All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albana Mexhuani. Show all posts
Showing posts with label Albana Mexhuani. Show all posts

Wednesday, 2 April 2014

Albana Mexhuani, bukuroshja shqiptare që nuk ndalet

Gjithmonë e më shumë vajzat shqiptare me elegancën dhe simpatinë e tyre po mrekullojnë njerëzit e botës së spektakleve dhe modës.

Edhe më herët kemi parë dhe dëgjuar për bukuroshen që ka lindur në Mitrovicë, Albana Mexhuani, dhe sukseset e saja në fushën e modës, tashmë sërisht ka lajme për të.

Albana ka marrë pjesë në spektaklin ‘Miss Berlin 2014’ duke u vlerësuar si një nga vajzat më simpatike, ndërsa është pjesëmarrëse në ‘Online Shop 7 Dresses’.

Bukuroshja e cila jeton afër Mynhenit të Gjermanisë vetëm pas disa javësh është e ftuar speciale në ‘Fashion Week’ në Gjermani.

Ëmbëlsia dhe sensualiteti i saj, por edhe talenti i saj për aktrim vazhdon të bijë në sy të të gjithëve, ndërsa sapo ka përfunduar një casting në Zurich, dhe ka rezultuar të jetë një nga femrat më të mira aty dhe e ka kaluar këtë faze, pasi ka qenë një konkurs për art.

Albana ishte për të pushuar pak javë më parë në Kosovë, ku ka realizuar edhe disa foto të bukura me mjeshtrin e fotografisë Avni Selmani, foto të cilat jeni duke i parë.

Duke qene një nga shqiptaret më të kërkuara falë bukurisë së saj, tani presim të shohim suksesin e rradhës së Albanës./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albana Mexhuani , Albanian beauty that does not stop

Increasingly Albanian girls with their grace and sympathy are mrekullojnë people spectacles and fashion world . Earlier we have seen and heard the beautiful blonde who was born in Mitrovica , ATG Mexhuani , and its successes in the field of fashion , again already has news for him. ATG has participated in the show ' Miss Berlin 2014 being rated as one of the most charming girls , and is a participant in the ' Online Shop 7 Dresses ' .

Monday, 22 July 2013

Albana Mexhuani, biondina e famshme edhe ne Gjermani

Një tjetër bukuroshe shqiptare bie në sy këto ditë për simpatinë e saj në Gjemrani, e kërkuar shumë nga agjesitë e modës dhe e botës së spektaklit atje.

Por ajo është nga Kosova dhe quhet Albana Mexhuani, biondja që shihni në foto ka lindur në qytetin e Mitrovicës e ka vite që jeton në Ingolstandt të Gjermanisë.

Ajo është një artiste përvec se bukuroshe, nga viti 2001 ka marrë pjesë në grupin "Zëri i Atdheut", ku aty ka kënduar, recituar dhe vallëzur, ndërsa si grup kanë rrëmbyer edhe  cmime. Albana ka punuar pranë Miss Kroacisë, gati 5 vjet duke u marrë me një firmë të njohur kozmetike.

Para disa kohësh ishte edhe një ndër vajzat më të bukura të konkursit "Miss Diaspora 2013" që u mbajt në Gjermani, ndërsa punon me fotografin e njohur Alex Dihenes, dhe ka shumë oferta dhe do të reklamojë veshjet e 'Mangos'.

Ndërsa në një konkurs për vajzën më simpatike ajo don mbështetjen tuaj duke klikuar në këtë link dhe duke i dhënë një 'like' bukuroshes shqiptare https://www.facebook.com/photo.php?fbid=548844921840659&set=a.548844891840662.1073741840.201402129918275&type=1&theater./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
ATG Mexhuani, biondina famous in Germany

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online