All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Agon Sylejmani. Show all posts
Showing posts with label Agon Sylejmani. Show all posts

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 26 April 2009

Flash News 26 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 26 Prill 2009

- Geti ne nje bashkepunim te ri. Getoar Selimi do te sjelle per publikun nje kenge te re, e cila do te jete bashkepunim i tij me dy kengetare te tjere. Geti nuk ka zbuluar me shume se kaq per kete bashkepunim dhe kenge, pos qe ka thene se dy emrat me te cilet do te perbejne nje treshe ne kete krijim te ri do te jene nje vajze dhe nje djale. Gjithsesi, sipas Getit, kenga do te jete shume e mire. E albumi i ri i Tingulli-it 3nt? Sipas tij, tek ne vitin 2010, pasi ky grup nxjerr album cdo dy vjet. /rtv21/bota sot/

- Agon Sylejmani kenge me Lyrical Son (Festim Arifi). Ndaras nga Geti do te punoje edhe shoku i tij i grupit, Agoni. Por ky i fundit per dallim nga Geti ka zbuluar emrin e kengetarit me te cilin do te realizojne bashkepunim e ri. Sipas tij, ky do te jete reperi Lyrical Son. Nderkohe qe kenget e reja te te dyve do te vijne gjate kesaj vere, Geti dhe Agoni nuk kane perjashtuar mundesine qe te nxjerrin se bashku nje kenge te re, qe do t’i rikthente ata vetem si “Tingulli 3nt”. /rtv21/bota sot/

- Presidenti i Shqiperise, Bamir Topi, me 24 prill 2009 ka mbushur 52 vjet. Ne emisionin televiziv te mengjesit "Wake Up", me drejtues Eno Popi dhe Ledion Lico, ai ka folur rreth ushqimit, muzikes dhe disa zakoneve te perditshme. Ne kete rrefim ne mes tjerash ai tregoi se pelqen Adriano Celentanon, mengjesin nuk e le kurre pa ngrene, gatuan vete darken dhe kur semuret, i merre leje vetes. /shekulli/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

- Getty in a new collaboration. Selimi Getoar will bring a song for the new public, which will be his collaboration with two other singer to. Getty has not revealed more than that for this collaboration and kenge, but has said that two names with which would constitute a trio in this new creation will be a girl and a boy. However, according to Getty, songs will be very good. The new album Tingulli 3nt it? According to him, in the year 2010, after the group issued the album every two years. / rtv21/bota today /

- Agon Sylejmani a song with Lyrical Son (jollification Arifi /ha ha sa i mire ky perkthim/teni/). Separately from the Getty will work even fellow group agony. But the latter unlike Getty has revealed the name of the singer which will make the new collaboration. According to him, this will be the benchmark Lyrical Son. While kenge new to both will come during this summer, Getty and agony have not excluded the possibility to draw together a new songs, which they will rikthente only as "Tingulli 3nt. / rtv21/bota today /

- President of Albania, Bamir Topi, 24 April 2009 has filed 52 years. In the morning television show "wake Up", with leading pop and Eno Ledion Lico, he has spoken about food, music and daily habits. In this story among others, he showed that Adriano Celentano am, breakfast not ever let no raise, gatuan and darken them when sick, take leave of yourself. /shekulli/
]]

Tuesday, 17 February 2009

Vipat Urojne Pavaresine!

Vipat urojne Diten e Pavaresise se Kosoves

Disa nga kengetaret i jane drejtuar kamerave duke uruar Diten e Pavaresise se Kosoves 17 Shkurtin: Genta Ismajli, Leonora Poloska, Getoar Selimi dhe Agon Sylejmani!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 5 February 2009

Tingulli 3nt - Videoteka KTV

Tingulli 3nt (Trent) - Videoteka ne Express Live KTV

Agoni dhe Geti, pjestaret e grupit rep "Tingulli 3nt", te premten qe shkoi, per disa minuta na e shpalosen videoteken e tyre muzikore ne kuader te emisionit "Videoteka" te Express Live KTV. Ata treguan per te berat dhe zhberat e tyre ne prapaskene gjate xhirimeve te videospoteve. Videoteka e ketij grupi permban keto klipe:

1. Llokum me Arra
2. I Trent (ft.Fatime Kosumi)* Nuk u permend ne emision
3. Dridhe (ft. Ciljeta)
4. Te Dy (ft. Elvana Gjata)
5. Kalle Sonte

Ndersa Geti vetem poashtu ka te realizuar edhe disa klipe ne bashkepunim me kengetare tjere te njohur si p.sh. Flori, Genta etj.

Kurse se shpejti, pritet te dale ne ekran edhe videoklipi me i ri i kenges "Me merr", nje bashkepunim me kengetaren Soni Malaj.


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: agon sylejmani getoar selimi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online