All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Agnesa Vuthaj. Show all posts
Showing posts with label Agnesa Vuthaj. Show all posts

Monday, 20 May 2013

Agnesa Vuthaj: Cfare mendoj per meshkujt shqiptare?...

Agnesa Vuthaj: Kosova ka djem te bukur, Shqiperia “gentleman”

Eshte cilesuar nga mediat si Miss-i me i bukur, me inteligjente dhe me e komentuar nder vite. E gjithe kjo e ka nje “sekret”. Sukseset profesionale, origjinaliteti dhe pasioni per punen… jane disa nga pikat e forta te personalitetit te Agnesa Vuthajt, qe duket se jane reflektuar dhe e kane bere ate me te dashur per publikun shqiptar. E njohur me se shumti si “Miss Kosova 2003” dhe me pas si “Miss Albania 2005", ne Shqiperi Agnesa do te mbahet mend gjate edhe per pjesemarrjen ne spektaklin “Dancing with the stars”. Nuk e ka nderprere asnjehere marredhenien me te bukuren, sot madje ajo e ka mision me vete lidhjen me te, duke organizuar çdo vit spektakle bukurie nen firmen e saj. Por, sa e ka ndihmuar Agnesen kurora e Miss-it per te çare ne jete, a ka dhe cilet jane avantazhet dhe disavantazhet e te qenurit e bukur? Eshte ndjere ndonjehere e paragjykuar, si e ka shfrytezuar bukurine e saj, jeta private, opinioni i saj per te bukuren ne teresi dhe meshkujt shqiptare… te gjitha keto bukuroshja nga Kosova na i zbulon me poshte ne nje bisede te sinqerte.

Friday, 22 March 2013

Agnesa Vuthaj vesh fustanin e bardhe...

Agnesa VuthajImazh i panairit te dasmave

“New Grand Wedding Kosova 2013” eshte panairi i pare i dasmave qe u hap me 21 mars dhe zgjate deri me 22 mars dhe mbahet ne Hotel “Emerald”. Imazh i panairit te pare te dasmave ne Kosove eshte modelja e njohur Agnesa Vuthaj e cila pervec prezantimit te bukurise se saj, ajo ka ndihmuar mjaft shume edhe ne organizimin e ketij panairi. Pra Agnesa pervec imazhit ajo eshte edhe keshilltare artistike e ketij projekti.

Sipas saj, Kosoves i ka munguar mjaft shume nje panair i tille, ku opinioni i gjere do te kete rastin te njihet per se afermi me procesin e organizimit se ceremonise dasmore.

Saturday, 12 January 2013

Agnesa Vuthaj, si fitova besimin ne vetvete

Eshte e njohur thenia se "bukuria hap cdo dyer", por pervec bukurise, me aq rendesi eshte edhe aftesia intelektuale dhe vetebesimi.

Modelja dhe misi shqiptar, Agnesa Vuthaj, ka nje bukuri te konfirmuar, por ne fillim ajo nuk kishte vetebesim ne bukurine e saj. Por sic tregon ajo, gjerat ndryshuan kur bukuria e saj filloi te vleresohej:

"Para 10 vitesh, kur fitova kurora te njepasnjeshme te bukurise dhe vleresimi pozitiv i vazhdueshem i publikut me beri te besoj ne bukurine time", ka thene Agnesa ne nje interviste per suplementin "Bluetooth".

Ne nentor te vitit te kaluar, Agnesa shoqeroi ne Filipine perfaqesuesen e Kosoves ne "Miss Earth 2012". Ajo udheheq "Agnesa Vuthaj Association" qe edhe ka mundesuar perfaqesimin e Kosoves ne kete konkurs nderkombetar te bukurise.

Ne dhjetor mori nje propozim per martese nga nje ish-koleg i saj, identitetin e te cilit ajo nuk e zbuloi, ndersa se fundmi terhoqi vemendjen e mediave me nje sfilate te vecante me karakter humanitar, ku ajo u prezantua si nje modele tullace. /Albavipnews/

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Monday, 17 December 2012

"Ne boten e Miss-eve tullace", nga Aferdita Paqarada

ne foto: Suada Sherifi dhe Agnesa Vuthaj
Keshtu eshte dukur mbremja e se shtunes me 15 Dhjetor, ku ne nje sfilate te jashtezakonshme, jane paraqitur ish-misset shqiptare ne promovimin e linjes se re te dizejnatores, njeherit miss-it te pare te Kosoves, bukuroshes Aferdita Paqarada.

Aferdita, e cila eshte e diplomuar ne Londer ne degen e dizajnit dhe modes, pas 10 vite pauze, ka sjellur ne Prishtine koleksionin "Miss" pranvere-vere 2012, te prezantuar nen firmen "Aphrodite Couture" me moton "Jeta nuk eshte e mendafshte! Fustanet tona po" si dhe "Mbijeto, Hijshem!"

Ne sfilate moren pjese ish-misset: Agnesa Vuthaj, Armina Mevlani, Aurela Hoxha, Amernis Nokshiqi, Franceska Korance, Diellza Kolgeci, Donella Lena, Njomza Rozhaja dhe Suada Sherifi te cilat kane zbukuruar pisten me veshje elegante e shume komode per gruan bashkekohore.

Ajo me e vecanta e nates ishte paraqitja e misseve pa floke, tullace, qe kishte per qellim sensibilizimin e shoqerise per diagnostifikimin dhe mjekimin ne kohe te kancerit tek femrat, pasi dhe vet Aferdita eshte njera nga ato qe ka mbijetuar kete pervoje te hidhur.

Pas sfilates, te pranishmit, ne mesin e te cileve kishte edhe fytyra publike, si kengetare, politikane, aktore, dizajnere etj., jane argetuar ne nje "After Party" te shoqeruar me muzike dhe vallezim. /Albavipnews/

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

Saturday, 15 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Revista BLUETOOTH - 15 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Dhjetor 2012
 • Monika Lubonja: Ju rrefej Ina Ramen qe njoh une! Aktorja e dashur, ben ne kete interviste ekskluzive  per "BT", nje profil te ish-Kryeprokurores se Pergjithshme, qe per te ka qene si moter. Lubonja, sakaq tregon edhe projektet e reja ne teater, marredhenien me vajzen dhe sekretin e te qenit ne topforme...
 • Fjolla Morina vjen nxehte. Publikohet sot kenga ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Teksti pritet te ngjalle diskutime.
 • Rosela Gjylbegu, mysafire ne shtepine e Arvizut
 • E dashura italiane Monika: E dashuroj pafund Lorik Canen! Fotot e festes se promovimit te show room-it me te ri ne Tirane "Les Grands Chateux"
 • Vildane Zeneli: Se shpejti kenga me Will.i.am. Kush nuk do t'i donte meshkujt shqiptare!?
 • Elvana Gjata: S'jam une ajo me gjoks te madh
 • Shpat Kasapi: Pse i kendova Adelines dhe jo Aferdites

Wednesday, 12 December 2012

Kush i propozon martese Agneses?

Dita e merkure e dhjetorit qe mban shifren "12.12.12" eshte cilesuar si e vecante ne kalendarin e ketij viti, sidomos per modelen pejane Agnesa Vuthaj, e cila mori nje propozim per martese nga dikush.

"Une qe nuk e vleresova si date te vecante '12.12.12', sot ne ora 12.12 mora nje propozim per martese! E befasuar!", ka shkruar ne Facebook modelja.

Presim te mesojme identitetin e ketij personi, dhe me e rendesishmja, nese e ka pranuar apo jo propozimin Agnesa.

Shpresojme qe ky lajm, i bere ne nje date dhe kohe simbolike si kjo, pak dite para "kiametit", te mos jete nje shaka si e "1 Prillit". /Albavipnews/


Monday, 3 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
 • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
 • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
 • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
 • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
 • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Tuesday, 27 November 2012

Agnesa Vuthaj: Aventurat e mia ne Filipine per 100 Vjetor

Missin e Kosoves, Agnesa Vuthaj, e gjen Festa e Nentorit ne Manila te Filipineve.

Ajo ka shkuar atje per te shoqeruar perfaqesuesen e Kosoves, Ajshe Babatinca, ne konkursin nderkombetar te bukurise "Miss Earth 2012". Me sakte, Angesa udheheq Agnesa Vuthaj Association qe ka mundesuar perfaqesimin e Kosoves, per te pesten here, ne kete eveniment.

Por aventura e saj nuk mbaroi vetem tek "Miss Earth 2012", pasi ajo ka shfrytezuar rastin te bej nje jete ekstra aventuriere ne kete skaj te botes, duke festuar 100 Vjetorin ne nje menyre te vecante. Eshte argetuar duke shetitur neper jahte luksoze sic shihet edhe ne kete foto qe ne zbuluam, ndersa nuk i iku edhe koncerti i Jennifer Lopezit qe u mbajt me daten 26 nentor ne Manila.

Duam ta pyesim bukuroshen kur te kthehet se kush gjendet prapa kameres se fotografimit, dhe mos ka ndryshuar dicka ne statusin e saj personal. /Albavipnews/

Dy shqiptare ne "Miss Earth 2012"

18-vjecarja nga Prishtina, Ajshe Babatinca eshte bukuroshja shqiptare qe ka perfaqesuar sivjet Kosoven ne konkursin e bukurise "Miss Earth 2012" me ceremonine finale te mbajtur me 24 Nentor ne Filipine.

Ajshe Babatinca ishte fituesja e "Une Jam Top Model 2012" qe mori aprovimin nga organizatoret e "Miss Earth", Carousel Production, per te qene pjese e ketij evenimenti. Perfaqesimi i Kosoves ne "Miss Earth" eshte bere e mundshme permes Agnesa Vuthaj Association qe udhehiqet nga vet Agnesa Vuthaj e cila poashtu ishte e pranishme atje.

Saturday, 27 October 2012

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Sunday, 16 September 2012

Agnesa Vuthaj: Relacioni me i mire eshte single...


Agnesa Vuthaj Relacioni me i mire eshte single

Te kesh nje marredhenie te mire me vetveten dhe jeten, mjafton per t’u ndjere e permbushur dhe e lumtur, edhe pa nje mashkull ne krah. Ndaj ka vendosur te jete single derisa te takoje personin qe do ta binde se jeta ne cift eshte me e bukur sesa kur je vetem. Ama, kur gjendet ne ndonje dasme, nuk i shpeton dot ngacmimit qe i ndjell dalja e nuses nga shtepia

Me ke jeton?

Jetoj vetem.

Revista BLUETOOTH - 15 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Shtator 2012
 • Hygerta Sako i jep fund marteses. Zbardhet vendimi i divorcit, ish-missi merr kujdestarine e vajzes
 • Nadir Murra, aktor ne filmat hard porno
 • Hueyda El Saied: "Po"-ja ne altar, s'eshte garancia e lumturise
 • Sinani dhe Seldi, te lumtur si dikur, se shpejti kenga e re
 • Edhe Edi behet gati per ne shkolle
 • Pushimet singell te Agnesa Vuthajt
 • Artistet e Kosoves edhe kolege, edhe miq
 • Luana shkon ne shkollen naten
 • VIP-at kujtojne femijerine...Filmat e preferuar me kartona
 • Helidon Haliti pushon te Mercedes
 • Besjan Pesha ndryshon zhanrin
 • Bert Budina e Romir Zalla, serish per pune
 • "Baba Stars" ne prag te shperberjes, largohet edhe menaxheri
 • Familjet e Shaqirit e Berhamit, tifozllek per djemte, por jo per Zvicren
 • Aurela Hoxha cudit, e veshur e gjitha ne "Prada"

Sunday, 19 August 2012

Agnesa Vuthaj: Meshkujt u tremben femrave te suksesshme...

Agnesa Vuthaj: Meshkujt u tremben femrave te suksesshme

Agnesa Vuthaj eshte nje personazh mjaft i dashur per publikun shqiptar. Nje vajze mjaft e bukur, e cila rrezaton miresi dhe zgjuarsi sapo e sheh. Ne fakt Agnesa punon shume per te arritur gjerat qe ka, famen, statusin dhe pozicionin e saj ne tregun mediatik. Ajo eshte e angazhuar ne produksionet e bukurise ne Kosove, por tregon se kjo vere ka qene totalisht e saj. Mes punes dhe pushimeve, jetes private dhe asaj qe nuk e mban dot larg syrit te te tjereve, Angnesa tregon me teper rreth vetes ne kete interviste. Ajo tregon edhe per marredheniet e nje femre te famshme me meshkujt, shpesh nuk eshte aq e thjeshte se c’mendohet.

Agnesa, si ka qene kjo vere per ty?

Monday, 2 July 2012

Agnesa Vuthaj "rikthehet" tek Simone...

Agnesa “rikthehet” tek Simone

Agnesa Vuthaj, bukuroshja kosovare këtë javë ka qenë në Tiranë. Por e mira që e solli Agnesën këtu nuk ka qenë ndonjë spektakël, por festa e inaugurimit të mikut të saj, Simone. Agnesa dhe Simone, vitin e kaluar u diskutuan shumë për një histori dashurie të lindur në “Dancing with the stars”. Kjo gjë asnjëherë nuk u vërtetua, duke shtuar përherë misterin rreth të dyve dhe marrëdhënies së tyre. Megjithatë, dashurinë e saj Agnesa nuk e shpreh me fjalë, por me vepra. Ajo ka udhëtuar nga Kosova drejt Tiranës për të qenë në festën që Simone ka bërë për shkollën e tij të kërcimit të hapur në Tiranë. Një gjest mjaft i bukur ky për të treguar se sa shumë vlerë mund të ketë një njeri për dikë, në këtë rast për Agnesën simpatike. Të jetë shuar vallë gjithë simpatia e Simones dhe ajo e fshehur e Agnesës edhe pas një viti…këtë vetëm ata të dy e dinë. /mapo/

Wednesday, 20 June 2012

Ku jane sot shqiptaret me te bukura te "Miss Universe"...Ja ku jane sot shqiptaret me te bukura te “Miss Universe”

Qysh nga viti 2002 Shqiperia ka marre pjese ne garen e bukurise ne “Miss Universe”. Ndersa Kosova filloi te kishte perfaqesueset e saj si shtet vetem ne vitin 2008. Disa prej tyre kane arritur te shijojne famen pertej kufijve nga ky kompeticion, si Angela Martini apo Marigona Dragusha. Me poshte do te gjeni te gjitha bukuroshet qe na kane perfaqesuar nder vite si dhe jeten e tyre aktuale.


Tuesday, 19 June 2012

Agnesa Vuthaj: I dashuri im duhet te jete unik...


Agnesa Vuthaj: Nuk do te lidhesha kurre me nje politikan

Agnesa Vuthaj, ben pjese ne ato personazhe qe sado te dalin neper gazeta a revista, nuk behen kurre te merzitshme. Sepse ne mos me ate qe thote, fotot e saj terheqin gjithmone vemendjen. I tille eshte edhe seti qe do te shoqeroje intervisten qe bukuroshja ka dhene per “Bluetooth”…Interviste kjo, ne te cilen ka mjaft gjera per t’u lexuar. Angazhimet aktuale te Agneses dhe dashuria. Politika dhe “Dancing With the Stars”. Per ke beri tifo ajo kete vit dhe marredhenia e shumeperfolur me Simonen…Rrefehet Agnesa.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online