All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Agon Radoniqi. Show all posts
Showing posts with label Agon Radoniqi. Show all posts

Thursday, 9 April 2009

Genta dhe Agoni ne "Top Koha Music" KTV

Genta Ismajli dhe Agon Radoniqi ne "Top Koha Music" KTV

Biseda ne Studio


Genta "Make up" te Salloni Angel


"Takimi me VIP": Genta takon Adelinen


Genta dhe adhuruesja e saj Adelina Agjani LINNA
Genta dhe Linna
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: gentiana ismaili agoni
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 14 March 2009

Agon Radoniqi: Seks Ne Shtepi? Vetem Zhuljeta dhe Mesida!

Agon Radoniqi
/photo panorama/

Agoni i “Big Brother”: “Seks ne shtepi? Vetem Zhuljeta dhe Mesida”

Qe kur eshte futur ne shtepine e “Big Brother” i ka patur idete e qarta. Ai program mund te ndiqej vetem nese aty do te krijoheshin lidhje por jo domosdoshmerisht dashuri. Mirepo i ardhur nga Kosova, me nje mentalitet tjeter, natyrisht qe Agoni e reflektoi veshtiresine e tij per t’u pershtatur. Me gjithe deshiren per te qene mik i te gjitheve dhe per te dhene shume spektakel, pa qe banoret e tjere ishin jo disponibel. Edhe pse ka dale i dyti, gjithsesi Agoni pranon se ndjehet i kenaqur qe mundi ta provoje kete eksperience te vecante. Agoni eshte 27 vjec, femija e dy prinderve inxhiniere dhe gjithe jeten e tij ka qene kunder rrymes, karakteristike kjo qe i ka krijuar jo pak probleme ne jete. Madje ai tregon se kur ka qene ne shkolle te mesme, e kane perjashtuar edhe nga shkolla per prapesi, por ama fale sedres se tij, ka rinisur studimet duke u bere nje nga me te miret e klases. Ka mbaruar studimet e larta per biznes por deshiron shume qe te gjeje nje mundesi te punesohet ne Tirane. “Me pelqen shume Tirana, do te doja te jetoja disa vite ketu, me pelqejne shume edhe vajzat ketu”. Po cilen tip femre preferon Agoni: “Do te doja nje femer pa komplekse qe te mos me thote, mos ashtu e mos keshtu. Gjate ndejtjes time ne Tirane jam miqesuar shume me Najaden, ish banoren e “Big Brother 1” dhe mikeshat e saj. Nje tip si Najada do te ishte fiks per mua”, thote ai. Gjate ketyre diteve ai nuk ka munguar ne lokalet e nates se Tiranes duke i vene jo rralle ne siklet miqte e tij pasi edhe aty Agoni ka deshire te beje nje gje ndryshe. Madje ai tregon se nje here ne Kosove ka dale vetem me mbathje ne nje lokal nate, natyrisht mbasi kishte pire disa gota. Agoni mendon se vajzat brenda asaj shtepie ishin me shume mangesi dhe shume te kompleksuara, dhe ideja per te bere seks me ndonjeren ashtu sic ka bere kur ishte drejtues i nje programi live ne radio, i eshte sfumuar menjehere. “Mendoj se po te rrija akoma ne shtepi mund te isha lidhur me Mesiden pasi ajo m’u duk shume e lirshme, madje them se Zhuljeta dhe Mesida jane te vetmet qe mund te dhurojne pak spektakel duke krijuar histori intime aty brenda”, pohon ai./redona sadiku/panorama/14.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: agon radoniqi radonici
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Agony of "Big Brother": "Seks in the house? Only Zhuljeta and Mesida "

When that is introduced to the home of "Big Brother" has had clear ideas. He can program ndiqej only if there will be created but not necessarily about love. However, the come from Kosovo, with a different mentality, of course, reflected the agony of his difficulty adjusting to. Despite the wish to be friend to all and to provide more spektakel, no other residents were not available. Even though the second has emerged, however, admits that agony felt satisfied that I could try this experience special. Agony is 27 years old, child of two parents and engineer all his life has been against the power, this characteristic that has created not a few problems in life. Shows that even when he was in high school, and have even excluded from school for the misdemeanor, but thanks to Ama sedres that it has resumed studies being done by a best class. Has finished higher for business studies, but many want to find a employment opportunities in Tirana. "Me loves Tirana, I would like to live here for several years, much like the girls here." But which type of female preference agony: "I would like a female without complex that not mean, not just not so. During my ndejtjes in Tirana miqesuar am very Najaden, banoren the former "Big Brother 1" and her girlfriend. Naiad as a tip would be fixed for me, "he says. During these days he has not missed in the premises that night Tirana by several friends not rare in his element as the agony is there a desire to do otherwise. He even suggests that once Kosovo has brought only in a local night wear, of course, after several glasses of Piraeus. Agony thinks girls were inside the house with many shortcomings and very kompleksuara, and ideas to make sex with any as when he was made director of a live program on radio, is sfumuar immediately. "I think that is still to stay at home I can regarding Mesiden as it seemed very loose I even say that Zhuljeta and Mesida are the only that can donate a few spektakel creating intimate story within it," he asserts.

Saturday, 28 February 2009

Big Brother Albania 2: AGONI ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 22, SPEKTAKLI

Agoni Big Brother Albania 2Agon: Gabova me Adelajden!
28/02/09 23:08

Big Brother vendosi qe personi qe do largohet sot nga shtepia e Big brother eshte Agoni ne baze te numrit te votave qe kane marre gjate javes (36%). Adela duket e kenaqur nga kjo gje gjithashtu dhe banoret e tjere. Pyetjes se Arbanes nese ishin te merzitur nga largimi i Agonit Qetesori i eshte pergjigjur se nuk kishin pse te merziteshin perderisa ishin ato qe e kishin nominuar. Pyetjes se pse ndoshta publiku jashte kishte vendosur qe Agoni te ishte personi qe te dilte nga shtepia ai e ka lidhur me raportin qe kishte krijuar me Adelajden dhe eshte shprehur se ndoshta kishte vepruar ne menyre te gabuar me te.
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Rezultati i sondazhit ne AlbaVipNews.blogspot.com

Agoni 404 (40%)
Adela 285 (28%)
Arjoni 163 (16%)
Aida 153 (15%)

Total: 1005 Vota
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Rrefehen te Nominuarit e Javes 2

BIG BROTHER ALBANIA 2, RREFEHEN AGONI, AIDA, ADELAJDA DHE ARJONI

Si te nominuarit nga java e trete, Agoni, Aida, Adela dhe Arjoni kane treguar ne dhomen e rrefimit, emocionet, tensionet dhe friken e tyre nga nominimi, si dhe kane dhene opinionet e tyre per te nominuarit e tjere.

PER AIDEN
AIDA: Per te fituar duhet dic te japesh. Dhe une di te jap. Kam shume per te dhene. Duhen njerez te forte, qe dijne te krijojne spektaklin dhe shoun.
ADELA: Aida ka disa defekte. Flet shume aty ku nuk i takon... Nuk do ta kisha nominuar deri ne momentin kur i shprehi Arbanes se po t'ishim jashte nuk do t'isha lodhur aq shume me mua. Me erdhi keq...
AGONI: Per Aiden, ja kam thene edhe asaj, reagon pak shpejte.
ARJONI: Aida konkurente e forte, e drejte, e zgjuar. Nuk besoj se do te dali!

PER AGONIN:
AGONI: Per karakterin tem, nuk kisha ndryshuar asgje. Une jam qishtu dhe qishtu jam edhe ne jete te perditshme. Ma merr mendja se kam hala cka me dhane!
ADELA: Agoni nuk me pelqen. Tipat si Agoni une nuk i kam afruar. Eshte banal ne te shprehur, eshte banal ne te vepruar!
AIDA: Jane shume te pakta konfliktet qe realisht Agoni ka kryer per te qene i nominuar. Ne ate karakter qe ai ka paraqitur ketu, nuk i pershtatet dhe mbi te gjitha, shume njerez qe jane rritur nen kufizime, nen paragjykime, nen tutele (presion), nuk e kuptojne... ai nuk eshte ai Agoni.
ARJONI: Agoni, nje shoumen, ne sensin qe per te ndejte ketu brenda, eshte kahil te beje cdo gje. Kete vlere i ka dhene. E komplimentoj, por besoj se do te dali!

PER ADELEN
ADELA: Une duhet te rri ne shtepi, sepse e ndjej se duhet te rri (qesh).
AGONI: Per te Adela... eshte person pak qe ka qene jo ?????, ka qene me e rezervuar ne disa raste. Jeta nuk eshte vec sfilate dhe mu duk bukur.
ARJONI: Adelajda, konkurent i forte. Me thjeshtesi dhe ndoshta pak, pak fare dinakeri. Nuk besoj se do te dali!
AIDA: Adelajda mund te bente loje me te mire. Por eshte e kushtezuar, duke pase parasysh ambientin ku eshte rrite, vendin ku eshte rrite.

PER ARJONIN
ARJONI: Jam i bindur 70% qe nuk do te dal. Dhe kjo shtepi pa mua s'do te kishte sens.
ADELA: Arjoni, mendoj se eshte djal shume inteligjent. Gjithmone e me shume bindem se ai nuk jep mendimet per te tjeret pa i njohur.
AGONI: Arjoni, per mua shume shume djal ok. Deri tash sa e kam pa, eshte i sinqerte dhe i mbron mendimet e veta qe eshte shume me rendesi.
AIDA: Arjoni ka nje bote te veten dhe mbron ate. Mos te harrojme qe Arjoni eshte rrite ne dy shtete... Arjoni njekohesisht eshte nje djal jo vetem i bukur!- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 21 February 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Agoni, Aida dhe Arjoni Te Nominuar!

Big Brother Albania 2 Nominimet

BIG BROTHER ALBANIA 2, JAVA 2, TE NOMINUARIT

ADELAJDA XHUMANI
AGON RADONIQI
AIDA TROKA
ARJON MUCA

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191
Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Agonin, dergoni: BB AGON ne 15191
Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.

Ndersa, ketu tek AlbaVipNews.blogspot.com per te shprehur opinionin tuaj, votoni ne sondazhin ne te djathte!
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: goni arioni adela
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 17 February 2009

Big Brother Albania 2: Agoni, Kam Nevoje Per Femer!

BIG BROTHER ALBANIA 2

Agoni Big Brother Albania 2Agoni “Kam nevoje per nje femer”
17/02/09 18:00

Agoni bisedon me Liriten dhe Erjolen ne verande. Ai thote se meqenese sot eshte feste ka nevoje qe te kete afer nje femer, kurrsesi per te bere seks, vetem t’i qendroje afer atij. Ne ate moment vjen edhe Arjoni dhe i konfirmon te njejten gje djaloshit nga Kosova. Me pas afrohet Zhuljeta dhe Agoni i thote se sonte me rastin e pavaresise do te flene bashke vajzat dhe djemte. Zhuljeta thote se i vjen shume keq, pasi ka vendosur qe sonte te flere e vetme ne divan. Me pas Agoni rrefen se ka vendosur qe kur te dale nga Big Brother do te beje nje tatuazh me te njejtin emer, pra BBA2.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Festohet Pavaresia e Kosoves!

BIG BROTHER ALBANIA 2

Big Brother Albania 2 Festohet PavaresiaNe BB festohet Pavaresia e Kosoves
17/02/09 17:30

Te gjithe banoret mblidhen ne kuzhine dhe urojne per 1 vjetorin e shpalljes se pavaresise se Kosoves. Ata ulen te gjithe se bashku ne tavoline dhe urojne duke trokitur gotat, nderkohe qe kendojne kenge per Kosoven dhe duartrokasin ne shenje gezimi. Erjola tregon se kohe me pare ka pare disa versione te skicuara te flamurit te Kosoves deri ne momentin kur u shfaq ai qe eshte aktualisht, por nderkohe priste qe ky simbol te ishte i njejte me ate te Shqiperise. Agoni thote se versioni i pare ka qene i zi me te kuqe, por me pas u ndryshua. Sipas tij 6 yjet e vendosur ne flamur tregojne komunitet qe jetojne aty. Nderkohe banoret flasin per veshjet e darkes qe do te jene kuq e zi, duke shijuar byrekun e gatuar nga Erjola dhe ushqimet e pergatitura nga Lirita.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Sot Kosova Party!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 11

Sot, “Kosova” party!
17/02/09 12:30

Gjate paradites banoret kane diskutuar se cfare do te veshin ne party-n qe do te organizojne me rastin e Pavarsise se Kosoves. Ata kane thene se duhet te vishen sa me serioz, meshkujt me kostume, femrat me fustane te mira, domethene me fustane mbremjeje. Ideja ka lindur qe dje, kur Lirita ka kujtuar daten dhe ka thene se te nesermen ishte Dita e Pavaresise. Ne fakt, sot Kosova feston njevjetorin e shpalljes se saj dhe banoret nuk kane harruar t’i urojne Liriten, Mimozen dhe Agonin qe ne mengjes.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 15 February 2009

Agoni, "Urbani" i Big Brother Albania!

Agon Radoniqi Big Brother Albania 2
/photo panorama etc./

Agoni, urbani i “Big Brother”!

Njerit nder konkurrentet kosovare ne “Big Brother Albania” (BBA), Agonit, i eshte bllokuar profili i tij ne facebook.com, nga komentet e shumta te adhuruesve te tij. Tashme ne facebook te Agonit mund te shikoni me qindra urime per njerin nder punetoret me te mire te “Urban FM”, i cili ka shume adhurues ne Kosove. Shumica e komentuesve thone se Agoni eshte njeri nder me te miret ne BBA dhe se nese nuk do te kete ndonje “dallavere” ai do ta fitoje kete edicion. Agon Radoniqi per nje kohe te gjate ka punuar ne Urban FM, ne Prishtine, dhe deri me tani disa here ka qene ne qender te kamerave te BBA. /gazeta express/panorama/14.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Wednesday, 11 February 2009

Big Brother Albania 2: Zhuljeta "Kam Fobi Minjte"

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 5

Big Brother Albania 2 ZhuljetaZhuljeta “Kam fobi minjte”
11/02/2009 18:30

Agoni dhe Zhuljeta se bashku bisedojne per fobite e tyre. Zhuljeta tregon se ka fobi minjte, kjo eshte arsyeja qe edhe lodra me e preferuar qe mban eshte nje miush prej pellushi, me te cilin edhe Agoni para pak ditesh bente shaka. Sipas saj kete fobi ajo perpiqet ta luftoje duke mbajtur nje miush loder, per te hequr pak nga pak friken. Agoni thote se nuk ka asnje fobi dhe perpiqet qe te pershtatet me frikerat e tij, nje prej te cilave para pak kohesh ishin lartesite dhe trafiku i madh.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: zhulijeta zhulieta daci agon radoniqi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Bjordi, Agoni Thashetheme Per Mimozen!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 5

Big Brother Albania 2 Bjordi AgoniBjordi dhe Agoni thashetheme per Mimozen
11/02/2009 17:30

Bjordi dhe Agoni pas drekes ulen ne veranden e shtepise per te pire nga nje cigare. Agoni i thote Bjordit se ka degjuar dicka qe Mimoza ka thene per ate, por nuk i jep atij shpjegime. Agoni i thote se nuk ka asgje te keqe dhe nuk ka perse te merakoset, madje ai e ka shprehur qe diten e pare simpatine per Bjordin dhe asgje nuk do te ndryshoje, qofte dita e pare apo dita e peste. Bjordi kerkon te dije me shume detaje, por ne ate moment vjen Lirita dhe biseda e tyre nderpritet. Bjordi shume kurioz e pyet edhe Liriten ne lidhje me kete bisede, por ajo i thote se ka degjuar dicka, por nuk eshte shume e sigurt.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: mezini bjord agoni radoniqi biord
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 10 February 2009

Big Brother Albania 2: Agoni "Vajzat Shqiptare Jane Te Embla"

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 4

Big Brother Albania AgoniAgoni “Vajzat shqiptare jane te embla”
10/02/2009 20:30

Adi, Bika dhe Agoni bisedojne per femrat. Agoni mendon se femrat nga Shqiperia, jane me te embla krahasuar me vajzat e Prishtines dhe kane nje te folur shume perkedhelese dhe joshese per meshkujt e Kosoves. Adi mendon se edhe vajzat e Kosoves jane shume te embla dhe nuk nguron qe te thote mendimin e tij per Mimozen, e cila sipas tij eshte shume sensuale. Me ardhjen e Dritanit mes tyre biseda zhvendoset tek deshira qe ka Republika per t’u bere oficere policie. Ajo mendon se supriza me e bukur do te ishte sikur te pranohej te behej oficere pasi te dilte nga shtepia. Dritani mendon se perpos pasionit qe Bika ka per ushtrine, ata qe e provojne nuk mendojne njesoj si ajo. Me pas biseda zhvendoset ne planet qe ata kane per te udhetuar neper Shqiperi pas daljes nga shtepia e Big Brother, me nje turne te gjate nga Shqiperia ne Kosove Kosove.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: agon radoniqi ardian pojana republika kasmahu
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Monday, 9 February 2009

Big Brother Albania 2: Bjordi Dhe Agoni Vishen Si Vajza!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 3

Big Brother Albania 2 Agoni Lirita BjordiBjordi dhe Agoni vishen si vajza
09/02/2009 21:35

Duket se kete nate humori do te jete nje arsye me shume qe banoret te mos mendojne per te fjetur gjume, por te argetohen. Pasi kane kaluar disa minuta truku dhe veshje-zhveshjesh ne dhomen e vajzave, shfaqen tre personazhe krejt te reja ne hollin e shtepise se Big Brother. Jane pikerisht dy vajza dhe nje djale : ose ndryshe Bjordi dhe Agoni te maskuar si femra, ndersa Lirita ka veshur rroba mashkulli dhe ka vendosur mjeker. Ata bejne nje parakalim neper shtepi, duke shkaktuar te qeshura me banoret e tjere. Nderkohe Arjoni dhe Dritani bejne humor me veshjen e Bjordit dhe levizjet e tij, por edhe nga Agoni i cili ben skena provokuese per djemte e tjere ne shtepi, te cilat reagoijne vetem duke qeshur dhe bere komente te ndryshme.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: agon radoniqi bjordi mezini lirita halili
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Aida "Ne Dashuri Duhet Respekt"

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 3

Big Brother Albania AidaAida “Ne dashuri duhet respekt”
09/02/2009 19:10

Agoni i perkedhel sedren Aides e cila eshte duke pastruar dhe i thote “lum ai burre qe do te marre”, por ajo i pergjigjet me te kunderten. Shpjegon se ajo do ate qe nuk duan te tjeret dhe pothuajse gjithmone e arrin ate qe deshiron, gjithmone duke ruajtur respektin dhe miresjelljen. Aida pohon se gjithmone eshte e zonja t’ia dale ne situata te veshtira, qofte edhe ne momente ndarje me njeriun qe e do me shume, arrin t’i kaloje keto situata. Ajo shpjegon se gjithmone vjen nje moment kur periudhat e veshtira kalohen, mjafton te kesh force. Aida shpjegon se mbi te gjitha ne nje marredhenie ajo qe eshte me e rendesishme mbetet respekti mes dy personave, kjo eshte minimalja, nese nuk arrihet, atehere nuk behe fjale per nje lidhje dashurore. Debati zhvillohet me shume mes Agonit dhe Aides, ku i pari kembengules ne faktin se femrat e kane shume te veshtire te heqin dore nga nje lidhje dhe e vuajne shume ndarjen, por vajza nga Tirana e kundeshton kete argument.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: aida troka agoni agon radoniqi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 8 February 2009

Big Brother Albania 2: Agon Radoniqi Profil!

Agon Radoniqi
/photo top channel/

BIG BROTHER ALBANIA 2: AGON RADONIQI PROFIL!Mosha: 27 vjec
Vendlindja: Dukat
Vendbanimi: Prishtine, Kosove
Gjendja civile: Beqar
Besimi: Ateist
Shenja te vecanta: Tatuazh ne kraharor me fytyren e Che Guevara-s
Arsimi: I larte
Do te hyje ne "Big Brother" sepse: Do te tregoje qe eshte ne gjendje te beje cudira

Karakteristika: Antikonformist, i pelqen gjithmone te kundershtoje te tjeret. Ka studiuar menaxhim dhe ka punuar si perkthyes me portugeze te KFOR-it ne Kosove. Per tete vite, ka drejtuar nje emision radiofonik ne nje radio private ne Prishtine. Ne dhomen e tij, cdo objekt ka fytyren e Che Guevara-s. Nuk le film dhe ndeshje futbolli pa pare.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online