All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albatrit Muçiqi. Show all posts
Showing posts with label Albatrit Muçiqi. Show all posts

Thursday, 7 June 2012

“Video-Festi Muzikor” me trio grupe kengetaresh

Nuk kanë fituar çmime, por e kanë krijuar ndoshta atmosferën më të bukur në 10-vjetorin e “Video-Festit Muzikor 2012”.

Ideja, nëse edhe ju të dashur lexues e keni parë, kanë qenë se pothuajse të gjithë këngëtarët që kanë kënduar kanë qenë trio.

I kujtojmë djemtë e njohur të artistëve shqiptarë, si, të cilët e kanë performuar një këngë të bukur botërore.

Të tretë kanë qenë edhe bigët e mëdhenj të muzikës shqiptare, si: Ramadan Krasniqi, Sinan Vllasaliu dhe Shkëlzen Jetishi. Por, edhe vajzat që i kënduan këngët më të bukura të ish-festivalit “Show-Fest” ishin tre Jonida Maliqi, Kaltrina Selimi dhe Leonora Poloska.

Sunday, 6 May 2012

Kengetaret komentojne incidentin ndermjet Baba Stars dhe Noizyt


Të enjten në programin e natës “Top Vip” në Top Kosova Radio është komentuar incidenti i pavërtetuar ende mirë e që u quajt edhe “rrahje me grushte” mes dy labelëve, “Baba Stars” dhe “OTR”, duke pasur të drejtë të gjithë dëgjuesit të japin komentin e tyre për këtë ngjarje që shëmton në përgjithësi artistët shqiptarë dhe sjell urrejtje gjithëshqiptare.

Për këtë ngjarje që thuhet se ndodhur në aeroportin e Cyrihut në Zvicër, mes djemve të ‘Baba Stars’ dhe reperit nga Shqipëria Noizyt, kanë reaguar edhe komentuar edhe kolegët e tyre, këngëtarët e njohur shqiptarë, ku disa nuk kanë qenë të informuar, e disa të tjerë preferonin nga çudia të thoshin “No koment”, ose binin në hall për një përgjigje.

Linda Halimi:
“S’i kam përcjellë kurrë karrierën ose muzikën e asnjërit, kam respekt për të dyja palët, kaq.”

Gjyste Vulaj:
“Pse a janë rrahur përnjëmend? A çfarë i kisha rrah që të dytë, edhe mos me i lan me qajt bile.”

Wednesday, 2 May 2012

Albatriti i “Tekila Vava” befason edhe me foto

Ndoshta dikush që e shikon për herë të parë këtë foto thotë se personazhi është një Top Model. Por jo, i veshur trendy dhe me shije, është këngëtari i hitit :”Tekila Vava’, Albatrit Muciqi,  i cili edhe me fotografi këto ditë po befason të gjithë.

Ai ka realizuar një set fotografik para aparatit të fotografit profesionist Veton Osmani. Ndërsa natyrisht dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe, janë vajzat ato që po bëjnë më shumë ‘Like” te fotot.

Duke qenë se Albatriti është shumë ‘in” në tregun muzikor, ai i kishte të nevojshme këto foto për lajme dhe intervista të kërkuara nga mediat e shkruara./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albatriti the "tequila Vava" surprises with photo

Maybe someone who looks for the first time this picture says that the character is a Top Model. But no, wearing trendy and taste, is the singer of the hit "Tequila Vava ', Albatrit Muçiqi, which even with files these days are surprising everyone.

Wednesday, 28 March 2012

Albatriti kete here ritem me “Te tjera” (Video)

Kanë kaluar vetëm 24 orë nga performansa e tij për herë të parë në “Top Fest”, ku na ka treguar për gazetën tonë se është pritur më së mirë. Është ky këngëtari Albatrit Muçiqi, i cili këtë herë e ka sjellë një këngë ritmike me titull “Të tjera”, këngë e cila është në garë për çmimin e madh të këtij festivali.

Këngëtari ka thënë për këngën se është krijuar nga producenti i tij, Flori Mumajesi “Threedots”, ndërsa brenda muaji do ta ketë edhe një video, që është duartrokitur shumë në ‘Top Fest 9”, ndërsa çdo sekondë po merr komente shumë të mira në faqen e YouTube./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Albatriti this time the pace with "Other"


Tuesday, 21 February 2012

Ja cilet jane artistet te “Threedots Albania”!(Audio)

2PO2 & Flori rikthehen së bashku në një bashkëpunim të ri! "Gjithë Jetën" është singëlli i ri i propozuar nga dy artistët që nga të gjitha gjasat, duket të jetë një tjetër HIT! Me "Labelin" më të ri Threedots Albania, kjo këngë është pjesë e një përmbledhje muzikore të mrekullueshme me disa nga artistët më të mirë të momentit nga Shqipëria e Kosova.

Vedat Ademi, Samanta Karavella, Mentor Haziri, Klajdi Haruni, Argjentina Ramosaj, Albatrit Muçiqi, Erik & Band janë gjithashtu pjesë e kësaj përmbledhje muzikore. Mund të ndiqni këtu se shpejti dhe videon më të re e cila është realizuar ngë produksioni kosovar “Entermedia”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here are the artists who "Threedots Albania"!


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online