All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alban Dudushi. Show all posts
Showing posts with label Alban Dudushi. Show all posts

Monday, 20 May 2013

Alban Dudushi, kerkon divorcin ne gjykate...

Alban Dudushi kerkon divorcin

Moderatori i njohur i "Top Channel", Alban Dudushi, prej vitesh i ka nderprere marredheniet me ish-bashkeshorten e tij, Nigda Dako. Lajmi per ndarjen e tyre, nuk kaloi pa bere buje mediatike. Po ashtu edhe lidhja e tij me redaktoren e emisionit "Top Show", Bieta Sulo. Kohet e fundit, lajmet per jeten e moderatorit te "Top Channel" kane munguar. Por jo per shume gjate, pasi nga Gjykata e Tiranes vjen lajmi i radhes. Vetem pak dite me pare, moderatori Dudushi dhe ish-bashkeshortja e tij Dako, kane vendosur t'i drejtohen gjykates me kerkese per zgjidhje martese. Fakti qe te dy jane padites, nenkupton qarte se jane te nje mendjeje per divorcin dhe jane marre vesh per te gjitha detyrimet qe rrjedhin nga martesa.


Saturday, 18 May 2013

Revista BLUETOOTH - 18 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 18 Maj 2013
 • Sinan Hoxha, bllokon per 10 ore Qendren Tregtare. Rrezikohet hapja. 10 ore xhirime, 30 milion leke shpenzime dhe 100 figurante per video. Kengetari sjell se shpejti 4 klipe dhe nje album.
 • E nxehte si Aferdita Dreshaj (ne bikini). Modelja dhe kengetarja seksi josh me linjat ne plazh
 • Enxhi Kamenica pozon nudo. Fotot sensuale te modeles bukuroshe
 • "Cani & Friends"; Fotot e 'harbimit' per 45-vjetorin. Te ftuar ne feste, personalitete te jetes publike.
 • Nisida Knezi ne nje rrefim per memesine: "Eni dhe Jon, mrekullite e jetes sime"
 • Moderatori Alban Dudushi kerkon divorcin ne gjykate
 • Gruaja i lind vajze, ministri Bode ne salle
 • Zajmina 'merr peng te dashurin'
 • Te shijosh birren Peroni Nastro Azzuro ne Rezidencen e Ambasadorit te Italise
 • Percahen artistet, fushate per PS, PD dhe LSI

Saturday, 23 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Shkurt 2013
 • Big Brother; Sekrete e mistere per audiencen, por edhe per familjaret. Autori Rezart Aga rrefen surprizat e show-t qe nis sonte
 • Ciljeta: Partneri im eshte i lumtur qe bebja i ngjan atij
 • Paparazzi; Tuna kapet mat me te dashurin e ri, reperin kosovar Cozman
 • Personazh; Bleona blen 500 mije "fansa" egjiptiane ne facebook. Nga 60 mije, brenda nje dite behen 500 mije.
 • Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro!
 • Sezoni i ri i "Portokalli", nje parodi politike ne prag te fushates. Regjisori Altin Basha rrefen risite, Eneda edhe pse shtatzene vijon prezantimin
 • Dudushi i ben "surprize" Alfred Pezes, i nxjerr kroniken ku shan Edi Ramen
 • Flet producenti Turjan Hyskaj, pas largimit te Mamaqit nga "Ap.2XL": Ermali nuk mund te prodhoje dot humor kur eshte i lodhur!
 • Transformimi befasues i Edit Harxhit

Monday, 18 February 2013

Rrefehet Alban Dudushi: Pelqej pertacine!

Alban Dudushi, nje rrefim jashte kishes

Kisha ku ai rrefehet jane njerezit e tij me te afert. Jo per te gjitha, sigurisht. Sepse ka ca sekrete qe nuk ndahen me kedo. Ama ka dhe ca te tjera qemund te rrefehen per te gjithe ata qe e shohin dhe e degjojne me endje ne emisionin e tij te pernatshem ne Top Channel. Dhe kur eshte puna per te shuar ca kuriozitete, Alban Dudushi di ta beje shume mire. Lexoni kete interviste te tijen dhe, do te na jepni te drejte

Cili eshte mengjesi yt rutine?

Zgjimi rreth ores tete e gjysme, nje gote leng, nje sanduic dhe leximi i shtypit.

Cili do te ishte mengjesi yt ideal?

Monday, 17 September 2012

Alban Dudushi: Spektakli im me i ri "Minute to win it"...

Alban Dudushi, show me te pasionuarit e lojerave te fatit

Eshte loje e veshtire, pasi ne 60 sekonda ata qe marrin persiper te luajne ne nje ekran televiziv, do te duhet te fitojne. Ne “Top Channel” kane nisur audicionet e spektaklit me te ri per kete sezon, dhe qe thuhet se do te moderohet nga Alban Dudushi. Pas shkrirjes se spektaklit “E Diell”, Xhemi Shehu dhe Alban Dudushi do te prezantojne dy “patenta” te reja nderkombetare. Spektakli i Xhemi Shehut titullohet “I love my country”, nje gare mes VIP-ash per kulturen e Shqiperise. Nderkohe Alban Dudushi, i cili moderon prej gati tete vitesh “Top Show-n”, do te mund te drejtoje dhe kete spektakel te ri me titull “Minute to win it”. Ky show eshte nje “loje televizive” amerikane qe transmetohet ne prime time nga 14 marsi i vitit 2010, i mbajtur nga Guy Fieri.

Sunday, 2 September 2012

Xhemi dhe Dudushi me programe te reja! S'ka me "E Diell"...

Shkrihet “E diell”: Xhemi dhe Dudushi me programe te reja

Kete sezon ne “Top Channel” nuk do te kete me “E diell”, programi qe konkurronte “E diela Shqiptare” me Ardit Gjebrean ne “Tv Klan”. Keshtu qe Alban Dudushin dhe Xhemi Shehun do te mund t’i shohim ne formate te reja televizive, qe pritet te nisin kete sezon te ri televiziv ne “TCH”. Ende nuk jane ndare perfundimisht formatet per secilin moderator, por kane filluar audicionet per dy patenta nderkombetare me titull “Minute to win it”, dhe “I Love my country”. Nuk dihet ende se cilin prej tyre do te moderoje Xhemi dhe cilin format Alban Dudushi ne kete sezon, ndersa po diskutohet pershtatja e secilit me formatin e duhur. Xhemi dhe Albani sezonin e kaluar ishin cifti prezantues i formatit “E diell”, pas largimit te Armend Rexhepagiqit dhe Aida Barakut si autore te programit.

Saturday, 28 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 28 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 28 Korrik 2012
 • Mirjeta e BB: Detajet e marteses sime madheshtore. Kam ftuar edhe Marjelin ne ceremoni! Do te dehem nuse dhe me pas do te hidhem ne pishine.
 • Flet i ati: Dafinen nuk e kam takuar qe kur ishte 2 vjec, ajo me refuzon... Rrefimi rreqethes i Nebiut, babait te kengetares Zeqiri: Ma mori ish-gruaja kur isha ne burg, dua t'i them te verteten e ndarjes
 • Fotot skandal te Toros se BB me femra nudo ne shtrat
 • Ermela Mezuraj: Ja pse hoqa dore nga ambicia per televizionin
 • Frederik Ndoci per here te pare baba i nje djali, ne moshen 50 vjec
 • Emina dhe Misse, modelet shqiptare gjejne te dashur milionere
 • Dy muaj shtatzene, Gjyste Vulaj: Vjehrres do ia plotesoj deshiren me nje nip
 • Arvizu dhe Ina Rama, kafe ne Bllok
 • Aida Shtino: Planet per sezonin e ri, me kane kercenuar ne disa raste
 • Pas ndarjes nga Kastro, Erleta merr nenshtetesine shqiptare

Wednesday, 15 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 11 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 11 Shkurt 2012
 • Vesa Luma: E lumtur me jeten time sentimentale!
 • Mirjeta dhe Klodi bashkohen ne Londer
 • Shen Valentini me ciftin Sojli. Thellenza e Portokallise: "Je Celose Ti"
 • Cift abo beqar: Si do ta kalojne VIP-at Shen Valentinin? Albana Osmani, Bora Zemani, Petrit Pjeter Bylykbashi, Rudina Demneri, Simone Pigliacelli, Diellza Kolgeci, 
 • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj mesazhe dashurie
 • Ke kopjon Nora kete here?
 • Mihrije Braha: Kam qene gjithnje femer seksi!
 • Rita Ora pushton revistat angleze
 • Zajmina Vasjari imazh i Golden Eagle

Sunday, 29 January 2012

Rikthehet "E Diell" me Alban Dudushin dhe Xhemi Shehun...

Sot rikthehet “E Diell”, Alban Dudushi dhe Xhemi Shehu prezantojne te vetem ne cift

Alban Dudushi dhe Xhemi Shehu do te jene perfundimisht cifti prezantues pergjate sezonit te ri te programit “E Diell” ne “Top Channel”, qe per kete vit rinis transmetimin neser. Programi qe mban autoresine e Dudushit, pas largimit te Armend Rexhepagiqit dhe Aida Barakut do te kete nje konceptim kryekeput te ndryshem nga koncepti i ciftit te artisteve nga Kosova. Ky koncept i ri i programit duket se do te kete nje rikthim te ngjashem me formatin e prezantuar nga Adi Krasta, me shume rubrika dhe te ftuar. Por formati i konceptuar nga Dudushi do te trajtoje tema me te buta dhe jetesore, duke shmangur diskutimet e renda politike apo historike.

Friday, 27 January 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 28 Janar 2012

Revista PALOMA, 28 Janar 2012
 • Aurela Gace vjen me klipin e ri "Tranzit". Dua qe vajzes time t'i thone: Hallall qumeshti i nenes!
 • Xhemi Shehu: Mrekullite ndodhin vertete!
 • Ervini i BB4: Me behet qejfi per Ermelen. Me ne fund gjet burre!
 • Platinette eksluzivisht per "Paloma": Meshkujt shqiptare kane frike te tregojne se jane homoseksuale!
 • Martohet Ingriti dhe Ciljeta, Sinan Hoxha shoqerues
 • Albana Osmani provon kengen, vjen ne bashkepunim me "Kthjellu"
 • Alban Dudushi: Shihemi ne "E Diell"
Tre intervista me tre personazhe te rendesishem te ekranit do ti gjeni ne kete numer. Ne prag te nisjes se sezon te ri te "E diell", Xhemi Shehi dhe Alban Dudushi na rrefejne ekskluzivisht per te rejat qe do te kete ky sezon,por edhe per jetet e tyre larg ekranit. Aurela Gace publikon klipin e saj me te ri "Tranzit" dhe ndan me ne te gjitha prapaskenat e tij,por edhe te jetes se saj te re si nene.

Saturday, 14 January 2012

Publicistja Ulpiana Lama pjese e programit "E Diell"...

Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste

Me ne fund programi “E diell” u be me autor, madje me dy autore njeheresh qe jane emra te njohur te “Top Channel”. Altin Basha, regjisori i programit te humorit “Portokalli” do jete njeri prej autoreve te “E diell”. Autori tjeter eshte Alban Dudushi, i cili do te jete njekohesisht edhe prezantuesi i programit. Me sa duket te dy autoret i jane futur menjehere punes dhe e kane ndryshuar pothuajse teresisht skaleten e spektaklit te se dieles. Ndryshimi i papritur eshte ai ne prezantim. Perkrah Alban Dudushit nuk do te jete vetem bukuroshja Xhemi Shehu, por edhe nje tjeter femer e njohur dhe e suksesshme, Ulpiana Lama. Ulpiana, publiciste e njohur jo vetem ne Kosove por edhe ne Shqiperi, me shume se ne rolin e prezantueses do te vije ne rolin e opinionistes se programit.

Saturday, 7 January 2012

Alban Dudushi Moderator dhe Autor i ri i "E Diell"...

Alban Dudushi vendoset moderator i “E diell” per 2012-n

Do te jete edhe autor i spektaklit per kete sezon
Formati popullor me mbi pese ore transmetim “E diell’, pritet te rinise rrugetimin e tij javen qe vjen ne “Top Channel”, tashme me emrin e nje tjeter autori dhe moderatori, qe eshte Alban Dudushi. Lajmi qe “Panorama Plus” botoi qe ne ditet e para te nentorit se Alban Dudushi, do te ishte “truri’ tani e tutje i programit te oreve te gjata “E diell” ne “Top Channel”, tingelloi disi i parakohshem, ndersa dukej se punet e autoreve kosovare Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku po shkonin mire, te pakten ne dukje. Por vendim, qe ishte marre nga drejtuesit e ketij televizioni per ta nderprere kontraten me autoret kosovare, u perpoq te mbahej sekret fillimisht per te mos krijuar keqkuptime ne publik, nderkohe qe edhe per dy muaj Armendi dhe Aida do te vazhdonin ta benin kete program, deri ne fillimin e sezonit te ri ne janar 2012. Ndersa stafeta i lihet Alban Dudushit, i cili moderon prej shtate vitesh programin e oreve te vona “Top show”.

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Janar 2012
 • Basha injoron Ciljeten, preferon motrat Koci ne festen e Vitit te Ri
 • Elvana dhe Flori bejne publike lidhjen e tyre jashte vendit
 • Alban Dudushi vendoset moderator i "E Diell" per 2012-n
 • Pas ndarjes, Tuna shet vellot e bardha per bamiresi
 • Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine
 • Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove
 • Zbulohet Adriana e dashura e Blerim Destanit. Cifti kalon festat ne Nju Jork
 • Ardit Gjebrea: Me mungon Adi Krasta ne ekran. "Jemi miq, do kisha deshire ta ndiqja nga shtepia tek "E Diell"
 • Zbulohen 34 deshirat e Genc Prelvukajt per 2012
 • Oni Pustina e Linda Poda, dashuria vazhdon
 • Dashurohet Adrian Gaxha, Luana e uron per lidhjen e re
 • Sinani fillon te shoqerohet me femra pas problemeve me Seldin
 • Albani, Juliana, Vesa dhe Pandi i shpallin sfide njeri-tjetrit ne "X Factor"
 • Desada Metaj me djalin 2-vjecar ne stadium, e pergatit ta bej futbollist
 • Kengetaret, hipokrite pas festivalit ne RTSH. Nuk kane guxim te shprehin ambicien per cmimin e pare
 • Edhe pas dy nderhyrjeve, gjoksi i Dafina Zeqirit perseri me defekt
 • Pas problemeve me celulit, Vesa shfaqet ne verzionin seksi 
 • Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Sunday, 11 December 2011

Alban Dudushi Rikthehet si Radio Showman...

Alban Dudushi: Me Bieten dhe Gjergjin argetohemi pa fund ne radio

Nje emision ku Alban Dudushi shfaq anen tjeter te medaljes, shume batuta dhe plot humor. Nese te gjitha ditet e javes jane njesoj, e shtuna mund te nise me nje kafe gjithe fjale, ku intimiteti dhe shpotitjet nuk mungojne. Ata te tre e kane emertuar keshtu rubriken e pare te programit radiofonik “Tricikel” ne “Top Albania Radio”. Alban Dudushi, Bieta Sulo dhe Gjergji Gjeli jane bashkuar ne kete eksperience te re radiofonike ku jeta merret lehte. Ne shtate vite “Top show”, eshte mesuar te jete vete zot i studios. Po si ndihet ne kete kombinim tre zerash tek ndan mikrofonin, a do te jete ai autori i sezonit te ri “E diell”, dhe pritshmerite per 2012-n, Alban Dudushi i zbulon ne kete interviste.

Tuesday, 6 December 2011

"E Diell" Pa Autore, Por Ndryshimet nuk Ndalen...

“E Diell” pa autore, por prape me ndryshime

Tani qe Armendi dhe Aida, cifti autor i programit “E diell” qe transmetohet ne “Top Channel” jane larguar perfundimisht, shikuesit jane ne merak se kush do te merret me programin. Aludimet jane te shumta, por emra konkrete akoma nuk kane dale. Nje thashethem qe qarkullon lart e poshte eshte ai i rikthimit te autores italiane Alessia Vessicchio, por deri tani asgje nuk eshte e sigurte. Zera te tjere thone se deri ne fund te ketij sezoni spektakli i te dieles ne “Top” do te jete pa autor dhe me fillimin e vitit, drejtimi dhe skenari do t’i besohen prezantuesit te njohur Alban Dudushi. Edhe pse pa nje autor organizatoret dhe regjia e “E diell” nuk dorezohen, perkundrazi ata po bejne edhe ndryshime ne skalete. Duke filluar nga kjo jave deri te mbyllje te sezonit dimeror ne pjesen e fundit te programit, me saktesisht dy oreshin e fundit ne do te shohim nje gare te vertete kercimi dhe kenge. Gara do te zhvillohet midis pese grupeve ku ne krye te secilit grup qendron njeri prej moderatoreve. posted at albavipnews.blogspot.com. Albana, Marina, Luana, Adi dhe Flori do te kercejne dhe kendojne me pjesetaret e tjere te grupit te tyre qe do te jene nje kengetar, nje tjeter personazh i njohur i botes se spektaklit shoqeruar dhe nga trupa e baletit. Disa prej te ftuarve do te jene vellezerit Endri dhe Stefi, Teuta Kurti, Flaka Krelani, Ermela Mezuraj, etj. Jo gjithmone keto levizje dhe shpikje ne “E diell” kane rezultuar te sukseshme keshtu qe jemi pak dyshues, megjithate do te presim te shohim performancat perpara se te japim nje gjykim...

Monday, 7 November 2011

Alban Dudushi Merr Persiper "E Diell"...

Dudushi vendoset tek e “E Diell” si autor dhe prezantues ne fillimvit

Alban Dudushi ishte emri me shume i diskutuar per te prezantuar programin e oreve te gjata, “E Diell” ne “Top Channel”, ne fillim te sezonit. Nderkohe, ky emer i propozuar nga vete Adi Krasta, pasi ai hoqi dore nga prezantimi i ketij programi kete fillim te ri sezoni, mbeti vetem ne nivelin e diskutimit. Kjo, sepse Alban Dudushi nuk ra dakord me konceptin e ketij programi te formatuar, qe nga sezoni i kaluar nga cifti kosovar i artisteve, Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku. Ata ideuan nje format te ri te “E diell”, me dy prezantues kryesore dhe nje grup prezantuesesh femra, qe organizonin rubrikat e diskutimeve te lehta me artiste dhe te ftuar nga fusha te ndryshme. Tashme, me sa duket, shikueshmeria e “E diell” nuk rezulton ne nivele te kenaqshme per drejtuesit e “Top Channel”, ndaj ata kane vendosur te bejne nje mbledhje te posacme per vijueshmerine e ketij programi.

Tuesday, 16 February 2010

Alban Dudushi, Enderroja Te Behesha i Famshem!

Alban Dudushi
/photo top channel/

Deshira ime qe femije? Te isha i famshem
Intervista me moderatorin e Top Show-t, Alban Dudushi

Floket kacurrel, pak te gjate, ishin karakteristike e djaloshit qe realizonte "Oren zero". Ky eshte imazhi qe te gjithe mbajne mend nga Albani i viteve 2000. E pas kesaj, akrepat kapen menjehere oren 23 te mbremjes, ku jane te fiksuar sot e kesaj dite. Kohet kane kaluar... Moderatori i "Top Show-t" rrefehet ne nje interviste per Sh2-in.

Si ka filluar 2010-a per Albanin?

Nuk eshte se ka pasur ndonje ndryshim te jashtezakonshem. Ka vazhduar normalisht programi qe kam pasur, me punen e perditshme, po ashtu edhe jeta ime.

Keni gjashte vjet qe drejtoni nje emision si Top Show..

Une kam 6 vjet qe bej Top Show-n, po vete ky emision nuk eshte i njejti. Ne kemi qene te kujdesshem qe gjithmone te ndryshojme, por jo ne menyre radikale, pasi shpesh ka nevoje per nje lloj freskimi brenda per brenda.

Keni bere emisione edhe per femije.. Si e shikon veten Albani- femije ne raport me femijet sot?

Besoj dhe nuk mendoj se nuk eshte vetem konstatim im, por kete duhet te kete pare edhe im ate me mua. Gjithmone tendenca eshte se nje brez qe vjen ka nje tjeter zhvillim me nje brez te meparshem. Mendoj qe femijeria ima ka qene shume e mire. Madje, ne disa gjera femijet sot kane shume lehtesira. Ne atehere kemi pasur nje lloj aktiviteti me te shendetshem. Luanim, dilnim ne lagje. Kishte me shume aktivitet fizik, ndersa femijet sot jane me shume pasive ne kete lloj kuptimi. Do te shkojne te kendi i lojerave qe te luajne, nuk mund te shkojne te luajne ne lagje se nuk ka me hapesira. Ose ne atehere shikonim shume me pak televizor sesa keta sot. Prape eshte nje moment pasiviteti qe i vjen femijeve. E kishim kohen te shperndare ndermjet lojerave te femijeve dhe aktivitetit fizik qe jane po aq te rendesishme. Une mendoj qe femijet sot kane shume avantazhe, por kete e kane disavantazh ne krahasim me ne.

Alban DudushiMe sa dime Albani eshte edhe babai i nje vajze te vogel.. Si i keni marredheniet me vogelushen?

Ne flasim shume me njeri-tjetrin. Ajo eshte ne ate moshen qe i zbraz gjerat nga njera ane, por edhe tregon te gjitha fantazite e saj, gjithe cfare i vjen ne mendje. Une nuk dua dhe nuk e kam trajtuar ndonjehere vajzen si nje gje te vogel, e cila duhet tani qe ta kuptoje autoritetin tim. Dua qe ajo te me kete mua si njeriun e dashur, me te cilin mund te flasi pa fund.

Sa te veshtire e ka patur Albani per te ecur ne kete rrugen e televizionit?

Mbase kam qene une me fat, por kam degjuar shume njerez qe thone se u eshte dashur shume per te arritur diku...

Une kam pasur vetem nje ide kur kam qene nje gjimnaz; te behesha i famshem. Nuk ishte puna te fama per hir te fames dhe njerezit t'i kthenin syte nga une. Mua gjithmone tek njerezit me ka shqetesuar shume ideja qe, ti mund te jetosh ne kete bote pa e marre vesh askush qe ke ekzistuar pervec njerezve te tu te aferm. Eshte ideja qe t'i jep nje kontribut, dhe te tjeret te njohin per shkak te nje kontribut qe ke dhene ne jete. Mua me pelqente kjo, megjithese ne ate kohe une kisha pasionin e madh per t'u bere aktor. E kam pasur kete lloj delli artistik brenda vetes. Aktivizohesha qe ne 8-vjecare, kam qene ne Shtepi Pionieri qe i vogel. Kisha te qarte qe do te behesha aktor, mire po jeta eshte e cuditshme se si te merr. Kisha pasion per te shkruar dhe fillova te merresha me gazetari. Ketu filluan te beheshin gjerat e paqarta pastaj; do vazhdoja te qendroja ne aktrim apo do te behesha gazetar. Ky lloj dualizmi i profesioneve te mia ka filluar deri nga 2001 kur hyra ne Top Channel. Ketu e ndava mendjen, sepse isha i pakenaqur, nuk po shikoja gjera qe po me kenaqnin shume. Kur fillova te spikasja me shume si gazetar, dhe mora nje lloj statusi, atehere u shtyva me teper nga gazetaria se sa nga aktrimi.

Para se t'i hynit gazetarise, keni punuar, cfare pune ka qene ajo?

Kam bere lloje te ndryshme punesh. Kam punuar kamarier, kam punuar ne benzinat (ne nje pike karburanti) gjate kohes qe kam qene student. Ishte nje menyre e mire per te pasur parate e mia pa i renduar familjes.

"Mendjetrashet nuk i duroj dot"

Cfare eshte lumturia absolute per Albanin?
Nuk ka lumturi absolute.
C'ju ben te zgjoheni ne mengjes?
Ideja qe kam shume pune per te bere.
Hera e fundit qe ke qeshur me shpirt?
Qesh shpesh.
Tipari kryesor i karakterit tuaj?
Me pelqen komunikimi i lehte me njerezit.
Defekti juaj kryesor?
Mund te isha me i planifikuar.
Ndaj cilave gabimeve je me tolerant?
E kam me te lehte te them ndaj cilave nuk jam tolerant. Nuk toleroj dot te me shperdorojne besimin.
Hera e fundit qe je perlotur?
Duhet te kete kohe, nuk me kujtohet.
Udhetimi juaj i preferuar?
Mua me pelqen te udhetoj, me pelqen shume. Here pas here fundjavave e kam komoditetin qe te marr makinen e te leviz.
Cili eshte virtyti qe vlereson me shume te nje grua?
Ne pergjithesi me pelqejne grate qe jane dhe te bukura dhe te mencura.
Po tek nje burre?
Sqimen.
Kenga qe fershellen kur ben dush?
Ne fakt ne mengjes zgjohem gjithmone me nje melodi ne koke. Ne dush nuk kendoj apo fershellej
Muzika e preferuar?
"The doors".
Ngjyra juaj e preferuar?
Ne pergjithesi anoj nga te erretat.
Ke konsideroni suksesin tuaj me te madh?
Punen time ne "Top Show".
Pija juaj e preferuar?
Uiski, vera, birra.
Cfare urren me shume ne kete bote?
Urrejtja eshte nje fjale shume e rende. Po te flasim per gjerat qe me bezdisin deri ne neveritje, mendjetrashet nuk i duroj dot.
Ne cfare rastesh zgjedh te thuash genjeshtra?
Zakonisht kur dua te ruaj disa gjera te miat.
Cila eshte motoja juaj?
Te jetosh mire, te jesh komod financiarisht dhe te jesh i rrethuar nga njerez qe i do e te duan. Te mundohesh te gjykosh pak e te kuptosh sa me shume.
Si do te deshiroje te vdisje?
Pa lenguar gjate, e para. Dhe e dyta, me mendje ne koke.
Po te ndodhte te takonit Zotin, cfare do t'i thoshit?
Qe disa gjera i ka bere gabim.
Gjendja shpirterore?
Mire.
/shekulli/14.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

My desire as a child? Te was famous!

Interviews with the moderator of Top Show-t, Alban Dudushi

Frizz, less long, were characteristic of the boy who implement "zero Oren. This is the image that all they remember from the years 2000 Albani. And after this, immediately caught akrepat 23 hour evening, which are fixed to this day. Times have passed ... Moderator of "Top Show-t" confessor in an interview for Sh2-in.

As 2010 began a for Albani?

It is not that there was any extraordinary change. There continue normally program that I had, with chores, as well as my life.

You have six years to drive a show like Top Show ..

I have 6 years to do Top Show-n, but this program itself is not the same. We have been careful to always change, but not so radical, because often there is a need for a kind of update within.

You have also done programs for children .. How Albani-child sees himself in relation to children today?

I believe and I do not think my statement is not only, but this should have seen my father with me. Forever tendency is that a generation that has another development comes with a previous generation. I think that ima childhood has been very good. Furthermore, in some children today have more extensive facilities. We then we had a kind of healthy activity. Luanim, dilnim in the neighborhood. There were more physical activity, while children today are more passive in this kind of understanding. Will go to the angle of games to play, can not go play in the neighborhood that has the space. Or we then see far less TV than these today. Back is a moment that comes to children's passivity. And we had time to distribute games between children and physical activity are equally important. I think that children today have many advantages, but this disadvantage we have compared with us.

As far as we know Albani is the father of a small girl .. How have relations with vogelushen?

We talk more with each other. It is at that age that the dump things on one side, but also shows all of her fantasies, all what comes to mind. I do not want and did not address the daughter sometimes as something small, which have now to understand my authority. I would like it to me as this man loved me, she could speak without end.

As has been difficult to move Albani in this way the TV?

Perhaps I've been lucky, but I have heard many people say they love most to reach somewhere ...

I have had only one idea when I was a gymnasium; to become famous. There was work to fame for the sake of fame and people to turn the eyes from me. I always have to worry many people with the idea that you can live in this world without anyone to take you out there to people besides relatives. Is the idea that to give a contribution, and others to recognize because of a contribution that you give in life. I like it, although at that time I had a great passion to become an actor. I had this kind of artistic Plantain within yourself. Aktivizohesha that in 8 years, I was the pioneer home was small. Clear that the Church will become an actor, well life is strange is how to take. Church passion for writing and began to merresha journalism. Here things started to become unclear, then, will go to stay in acting or to become a journalist. This kind of dualism of my professions has begun by 2001 when the entries in Top Channel. Here the ndava mind, because I was disappointed, not seeing things that are to please many. When I started to spikasja more as a journalist, and I took a kind of status, then was shtyva more journalists than from acting.

Prior to entering journalism, you work, what work was it?

I made different kinds of jobs. I worked waiter, I worked in gasoline (at a petrol station) while I was a student. It was a good way to have my money without heavy family.

"Mendjetrashet can not tolerate"

What is absolute happiness for Albani?
There is no absolute happiness.
C'ju makes you wake up in the morning?
The idea that I have more work to do.
The last time you laugh with soul?
Laugh often.
The main feature of your character?
With the likes of easy communication with people.
Your primary defect?
I can with the planning.
Therefore, errors which are more tolerant?
I is easier to say to which I am not tolerant. There can countenance the abuse of trust.
The last time you moist?
You must have time, I did not remember.
Your preferred tour?
I like to travel, the more I like. Occasionally weekends I take comfort that the car moves.
What is the virtue that assesses more of a woman?
We generally like and women who are beautiful and wise.
But to a man?
Sqimen.
Re: hissing when making a shower?
In fact we always wake up morning with a melody in the head. The shower did not sing or whistle
Favorite music?
"The Doors".
Your favorite color?
In general slope of the dark.
You have to consider your greatest success?
My work in "Top Show".
Your favorite drink?
Scotch, wine, beer.
What more hate in this world?
Hatred is a word too heavy. I talk about things that disturb until neveritje, mendjetrashet can not bear.
We choose to say what cases lying?
Usually when I want to save some things to mine.
What is your motto?
To live better, to be financially comfortable and you're surrounded by people who'll want. Try to judge how much less to understand more.
How would like to vdisje?
Without thee sick during the first. And second, the mind in the head.
But the Lord was going to meet, what would say?
Who has done some things wrong.
Mood?
Well.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online