All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albba Morina. Show all posts
Showing posts with label Albba Morina. Show all posts

Friday, 23 March 2012

Noizy: “Rendesi ka se flasin e jo cfare thone” (Video)

Ka qenë reperi i njohur Noyzi, i cili është rrëfyer në programin “Top Koha” në KTV, përballë prezantueses simpatike Albba Morina. Reperi nga Durrësi ka treguar për punën e tij, dhe për këngën e fundit në bashkëpunim me Eni Kocin, një këngë shumë e kërkuar edhe në Kosovë.

Por gazetarja ka dashur ta ngacmojë pak edhe për thashethemet të cilat për reperin janë të shumta, por që sic tha ai nuk e shqetësojnë shumë, mjafton që të tjerët flasin kjo ka rëndësi , por jo se cfarë ata flasin. Noyzi ka treguar se mërzitet pak kur këto thashetheme prekin anëtarët e familjes së tij, e vetëm në këtë rast ai reagon dhe jep komente për të treguar të vërtetën./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy: "It is important not to speak of what they say"

Has been known rapper Noyzi, which is recounted in the "Top Time" on KTV, opposite the charming presenter ALBBN Morina. Rapper from Durres has shown his work, and for the last song in collaboration with Eni Koci, a very demanding song to Kosovo.

Sunday, 12 February 2012

POWOW Enterment sjell Unikatilin ne Prishtine

Prezantuesja Albba Morina zëdhënëse e POWOW Entertainment

Kompania “POWOW Entertainment" pas The Game ka menduar që të sjellë një reper të famshëm shqiptar. Reperi më i madh shqiptar i të gjitha kohërave, Rebel a.k.a Unikkatil, edhe zyrtarisht do të performojë në koncertin e tij të parë dhe të fundit në Prishtinë gjatë verës së këtij viti. Kështu njofton kompania POWOW Entertainment që me anë të një komunikate zyrtare në Facebook.

Unikkatili është një prej artistëve më të adhuruar ndër të rinjtë shqiptarë dhe ky do të jetë koncerti i parë në Prishtinë në të cilin lideri i grupit TBA do të performojë, pas plot 15 ofertave të refuzuara. Ndërsa mësuam se prezantuesja simpatike që e shohim cdo të mërkurë në prezantimin e “Top Koha Music”, Albba Morina tash e tutje do të jetë zëdhënëse e kësaj kompanie e cila ka menduar që të sjellë artistët më me zë të skenës botërore./Albavipnews/

Thursday, 9 February 2012

Nora Istrefi thote se per martese vendos Roberti

Bukuroshja e cila vetëm një ditë më parë ka publikuar videon e saj më të re me titull “S’ki me ik”, Nora Istrefi, ka qenë e ftuar në programin “Top Koha Music” në KTV. Ajo në programin e drejtuar nga prezantuesja atraktive Albba Morina, ka lancuar edhe videon e saj më të re, ku ka treguar edhe bashkëpunëtorët me të cilët ka punuar këtë këngë.

Kur Albba e ka pyetur për jetën e saj private, dhe nësë kanë menduar ndonjë martesë me Robertin e saj, Nora tha se duhet pyetur Roberti për këtë. Ndërsa gazetarja me zgjuarsi i ka thënë se atëherë Roberti do të vëndosë për këtë, e Nora i është përgjigjur “Nashta po nashta jo, pyetne me mire ate”. Por Albba e ka zgjatur këtë muhabet, ndoshta më informues dhe që i intereson shumë fansave të këngëtares, duke i thënë se javen tjeter do ta pyesim Robertin, atëherë Nora do ta mësojë nëse do të martohet apo jo.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online