rezarten
Per arsye se Rezarta e kishte prekur Kastron aty ku nuk duhet, ku nuk shkon me tej. Kastro mendon se Rezarta luan rolin e kukulles: “Nuk e ha peshkun, nuk e ha kete… ate”

Fatosi nominon Viten
“Edhe pse i zoti i shpise na lidhi kembet me zinxhire, prape nuk kemi asgje te perbashket ne mes veti, se paku ndonje fore.”

Stupcat (Thuprat) kane fituar Imunitet
Gjate javes se kaluar eshte votuar per banorin qe do te fitoj imunitet ndaj nominimit. Publiku ka votuar me 44% pikerisht Stupcat dhe ata kesaj radhe nuk ka mundur t'i nominoj askush por edhe vete nuk kane mundur te nominojne askend.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

You know, the one who gets the least votes, releases VIP House, so vote your favorite to stay at home.

Who you nominoi:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doe nominate Dawn

Dawn was very little conversation with the doe. Do you think it was not very active, has ever pledge, simply doe is passive by dawn.

Hind nominate Rezarten

According Drenushes Rezarta was the person who has caused the most problems at home that has desired to dominate at home. Rezarta had a problem with the doe and other people, even though money has requested nominations for forgiveness, but wants it back doe nominoje that this improvement since it has done just enough to pass nominations.

Rozana nominate Years

Rozana we really wanted to nominonte Rezarten but still want to have the house, the deal showed its true face. It nominate Rezarta years because she finds in favor and only wants to see Rezi.

Rezarta difficulties Zizon nominate Castro

Although delayed the nomination, saying hard I want to nominate myself because of my very difficult to nominoje others. We finally decided to nominate Castro because of his vice, to drink. According Vites, as is currently Shpajz she started crying.

Bertani nominate Rezarten

Because of the problems that causes Rezartes with other people who he sees as unfair

Vita nominate Bertanin

Without any clear reason but due to nominate Bertanin game, even though the boy is good and the polite. She says she does not know how to reach them.

Rezarten nominate Castro

For reasons that had affected Rezarta where Castro should not, not going further. Castro believes that the role Rezarta doll: "I do not eat fish, do not eat this ... it"

Fatosi nominate Vita

"Although the master of us shpise legs tied with chains, again we have nothing in common between themselves, at least any Fore."

Stupcat (Thuprat) have acquired immunity

Last week was voted resident who would win immunity from nomination. The public has voted with 44% exactly Stupcat and they can not nominate anyone but themselves can not nominojne anyone.
]]

Sunday, 4 April 2010

VIP Shpija: Banoret Vallezojne!

VIP Shpija: Banoret Vallezojne! 4 Prill 2010

Banoret vallezojne nen tinguj te muzikes popullore, Rozana, Fatosi, Vita dhe Kastro. Ndiqni videon me poshte:- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Saturday, 3 April 2010

VIP Shpija: Detyra "Fashion Night"

VIP Shpija: Detyra "Fashion Night", Dita 3, 3 Prill 2010

Nje detyre e re nga i zoti i shtepise, nata e trete te jete "Fashion Night". Modele ne kete sfilate: Drenusha, Vita dhe Sexy Mama.

Banoret duhet te improvizojne nje pasarele dhe do te ulen rreth saj. Te gjitha modelet jane te obliguara te sfilojne me nga 5 kostume. Sfilaten do ta moderoj Osmani nga skena e shtepise nderkohe regjia do ti percjelle me muzike.Sfilata


Shpallja e fitueses: BIG Mama

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

A new task from the master of the house, be the third night of "Fashion Night". Models in this sfilate: Drenusha, Vita and Sexy Mama.

Residents must improvizojne a footbridge and would sit around her. All models are required to sfilojne with the 5 suits. Osmani moderoj Sfilaten would house the scene while director will convey with music.
]]

Thursday, 1 April 2010

VIP Shpija: Intervista me Afroviti Goge

VIP Shpija: Intervista me Afroviti Goge VITA, 1 Prill 2010

Menjehere pas hyrjes ne shtepi, Zoti i Shtepise i ka dhene detyre banoreve qe te ndahen ne tri grupe dhe te performojne tri koreografi te ndryshme. Grupin e pare e perbejne Agim Gerguri, Rozana Radi dhe Bertani me detyre te komponojne nje kenge. Grupin e perbejne Fatos Kryeziu, Rezarta Shkurta dhe Big Mama te cilet duhet te pergadisin nje koreografi te percjellur me nje kenge. Ndersa grupin e trete e perbejne Stupcat, Drenusha Latifi dhe Kastro Zizo te cilet duhet pergaditur nje skec humoristik. Te gjitha keto ata duhet bere brenda 5 minutash. Afroviti Goge e cila mbeti pa iu bashkangjitur ndonje grupi intervistohet nga moderatorit Shuki. Ajo tregon se eshte nga Durresi dhe ka 19 vjec ndersa ka filluar modelizmin nga mosha 14 vjecare. Tash studion ne Tirane ne dy fakultete dhe vazhdon te merret me fotomodelizem dhe sfilata. Rezarten e ka shoqe nga femijeria ndersa ne Kosove ka qene deri me tani 3 here. Eshte ambicioze dhe ka plane te medha per te ardhmen. Per shume ndiqni videon:- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Interviews with VITA Goge Afroviti

Immediately after entering the home, the landlord has given power to residents and divided into three groups to perform three different choreography. The first group consists of Agim Gerguri, Rozana Radi and duty to komponojne Bertani with a song. Group comprise Fatos Kryeziu, Rezarta short and Big Mama who must prepare a choreography followed by a song. While the third group consists Stupcat, Hind Zizo Latifi and Castro who have prepared a humorous skit. All they have done this within 5 minutes. Afroviti Goge which remained without being attached to any group interviewed by moderator Shuki. It shows that it is from Durres and has 19 years while modelizmin began 14 years of age. Now studying in two universities in Tirana and continues to deal with fotomodelizem and fashion. Rezarten has friends from childhood, while in Kosovo was so far 3 times. It is ambitious and has big plans for the future. For more follow the video:
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online