All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alban Skenderaj. Show all posts
Showing posts with label Alban Skenderaj. Show all posts

Sunday, 1 September 2013

Revista PALOMA - 31 Gusht 2013

Revista PALOMA, 31 Gusht 2013
 • "Miss Mami" Adrola Dushi: Shtatzenia e papritur me ndali ne kulmin e karrieres!
 • Valbona Mema, tregon linjat seksi me bikini
 • Alban Skenderaj: Ky eshte momenti im me i mire!; Planet per dasmen me Miriam Canin, pushimet dhe krijimtaria produktive e ketij viti
 • Genta Gjalpi: "Oferta nga Dubai qe me tundoi te martohem me sheikun"
 • Jane bashke, s'jane bashke... Shpati dhe Aferdita perdorin lidhjen per te qene ne qender te vemendjes?
 • Bleona nuk vesh rroba pa kristale Swarovski: Une jam Sofia Loren, Merlin Monro dhe Liz Tejlor se bashku
 • Pergjohet Dafina Zeqiri: Tuna nuk di te kendoje! Zanfina Ismajli mosmirenjohese; E vetmja kengetare shqiptare qe dua eshte Aferdita Dreshaj. Asaj i kam mbajtur dhe cantat!
 • Anxhela Martini ne lidhje me burrin e Lepa Brenes?
 • Besa takon idhullin e saj, Imany. Performance e shkelqyer ne Poloni

Sunday, 7 July 2013

Revista PALOMA - 6 Korrik 2013

Revista PALOMA, 6 Korrik 2013
 • Aferdita Dreshaj: Zemra me eshte thyer disa here! Djali ne klip nuk eshte i dashuri im!
 • Enca Haxhia: Ku ka me mire se t'i kesh te gjitha!
 • Linda Halimi, pjese e "Playboy"
 • Adelina Tahiri i ve kusht Arian Canit: Mua ose Aferditen ne emision! Cani zgjedh Aferditen!
 • Dren Abazi: Jam nje shpirt i lire!
 • Gili: Pse nuk bej nderhyrje estetike. Nuk dua qe ne jeten e perditshme te dukem si ne ekran
 • Big Brother; Ditet e Elones ne France...
 • Alban Skenderaj i propozon per martese Miriam nen uje
 • Dajana Shabani, seksi ne plazh
 • Dafina nuk rruan sqetullat!
 • Dhurata Dora: Nuk jam kopje e Tunes dhe Dafines! Me pelqen shume vetja!
 • Nga Niko Komani: Vera ne Plazh 2013

Wednesday, 3 July 2013

Albani dhe Miriami, zyrtarisht te fejuar...

Fejohen Miriam Cani dhe Alban Skenderaj

Dite me pare ajo eshte shprehur se po kalon pushimet ne vendim me te bukur ne bote ne te cilin kishte qene ndonjehere. Por duket se Miriam Cani nuk do te mbaje mend vetem per kete arsye ishujt Maldive.

Kjo per faktin se ajo eshte befasuar nga i dashuri i saj Alban Skenderaj, i cili i ka propozuar asaj martese dhe natyrisht ajo ka pranuar.

“Surpriza me e MADHE ne jete me erdhi dje gjate eksperiences se pare te zhytjes mes bukurive te oqeanit Indian. Albani me instruktoret kishte organizuar gjithcka pa dijenine time dhe midis nje shkrimi me PROPOZOI PER MARTESE :))Nderkohe qe mundohesha te merrja fryme NATYRISHT i ktheva vetem nje POOOOOO :)))”, ka shkruar Miriami ne rrjetin social Facebook, duke publikuar nje fotografi te unazes qe i kishte dhuruar Albani.

Monday, 1 July 2013

Miriami dhe Albani, pushime luksoze ne Ishujt Maldive...

Miriami dhe Albani ne Ishujt Maldive
Miriami dhe Albani arratisen per pushime luksoze ne Ishujt Maldive

Pasi ka publikuar klipin e saj me te ri “I paprekshem”, ku nuk shfaqet ne asnje moment me imazhet e saj, Miriam Cani ka fluturuar kete jave drejt Ishujve Maldive, per pushime luksoze me Alban Skenderajn, te fejuarin e saj. Ne faqen zyrtare ne “Facebook”, Miriami shprehet se: “Ky udhetim ishte nje enderr e madhe, qe po e bej realitet”. Nderkohe qe fluturimin ne Ishujt Maldive, nje nga zonat turistike me terheqese ne gjithe boten, ajo shprehet se e perjetoi si nje femije i lumtur. Ne fakt, jane shume te rralle artistet shqiptare qe mund te kene mundesine per te shijuar pushimet ne Ishujt Maldive, qe ndodhen ne Oqeanin Indian ne Jug te Indise, dhe VIP-a te huaj shkojne shpesh. Thuhet se Miriami e ka konsideruar kete udhetim dhe si nje festim te ditelindjes se saj te 28-te, qe e kishte para disa javesh. Kengetarja, pas koncerteve ne Jug, gjate fushates se PS-se, se bashku me Albanin, publikoi me pas dhe klipin e saj te ri, angazhime qe tashme ua kane lene vendin pushimeve.


Sunday, 5 May 2013

Garë duetesh edhe këtë sezon

Si duket, moda e dueteve nuk do të ndalet, madje kanë nisur që edhe këtë fillim-sezoni të jenë në tregun shqiptar.

Po flasim për bashkëpunimet mes dy artistëve, të cilët ishin shumë në trend dhe rezultuan tepër të suksesshëm edhe gjatë verës së 2012-s.

Nuk ka nisur ende vera, megjithëse temperaturat e nxehta kanë trokitur,  por duetet kanë lindur dhe pritet të vijnë të tjera.

Nga momenti që doli kënga “Beso” kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me reperin ‘2PO2’ u  kthye në një hit. Jo vetëm kënga si audio, por edhe video tashmë ka fituar sigurinë që besoj se do të jetë edhe e dëgjuara e verës që po vjen, ndërsa këngët e shumta që Elvana nxori javë më parë, kjo i vulosi apo i la në hije.

Sunday, 28 April 2013

‘PINKMOON’ me video super-cilësore

Një nga produksionet më të mira shqiptare me qendër në Kosovë, por që bashkëpunon me të gjithë artistët kudo që janë, është “PinkMoon”.

Ata sapo kanë sjellë një super-video në treg dy ditë më parë, atë të bashkëpunimit mes Alban Skënderajt dhe Capital T.

Berat Hasani, drejtues i këtij produksioni, ka treguar për “Kosova Sot” se ka afro 47 video që janë në treg dhe artistët, të cilët bashkëpunojnë me ata, janë më se të kënaqur dhe duan cilësinë siç ofron ky produksion, që ka 2 vjet e gjysmë që është në treg.

Berati është i lumtur që artistët më të mirë shqiptarë i besojnë “PinkMoon Creative”, ndërsa ndihet mirë kur edhe puna e tyre më e re po pëlqehet edhe në versionin video, ajo e Albanit dhe Capital T.

Tuesday, 23 April 2013

Capital T, “Nje enderr” me Alban Skenderaj

Kënga “Mos harro”, e sjellë këto ditë nga reperi i njohur kosovar, Capital T, është duke u pritur shumë mirë, ndërsa në Top Kosova Radio është një nga këngët më të dëgjuara.

Trimi, siç quhet emri i vërtetë i këngëtarit, ka konfirmuar për ‘Kosova Sot’ këngën më të re që vjen këto ditë me një video, në bashkëpunim me këngëtarin e njohur, Alban Skënderaj.

Kënga mban titullin “Një ëndërr” dhe është një tekst i bukur dhe me ide të të dy artistëve, ndërsa flitet se kënga është mjaft cilësore, dhe nuk ka të bëjë me komercializmin./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Capital T, "A dream" by Alban Skenderaj

Saturday, 20 April 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Friday, 29 March 2013

Albani dhe Tuna, miq te mire

“Ata që zihen duhen fort”, thotë një fjalë e urtë popullore. E në fakt tek i shikon dy artistët në këtë foto, Alban Skënderajn dhe Altuna Sejdiun, duken sikur janë miqtë më të mirë.

E në fakt, ditë më parë, ne ua sollëm lajmin që edhe në fushatën elektorale Tuna ka kënduar, në vendin e saj, me Albanin dhe natyrisht që janë miq të mirë.

Por, në panelin e “X Factor Albania” ata zihen dhe hahen si “macja me miun”, por si duket e respektojnë punën dhe gjykimin e tyre, duke mbrojtur konkurrentët e tyre./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani and Tuna, good friends

"Those who fight to be strong," says a popular proverb. And in fact, to look at two artists in this picture, Alban Skenderaj and Altuna Sejdiu, appear to be best friends.

Thursday, 21 March 2013

Alban Skenderaj kendon ne fushaten e BDI-se

Dihet se më 24 mars qytetarët e Maqedonisë do t’i nënshtrohen kutive të votimit, për të votuar kandidatët e tyre të preferuar.

Por, jo vetëm mesazhe politike kanë dhënë në këto ditë në prag të zgjedhjeve. Kandidatët shqiptarë që po konkurrojnë atje,  kanë sjellë dhe kanë tubuar edhe muzikantë.

Madje, siç mësojmë dhe shihet në këtë foto, edhe Alban Skënderaj ka qenë i ftuar për të kënduar, duke përkrahur BDI-në, ndërsa nuk ka munguar edhe Tuna, bashkëqytetarja e këtij vendi. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alban Skenderaj sings in DUI campaign

It is known that on March 24 Macedonian citizens will be subject to the polls to vote their favorite candidates. But not only have given political messages in these days on the eve of elections. Albanian candidates are competing there, have brought and have gathered musicians.

Sunday, 3 March 2013

Albani, ben kenge ne studion e Wirusit...

Alban Skenderaj kerkon suksesin e rradhes tek Wirusi i “Elita 5”

Krahas angazhimit te tij ne “X Factor”, kengetari Alban Skenderaj eshte duke realizuar edhe projektet e tij muzikore, por kete radhe ne Tetove. Ai ka zgjedhur studion e Wirusit, anetarit te rock grupit “Elita 5”, per te realizuar dhe kengen e radhes.

Kete gje e ka konfirmuar edhe vete Wirusi ne faqen e tij ne Facebook, duke dhene informacione se kenga qe eshte duke punuar per Albanin, sapo ka perfunduar regjistrimin, keshtu qe se shpejti pritet te degjojme mbase hitin e radhes nga Albani.

Alban Skenderaj: Kurorezimi me Miriamin dhe femija, proces i pashmangshem...

Alban Skenderaj
Alban Skenderaj: Pas 6 vjetesh me Miramin, duhet dhe nje femije

Kantautori dhe per te dytin vit rresht mentori i talent-shout “X-Factor”, Alban Skenderaj, vjen per te gjithe lexuesit e suplementit “Koha Tjeter”, me nje interviste ku rrefen emocionet e tij si mentor, por edhe jeten e tij private. Nuk fsheh deshiren e tij, qe te shohe kategorine qe ai perfaqeson deri ne finale, megjithese thote se deri tani jane ruajtur shume mire balancat.

Me keqardhje pranon se nuk munden qe te festonin me te fejuaren e tij Miriam Cani, festen e Shen Valentinit, ashtu sic deshironin, pa harruar qe te flase edhe per shume nga projektet e tij dhe te Miriamit, jo vetem nga ana profesionale, por edhe personale.

Saturday, 2 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Mars 2013
 • "Big Brother": Marselino, jeta e djalit qe shiste seksin me para. Zbulohen talasemikja, i martuari dhe sekrete tjera
 • Merr fund martesa e djalit te Fatos Nanos, kerkesa per divorc mberrin ne Gjykate
 • Ermali, ja me ke e ka zevendesuar Francesken, zbulohet e dashura e re
 • Albano: Femrat enderrojne super meshkuj, pastaj martohen me ne. Aktori i humorit tek "2XL", zbraz gjithe humorin dhe ironine e tij per veten, femrat, artistet dhe politikanet
 • "Big Brother"; Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen; Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne "Big Brother"; Pasioni i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura
 • "Big Brother", sekretet tjera; Eldora: Jam talasemike; Iliri: Di 1000 tekste kengesh permendesh; Anaida: Ushtroj Taekwondo; Xhimi: Jam i martuar; Elena: Ne moshen 4 vjecare ka pire duhan per arsye shendetesore; Altina: Jam fanse e Real Madridit; Shpendi: Prej 11 vjetesh kujdesem per nje person me nevoja specifike; Joana: Kam 100 pale kepuce; 

Tuesday, 19 February 2013

X Factor Albania 2: "Soul Sister" le konkurrimin, Albani ne veshtiresi

“X-Factor 2”, Albani ne veshtiresi per zgjedhjet e grupeve

5 vjetori i Pavaresise se Kosoves, pervec festimeve ne kryeqytetin shqiptar, ne Tirane, u finalizua te dielen ne mbremje me superspektaklin “X Factor Albania”, ne televizionin Klan nen prezantimin e Alketa Vejsiut. Deshmi e festivitetit, ishte celja e konkurrimit nga grupi “KSAL”, te cilet ashtu sic tha edhe mentori i tyre Alban Skenderaj, jane pikerisht ajo qe te gjithe shqiptaret duan qe te arrijne nje dite, pasi djemte jane nga Kosova dhe nga Shqiperia. Pershendetja e konkurrenteve e vecanerisht ajo e Egzones, e cila i dedikoi nje urim me kenge feste vendit te saj, kenge qe emocionoi jo vetem publikun ne salle, por me siguri te gjithe shqiptaret kudo ne bote. Per t'u bashkuar ne superhitin “Hero”, qe u interpretua nga te 9 finalistet e kesaj nate, ne nje performance te kuruar si gjithmone mjeshterisht nga Vera Grabocka. Dhe ne fakt, nje kujdes i vecante tregohet per secilen kenge ne kete superprodhim televiziv. “X Factor Albania”, vijon sfiden ne kerkimin e yllit te ri te muzikes shqiptare, mes 8 konkurrenteve qe vijojne tashme garen, ne kete edicion te dyte te evenimentit te madh muzikor, ne nje transmetim HD ne televizionin Klan.

Monday, 11 February 2013

Miriami dhe Albani, konceptojne martesen dhe femijen e pare..

Miriam Cani & Alban Skenderaj
Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla

Per me shume se dy vite ata jetojne nje bashkejetese, duke e ndare jeten mes Gjermanise dhe Shqiperise. Pas 17 javesh ne ekran, ne spektaklin e “The Voice”, Miriam Cani i rikthehet punes per realizimin e klipit te saj me te ri, ndersa zbulon sekrete nga jeta ne nje shtepi me Albanin: ceremonia e dasmes qe kane ideuar dhe femija qe i uron vetes se shpejti.

Sapo ke mbyllur “The Voice”. Cilin do te vecoje si momentin me te bukur qe kujton, po me i trishtuari?

I gjithe “The Voice” si eksperience me ka dhuruar vetem momente te bukura dhe frytdhenese ne karrieren time. Kane qene dy vite plot emocion, pune te madhe me shume pasion dhe kenaqesi.

A do mund te beje ndonje bashkepunim me te preferuarin/en tend ne “The Voice”, dhe cili do te ishte?

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Sunday, 20 January 2013

Albani dhe Miriami kërkojne nje femije

Mund të quhet një prej cifteve më simpatikë të tregun shqiptar, e padyshim që thuhet se gjithë këtë kohë nuk kanë pasur luhatje në lidhjen e tyre.

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani që vetëm bashkëjetojnë, me anë të disa fotove që kanë postuar në rrjetet sociale me disa fëmijë, sikur ata po e kërkojnë medoemos një të tillë.

Por si duket cifti po kënaqet me këto foto të këtyre ëngjëjve, pasi inpenjimet e shumta i largojnë nga kjo dëshirë e bukur për ta pasur një  fëmijë të tyre për momentin.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani and Miriam require a child

Can be called one of the most charming couples Albanian market, undoubtedly say that all this time there have been fluctuations in their relationship. Alban Skenderaj and Miriam Cani only coexist, through some pictures that are posted on social networks with several children, as if they were necessarily require one.

But it seems the couple are pleased with these photos of these angels, after numerous inpenjimet away from this beautiful desire to have a child of their momentin.M.GJ.

Tuesday, 15 January 2013

Klanet ne "X Factor"-in e TV Klan

Juria e "X Factor"-it te sivjetshem mund te jete gjithcka, por jo ne harmoni.

Albani dhe Soni, nuk kane vetem uleset afer njeri tjetrit, por edhe me mendime dhe vleresime jane me te afert, duke formuar klanin e majte.

Ndersa, ne te djathte, jane Tuna dhe Pandi Laco, duke formuar klanin tjeter qe shpesh gricet me ata te majtet me te cilet nuk bien ne harmoni sa i perket vleresimeve, e qe Albani i revoltuar i quan ato "siperfaqesore".

Alketa vet, eshte ne klanin e mesem, qe zihet her me te majtet e her me te djathtet e her me personazhe krejtesisht jashte "X Factor"-it, si Iva Tico.

Natyrisht, kur dy zihen, mund te fitoi edhe i treti, e ne kete rast, kritiket nga "The Voice" lavderohen se shou i tyre eshte me profesional. /Albavipnews/

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online