All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albana Azizi. Show all posts
Showing posts with label Albana Azizi. Show all posts

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
  • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
  • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
  • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Monday, 6 February 2012

Albana Azizi ne spital, sulmohet nga nje fans qe i propozoi martese...

Fansi i propozon martese, me pas e sulmon

Kengetarja shqiptare, Albana Azizi, se fundmi ka qene pjese e nje historie te pa zakonte per yjet e estrades tone – nje fans i saj i kishte shpallur martesen.

Albana e cila vepron ne Zvicer, se pari ishte pre e nje propozimi per martese nga nje fans i saj, e pasi ajo e refuzoi, po ky fans e sulmoi duke e bere kengetaren te shtrihet ne spital.

Fansi ne fjale u arrestua, ndersa gjendja shendetesore e kengetares besohet te jete e mire. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fansi proposes marriage, then the attacks

Albanian singer, Albana Aziz, recently has been part of an anusual story for our entertainment stars - one of her fans had proposed marriage.

Albana which operates in Switzerland, was first pray of a marriage proposal from her fans, and after she refused, the fan attacked the singer making making her lie in the hospital.

Fansi in question was arrested, while the singer's health condition is believed to be good. / Telegraph / ]]

Monday, 9 January 2012

Interviste me Albana Azizi per Pizzicato Alsat-M [VIDEO]

Albana Azizi enderronte “Eurosong” qe e vogel

Albana Azizi ka qene e ftuar ne programin “Pizzicato” ne Alsat-M. Eshte shume e re, ndersa jeton ne Zvicer, ne kete program ka folur per muziken dhe per kengen me te re “Real love”, ku videoja eshte bere ne Top Channel. Ajo ka shume angazhime edhe gjate ketij viti, ndersa ka qene garuese me nje kenge te saj konkuruese ne Zvicer dhe me pas nese fiton niset per ne “Eurosong 2012”. Ajo ka treguar se qysh e vogel ka enderruar per te qene ne festivalin e madh “Eurosong”. Ndersa sapo ka perfunduar albumin e saj se rregjistruari ku do ta dale se shpejti ne treg./Alsat-M/

Ndiqni videon:


Thursday, 5 January 2012

Albumi i Albana Azizit renditet i treti më i miri

Albana Azizi, e cila vitin që lamë pas kishte konkurruar në garën për përzgjedhjen e këngës përfaqësuese në Zvicër për Eurosong, por fatkeqësisht nuk kishe arritur të kualifikohet, në një votim të bërë në Facebook, zuri vendin e tretë me albumin e saj “Si herën e parë”.

Në faqen ‘Vipat shqiptarë’ në Facebook, ku konkurrent ishin edhe Elvana Gjata. Flori, Dafina Zeqiri Genta Ismailji, etj, Albana me albumin e saj “Si herën e parë” në bazë të votimit zuri vendin e tretë.

Ky vlerësim është bërë me vota, dhe Albana është vlerësuar shumë mirë. Albanes i është dhënë kurajo nga dëgjuesit e këngës së saj që është në rrugë të mirë.

Albana vitin që e lamë pas, ka punuar më një intensitet të madh në fushën e muzikës. Këngët e Albanës që u pëlqyen më së shumti ishin “Real Love” dhe” I love it". /Telegrafi/

Friday, 23 December 2011

Albana Azizi Lanson Albumin ne Kosove me 24 Dhjetor...

Nje vit i bujshem per Albana Azizin

Albana Azizi, e cila kete vit kishte konkurruar ne garen per perzgjedhjen e kenges perfaqesuese ne Zvicer per Eurosong, por fatkeqesisht nuk kishe arritur te kualifikohet, ka shijuar ky vit plot suksese ne fushen e muzikes.

Gjate vitit qe po leme prapa Albana publikoi albumin e pare te saj te titulluar "Si heren e pare" dhe gjithashtu publikoi edhe tre videoklipe te kengeve te saj "E vetmja femer", "Real Love" dhe "I Love it", me te cilen kenge ishte pjesemarrese ne Eurovision Song Contest te Zvicres.

Albumi i pare i kengetares kosovare e cila jeton ne Zvicer u realizua pas nje pune shume te lodhshme ne ‘Top Channel’ ne Shqiperi. Albumi permban kenge te zhanreve te ndryshme si pop, rock, r’n’b, dance dhe folk.

Menaxhimin per Shqiperi te albumit qe atje tashme eshte ne treg, e ka marre persiper shtepia diskografike ‘SuperSonic’, ndersa per Kosove produksioni Arboni. posted at albavipnews.blogspot.com. Albumi eshte pritur shume mire ne Shqiperi, ndersa ne Kosove albumi do te lansohet me 24 dhjetor.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online