All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aida Dyrrah. Show all posts
Showing posts with label Aida Dyrrah. Show all posts

Sunday, 10 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Mars 2013
 • Shpati: Aferditen e ndava une. Nuk ka shanse per ribashkim! Cifti ndahet pas 6 vitesh fejese. Dyshohet se shkaku i ndarjes u bene fotot e Aferdites me Leonardo Di Caprion, te publikuara pak jave me pare ne mediat boterore dhe shqiptare. Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!
 • Zbulohet lidhja e djalit te Fatos Nanos me 24 vjecaren, pas kerkeses per divorc
 • Big Brother; Flet Franko, vellai i Marselinos: Nuk eshte turp te punosh si zhigolo. Une di jo 1, por 11 sekrete te tij
 • Paparazzi; Kastro Zizo kapet mat ne pub duke u perkedhelur me nje brune
 • Flet motra: Asnje nga meshkujt ne shtepi nuk eshte ne shijet e Elenes
 • A mund te jete kjo gruaja e Xhimit?
 • Anaidi ka pasur tri lidhje serioze me vajza me pozite, me Joanen po ben loje. Flet miku i ngushte, Emiliano: Me nje vajze shkodrane prishi lidhjen, se ajo filloi te merret me politike

Aida, ish-gruaja e Frederik Ndocit, shtatzene...

Aida Dyrrah
Aida, ish-gruaja e Frederik Ndocit ne pritje te nje vajze

Ka vendosur te mos e mbaje sekret shtatzenine e saj te pare, pas me shume se dy vitesh lidhje me te dashurin israelit. Kengetarja nga Durresi qe prej vitesh jeton ne Amerike, ka postuar ne profilin e saj ne facebook foton e saj te pare shtatzene, ku i duket barku mjaftueshem, edhe pse nuk preferon te jape detaje se ne cilin muaj eshte. “Nuk mund ta pershkruaj kete mrekulli qe une ndiej te rritet brenda meje. Di vetem t’ju them qe jane momentet dhe ndjenja me e bukur per mua qe kam perjetuar dhe qe kam shume kohe qe e kam pritur”, shprehet ajo. Aida, e cila perfaqesoi Shqiperine ne “Eurosong 2007”, ne nje duet me ish-bashkeshortin Frederik Ndoci, veren e kaluar deklaroi lidhjen dyvjecare me te dashurin Eyal, nje djale nga Israeli me te cilin eshte njohur para me shume se dy vitesh ne SHBA. Ajo vendosi ta sjelle ne Shqiperi te dashurin ne vere, ku e njohu me Shqiperine dhe te afermit e saj. Per lajmin e bebes ajo shprehet se: ”Per here te pare jeta ime tanime ka marre kuptim, qe deri tani nuk e kam njohur. Po t’i kisha ne dore te 7 mrekullite e botes, do t’ia jepja pa me te voglin hezitim. Nuk ka minute qe nuk e mendoj se si do reagoje ne momentin e pare qe do e kem ne krahet e mia foshnjen time, mrekulli e derguar nga Zoti. Ajo shprehet se lajmi i ardhjes se bebes ka lumturuar si partnerin po keshtu edhe dy familjet, te cilet mezi po e presin.

Saturday, 29 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Shtator 2012
 • Zajmina: Dehem vetem kur dashurohem koke e kembe. Pasi kendoi kengen "Dua te pi", zbulon marredhenien e saj me alkoolin dhe meshkujt
 • Krenar Ahmeti: Une, kryepolici qe do prezantoj spektaklin e Miss Bota. Pse e pranova ftesen. Une jam si Napoleoni, pelqej gjithe femrat e botes
 • Ermali dhe Franceska harrojne njeri tjetrin, zbulohen te dashurit e rinj
 • Genta: Vishem nuse per pak fat ne jeten time, qe ngjan me telenovelat turke
 • Redon Makashi: Martesa, so se s'kam dashur, por s'me ka ecur
 • Kastro indiferent pas akuzave te Erletes, shijon pushimet me miqte
 • Supermodelja boterore Lu Sierra vjen ne "Tirana Art Days"
 • Landi pas ndarjes kapet me nje vajze te panjohur
 • Aurela Gace dhe Poni, vlonjatet se shpejti ne nje duet
 • Aventurat e Dafina Zeqirit ne SHBA

Monday, 3 September 2012

Aida, ish-gruaja e Ndocit, sjell ne Shqiperi te dashurin e saj izraelit

Pas dy vitesh lidhje, Aida, ish- gruaja e Frederik Ndocit, sjell ne Shqiperi te dashurin e saj izraelit

Aida (Dyrrah), mbiemri artistik me te cilin ajo preferon te shfaqet ne muzike, ka bere nje udhetim interesant kesaj here nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes drejt qytetit te saj te lindjes, Durresit. Ajo ka udhetuar vete me pare, ndersa pak dite me vone ka pritur ne aeroport te dashurin e saj, Eyal, nje djale nga Izraeli me te cilin eshte njohur para me shume se dy vitesh ne SHBA, ku ajo jeton atje prej kohesh. Me kete rast ajo i ka bere nje guide te dashurit te saj neper Shqiperi, ndersa e ka prezantuar me familjaret dhe miqte e saj qe jetojne ketu. Duket dhe nga fotot qe ndihet shume e dashuruar me te, ndersa kthehet ne vendlindje pas dy vitesh qe ishte prezente per realizimin e klipit te saj me te fundit. Aida do te qendroje per pak kohe ne Shqiperi, ndersa po punon te shfaqet me nje projekt te ri ne muzike. Para disa vitesh perfaqesoi Shqiperine ne Festivalin Europian, ne nje duet me ish-bashkeshortin e saj, Frederik Ndoci. /panorama plus/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online