All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label AlbInfo. Show all posts
Showing posts with label AlbInfo. Show all posts

Saturday, 28 September 2013

Albana Shabani, me e bukura e Schwarzwaldit...

Albana Shabani eshte "Miss Schwarzwald"... rremben kuroren e me te bukures ne Schwarzwald

Miss Schwarzwald ndjek mesimet ne gjimnazin ekonomik. Ajo po e meson gjuhen e peste, spanjishten dhe nuk i shkon as ndermend te braktise shkollimin

Me e bukura vajze e Schwarzwaldit vjen nga lokaliteti Triberg. Ajo quhet Albana Shabani, eshte 17 vjece, ka gjuhe amtare shqipen dhe po meson tashme gjuhen e peste. Albana eshte zgejdhur pak dite me pare nga nje juri 13 anetareshe ne Bad Peterstal-Griesbach Mis Schwarzwald, duke mbetur edhe vete e befasuar me zgjedhjen.

Me floket e saj te zeza dhe me buzeqeshjen rrezatuese ajo ka bere per vete jurine duke bere qe Albana te fitonte me nje dieference te madhe pikesh ne krahasim me kandidatet tjera. Me kete fitore ajo eshte kualifikuar per te bere gare per kuroren e me te bukures ne landin Baden Württemberg dhe per ate te Gjermanise Jugore.

Wednesday, 12 June 2013

Iris Shala, shqiptarja e pare "Playmate"

Iris Shala eshte mbesa e aktorit te madh, te ndjere kosovar, Abdurrahman Shala

Prishtinasja Iris Shala "Playmate" e korrikut 2013

Aktorja dhe topmodelja 22 vjece, Iris Shala, e lindur ne Prishtine dhe qe jeton ne Graz te Austrise eshte zgjedhur per "Playmate July 2013", titull qe e shpall revista per meshkuj "Playboy", botimi gjerman per cdo muaj.

Irisi eshte e njohur edhe nga nje rol qe jo ka luajtur ne serialin e njohur gjerman "Anna und die Liebe" (Ana dhe dashuria). Ne Austri ajo ka fituar vendin e tete ne nje gare per topmodelen me te mire.

Ne biografine e saj shkruan se eshte e lindur me 10 gusht te vitit 1990 ne Prishtine.

Tuesday, 7 May 2013

Bukuroshja Heidi Lushtaku, ne ballinen e "Dentastic"...

Heidi Lushtaku
Heidi Lushtaku ne kopertinen e magazines “Dentastic”

Bukuroshja nga pjesa frankofone e Zvicres per here te pare eshte shfaqur ne ballinen e revistes se famshme zvicerane per dhembe “Dentastic”

Heidi Lushtaku, shqiptarja me origjine nga Kosova e cila po vazhdon garen per kuroren „Miss Zvicra 2013“, per nje periudhe te shkurter ka vazhduar me suksese te njepasnjeshme edhe ne boten e modelizmit.


Jo rastesisht eshte perzgjedhur Hedi te jete ne kopertinat e nje magazine te ketille me tirazh te madh dhe me ndikim ne Zvicer. 22-vjecarja pervec modelizimit po vazhdon shkollimin ne Zvicer edhe si asistente e mjekut te dhembeve.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online