All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albana Guri. Show all posts
Showing posts with label Albana Guri. Show all posts

Wednesday, 10 October 2012

Arlind Balija me modelen e njohur nga Zvicra

Është vetëm 18-vjeç dhe quhet Arlind Balija, jeton në Mitrovicë, por ka lindur në Gjermani dhe është një nga modelët më simpatikë shqiptarë dhe i kërkuar për të qenë imazh i shumë bizneseve falë dukjes së tij.

Ne mësuam se kohë më parë ai ka realizuar disa foto me top-modelen e njohur shqiptare, Albana Guri, ku siç e shihni edhe në këtë foto “hot” ata duken mirë pranë njëri-tjetrit.

Çfarë ka ndodhur pas këtyre fotove mes mitrovicasit dhe modeles që jeton në Zvicër, më shumë nuk e dimë, ndërsa Arlindi çdo ditë ka ftesa nga shumë agjenci të ndryshme dhe firma të njohura jo vetëm shqiptare, por edhe të huaja për të qenë pjesë e tyre.
M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arlind Balija model known from Switzerland

It is only 18-years-old and called Arlind Balija, lives in Mitrovica, but was born in Germany and is one of the most charming models Albanian and wanted to be the image of many businesses due to its appearance.

Monday, 30 July 2012

Top-modelja shqiptare zhvishet para Veton Osmanit

Një nga vajzat më të bukura shqiptare, Albana Guri, këto ditë ndodhet në Kosovë për ta realizuar një foto shoting me fotografin Veton Osmani.

Dhe, ne e siguruam këtë fotografi, në të cilën vajza është zhveshur para fotografit dhe ka realizuar disa foto si rrallë ndonjë modele shqiptare, fashion dhe shumë “hot”, ndërsa më pas ka udhëtuar drejt bregdetit shqiptar për të shkrepur foto të tjera.

Albana është tepër fotogjene dhe shumë e kërkuar në Evropë, ndërsa së shpejti e ka një projekt të madh për ta realizuar. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Top-model Albanian Veton undress in front of Osman

One of the most beautiful Albanian girls, Albana stone in Kosovo these days is to achieve a photo shoting with photographer Veton Osmani. And, we got this picture, in which the girl is naked before the photographer and has performed several rare photos as an Albanian models, fashion and more "hot", and later traveled to the Albanian coast for shooting pictures.

Thursday, 28 June 2012

Bukuroshja Albana para kameres se Avni Selmanit

Eventi që u mbajt pak ditë më parë në Neuss të Gjermanisë për më të bukurën e diasporës vazhdon të ketë komente të mira.

Por njerëz të artit të ftuar nga producentja Malbora Gurra kanë qenë të pranishëm në këtë event.

Edhe fotografi më i mirë shqiptar Avni Selmani ka qëndruar me bukuroshet në ‘Miss Diaspora Germany 2012’, ku nën syrin e aparatit të tij ka vënë para pozimit të gjitha konkurentët, sic shihet edhe kjo bukuroshe Albana Guri e cila ishte edhe më e votuara në facebook duke u kurorëzuar si ‘Miss Facebooku’. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albana front of the camera's Beauty Avni Selmani

Tuesday, 26 June 2012

Bukuroshet shqiptare dhe veshjet e tyre çmendin gjermanet

Vajzat e përzgjedhura si më të bukurat në konkursin “Miss Diaspora Germany 2012”, që u mbajt më 23 qershor, kanë pasur edhe një set fotografik duke pozuar para aparatit të fotografit Avni Selmani.

Ndërsa në një park të bukur afër Dyseldorfit vajzat të veshura me fustanet e shtëpisë së modës “Menakon” kanë bërë që të çmendin edhe gjermanët.

Të gjithë pyesnin për bukuroshet shqiptare dhe për veshjet e tyre kaq të bukura të punuara nga disenjatorët shqiptarë. Ne siguruam këtë foto ku shihet vajza që fitoi çmimin “Miss Facebook” Albana Guri dhe mjeshtri Selmani duke e fotografuar.

Spektakli i bukurisë shqiptare, që u mbajt në Duseldorf nga producentja Malbora Gurra, është eventi më i madh dhe më i suksesshëm  jashtë trojeve shqiptare, prandaj ne i dhamë edhe notën “in”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian beauties and their wardrobe insanity Germans

Friday, 13 April 2012

Supermodelja: Berisha me i mire se Thaçi (Audio)

Interviste me fotomodelen Albana Guri

Quhet Albana Guri dhe ka lindur në Ferizaj, por ka shumë vite që jeton në Zvicër, dhe siç na tregon bukuroshja, rastësia e ka bërë që të merret me modelizëm. Ishte në Kosovë për të ndjekur “Javën e modës”, ndërsa spontanisht ka realizuar disa foto të bukura nga fotografi Veton Osmani.

Modelja super seksi e quan si mashkull të mirë më shumë kryeministrin e Shqipërisë, se sa të Kosovës, ndërsa për femrat shqiptare më e bukura sipas saj është Anxhela Martini. Ku është takuar me presidenten e Kosovës në një sallon bukurie, edhe nga ajo ka marrë komplimente për bukurinë e saj.

Bukuria e saj ka rënë në sy nga Roberto Kavalli, i cili ia ka puthur dorën, ndërsa ka qenë një menaxhere në Milano, ku i është bërë një ftesë dhe sot është një nga shqiptaret më të kërkuara për të qenë imazh i shumë kompanive. Ndiqni intervistën “Mix-max”, që Albana ka rrëfyer në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio.

*Ti e konsideron veten të bukur, simpatike, apo yll?
Albana Guri: Simpatike.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online