All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albe Hamiti. Show all posts
Showing posts with label Albe Hamiti. Show all posts

Tuesday, 11 September 2012

Albe Hamiti, nje tjeter shqiptare ne kopertinen e Vogue...

Albe Hamiti nje tjeter shqiptare ne kopertinen e VOGUE

Albe Hamiti eshte nje shqiptare e re ne moshe, e cila jeton se bashku me familjen ne Gjermani ku dhe ka arritur sukses te madh si modele kohet e fundit. Ylli i agjensise Tune Models, ka nje pamje per tu admiruar.E gjate 170, floke te kuqe dhe sy blu me nje aftesi shnderrimi dhe pershtatjeje prej kameleoni, Albe ka arritur te jete nje prej modeleve me te kerkuara ne Gjermani e dale ngadale dhe jashte saj. Ajo ka punuar dhe eshte shfaqur ne editorialet e disa prej revistave me te njohura te modes si Hype, Pose, Noblian, Sleek, GQ, Woman, Grazia, L'Officiel, M, Harper's Bazaar, Flair, Velvet, Avenuel, Madame, Dolce dhe sigurisht ate cka mund te quhet dhe suksesi me i madh i Albe, dalja ne kopertinen e muajit shtator te revistes VOGUE ne Gjermani.

Rreth gjashte vjet me pare, Albe vendosi qe te linte pas jeten ne qytetin e vogel ku u rrit dhe te udhetonte drejt Mynihut per te kerkuar nje karriere ne art. Fillimisht punoi si bariste ne klubin MP1 ne Mynih ku dhe bente pjese ne nje numer artistik te titulluar "Discotheather" (Teater Diskoje) i cili arriti ta beje Albe, nje prej emrave me te njohur te jetes se nates ne qytet.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online