All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Agron Aliu. Show all posts
Showing posts with label Agron Aliu. Show all posts

Sunday, 21 September 2014

Agron Aliu sjell një tjetër hit, gati për programet e fundvitit (Video)

‘Jan jan kta sy’ kështu quhet kënga më e re e këngëtarit të njohur Agron Aliu të cilën e ka sjellë pak ditë më parë me anë të një klipi shumë interesant.

Kënga është punuar në studion e bashkëpunëtorit të tij të ngushtë Eroll Jakupi, ‘Eroll 5’ në Shkup me muzikë nga Rrahman Kryeziu dhe me tekst nga Sami Aliu, e video e realizuar nga ‘Arfiss Production’.

Klipi ka nisur të pëlqehet dhe të shikohet shumë në kanalin youtube duke treguar edhe një herë se artisti kumanovas por që jeton në Berlin, ka sjellë një tjetër hit në tregun muzikor shqiptar.

Por Goni ashtu sic e njohin të gjithë me këtë emër ka qenë mjaft i angazhuar nëpër dasmat shqiptare së bashku me grupin e tij’ Alba Trend’ në Kosovë e Maqedoni, ndërsa për mirëpritjen e tij ai falenderon shumë fansat dhe të gjithë artdashësit e muziëks së tij.

Këngëtari tashmë është duke u përgaditur për të qenë në programet festive të fundvitit, ku ka mjaft ftesa nga produksionet kryesore shqiptare dhe me siguri do të ketë ndonjë këngë të re e të bukur për programet e Vitit të Ri./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ali Agron brings another hit, ready to end programs

Monday, 16 September 2013

Agron Aliu sjell “Kujtimet” (Video)

Këngëtari shqiptar i cili sapo ka sjellë hitin “Kujtimet”, Agron Aliu është nga Kumanova por ka vite që jeton në Berlin të Gjermanisë.

Zëri i tij dëgjohet dhe prania e tij shihet kudo nëpër koncerte dhe damsa që mbajnë shqiptarët sidomos në Diasporë, pasi ai kërkohet shumë nëpër këto vende.

Agroni deri tani në treg ka katër albume, dhe është e vështirë ti dallojë këngët e shumta të tij të cilat ja kthyer në hite, por kujton albumin e parë i cili është bërë në Gjermani nën udhëheqjen e Besiana Shurkri Fetahut.

Këngëtari nuk e harron kurrë edhe mikun, tekstshkruesin dhe menaxherin e tij i cili quhet Sami Aliu, personi që e ka përkrahuar dhe vazhdon ta përkrahë atë.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online