All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alberie Hadergjonaj. Show all posts
Showing posts with label Alberie Hadergjonaj. Show all posts

Tuesday, 10 September 2013

Alberie Hadergjonaj: Ja si e gjeta ne mengjes makinen e vjedhur...

... i vjedhin makinen

Pre e “hajduteve profesioniste” te makinave ne kryeqytet, kete here eshte bere kengetarja e njohur Alberie Hadergjonaj. Makina e Alberies, e tipit “Benz Mercedes ML” me vlere 47 mije euro, eshte “zhveshur” nga keqberesit gjate kohes qe kengetarja e kishte lene ne parkingun e baneses se saj. Vlera e pjeseve qe jane vjedhur shkon ne shifren 15 mije euro.

Prej disa vitesh kengetarja banon ne zonen e quajtur “Komuna e Parisit” ne kryeqytet, vend ne te cilin eshte bere edhe vjedhja. Sipas Alberies, e cila ka njoftuar menjehere policine, hajdutet jane shenjestruar dhe kapja e tyre eshte vetem ceshtje kohe. Ajo perjashton faktin se ky mund te jete nje veprim i qellimshem per ta demtuar personalisht.

Friday, 19 July 2013

Alberia, si nje yll hollivudi...

Alberie Hadergjonaj apo Angelina Jolie

E re dhe e bukur, e ne fakt eshte, pasi ajo eshte martuar shume e vogel e tani duket sikur eshte moter me vajzat e saja.

Kjo eshte kengetarja Alberie Hadergjonaj qe duket sikur po shohim aktoren Angeline Joli. Nje frymezim per te qene si ajo, apo rastesisht duket e tille ne kete foto qe ne zbuluam.

Vete Alberia ka treguar se ajo gjithmone eshte per te bukuren dhe natyrisht se e ndjek moden, dhe ec mire ne rrugen e show-bizit dhe dukja e saj gjithmone lakohet.

E nese ka arritur te krahasohet me nje dive hollivudi, atehere duhet ti themi 'Bravo'. /maksim gjokaj/

Sunday, 30 June 2013

Alberia, pushime dhe aventura ne Nju Jork...

Alberie Hadergjonaj pushime ne Nju Jork, takohet me aktorin Marlon Wayans

Kengetarja Alberie Hadergjonaj ka preferuar te udhetoje drejt Nju Jorkut (Shtetet e Bashkuara te Amerikes) keto dite te nxehta vere, vetem nje jave pasi ka publikuar klipin e saj te ri, me titull “Asnjehere”.

Pervec udhetimeve dhe argetimeve pa fund atje, Alberie eshte takuar me disa artiste te njohur, mes te cileve me aktorin dhe komedianin 40-vjecar Marlon Wayans.

Kengetarja ka postuar kete foto ne profilin e saj ne facebook me artistin e njohur njujorkez, karriera e te cilit filloi ne vitin 1988 dhe vazhdon ende. Hadergjonaj i ka rezervuar kete udhetim te larget vetes, pas nje angazhimi intensiv ne Tirane edhe si konkurrente e “Top Fest 10”.

Friday, 21 June 2013

Alberia, relaks ne Nju Jork

Alberie Hadergjonaj ne Nju Jork
Si nje yll hollivudi

Pas angazhimeve te shumta qe pati ne Evrope dhe klipit te ri te sapo lancuar "Asnjehere", kengetarja Alberie Hadergjonaj, fituesja e "Best Balad" ne Top Fest 10, te ciles per pak i "rreshqiti" nga dora Cmimi i Madh, tani ben relaks ne kontinentin amerikan ku eshte e vendosur prej shume kohesh, dhe ate pikerisht ne qytetin e Nju Jork-ut.

"Shume e lumtur qe jam ne NY... Relaksim", ka shkruar kengetarja ne dicituren e kesaj fotoje te postuar ne rrjetin e saj social.

Ndersa deshem apo nuk deshem te pranojme, syte na mbeten tek gjoksi i spikatur dhe i rrumbullaket i saj, dicka qe shume femra me te reja se ajo do ja kishin zili. Shpesh eshte akuzuar per nderhyrje me botoks apo tjera, por nuk ka dyshim qe vajza e Decanit, qe po i afrohet te 40-tave, po sfidon suksesshem te rinjte, madje dhe vete vajzat e saja te bukura. /Albavipnews/

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Saturday, 15 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Sunday, 5 May 2013

Garë duetesh edhe këtë sezon

Si duket, moda e dueteve nuk do të ndalet, madje kanë nisur që edhe këtë fillim-sezoni të jenë në tregun shqiptar.

Po flasim për bashkëpunimet mes dy artistëve, të cilët ishin shumë në trend dhe rezultuan tepër të suksesshëm edhe gjatë verës së 2012-s.

Nuk ka nisur ende vera, megjithëse temperaturat e nxehta kanë trokitur,  por duetet kanë lindur dhe pritet të vijnë të tjera.

Nga momenti që doli kënga “Beso” kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me reperin ‘2PO2’ u  kthye në një hit. Jo vetëm kënga si audio, por edhe video tashmë ka fituar sigurinë që besoj se do të jetë edhe e dëgjuara e verës që po vjen, ndërsa këngët e shumta që Elvana nxori javë më parë, kjo i vulosi apo i la në hije.

Wednesday, 17 April 2013

Me te miret ne gjysmefinale te “Top Fest 10”

Sot do të startojë në Top Channel gjysmëfinalja e festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest 10”.

Këngëtarët më të mirë, me krijimet e tyre më të pëlqyera, do të përballen me një orkestër “live” dhe do të këndojnë edhe njëherë për t’u dëgjuar edhe vokali i tyre.

Gazeta jonë mëson se disa nga emrat e rinj dhe me karrierë muzikore janë përzgjedhur në këtë gjysmëfinale, mes tyre edhe Albërie Hadërgjonaj, Korab Shaqiri & Arbër Zeka, Orgesa Zaimi, Anjeza Branka & Muharrem Ahmeti, Bruno, Erik Lloshi, Vali Kuqi, Rezarta Smaja, Enca, Betarix, Samanta, B2N e disa të tjerë. M. GJ

Burim Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best in the semis "Top Fest 10"

Today will start on Top Channel's semi modern Albanian music festival "Top Fest 10". Best singers, with their creations most popular, will face an orchestra "live" and will sing once again for their vocals heard.

Sunday, 14 April 2013

Alberie Hadergjonaj, veshtiresite e te qenit nene dhe femer ne karriere...

Alberie Hadergjonaj
Alberie Hadergjonaj: Dashuria te mban gjalle, martesa te jep siguri

Ka qelluar gjithmone ne shenje dhe kenget e saj nder vite jane bere hite. Edhe ky rast nuk ben perjashtim.

“Asnjehere”, keshtu titullohet balada me e fundit e kengetares Alberie Hadergjonaj, pjesemarrese ne Festivalin e TF. E vleresuar nder vite me cmime dhe trofe te ndryshme, Alberie Hadergjonaj eshte nje nga ato kengetare, qe di pse, kur dhe si te beje art, prandaj edhe fansat e shumte ne numer nuk e kane braktisur kurre.

Perkundrazi fama e saj behet cdo dite e me e madhe. Eshte e lumtur me jeten qe ben dhe kjo verehet qarte qe ne momentin kur nis e flet per familjen. Me nje karriere e familje shembullore, Hadergjonaj tregon se, qe keto te dyja te mirefunksionojne duhet mund, perkushtim dhe pasion e sic duket keto cilesi asaj nuk i mungojne.

Ne nje interviste per “Koha Tjeter” kengetarja e talentuar flet per fillimet e saj ne muzike, sukseset qe e bene te jete kjo qe eshte sot, familjen, raportin me te bijen, martesen dhe publikun.

Sunday, 31 March 2013

Finalja e “Top Fest 10”, ne Prishtine?

Nuk është 100 për qind e sigurt, por disa zëra thonë se nata finale e “Top Fest 10” do të vijë në Prishtinë.

Madje, mendohet se vendi më i përshtatshëm do të jetë stadiumi i Prishtinës, por ende nuk është konfirmuar. Këtë javë që vjen do të prezantohen konkurrentët e fundit për të shkuar më të mirët në gjysmëfinale.

Edhe këtë vit festivali “Top Fest” ka sjellë prurje shumë të mira muzikore, qoftë nga Shqipëria ashtu edhe nga Kosova dhe jo vetëm./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Final "Top Fest 10", in Pristina?

It is not 100 percent safe, but some rumors say the final night of "Top Fest 10" will come in Pristina. Even thought the best place would be Pristina stadium, but is not yet confirmed.

This coming week will present the last competitors to get the best in the semifinals. Even this year the festival "Top Fest" has brought a flow of very good music, whether from Albania and from Kosovo and not only. / Maxim Gjokaj /.

Monday, 4 February 2013

Alberie Hadergjonaj sfidon kengetaret e reja

Alberia eshte nje "Gangsta"

Derisa kengetaret e reja kerkojne qe ato te vjetrat t'ua leshojne vendin, kengetarja 38 vjecare Alberie Hadergjonaj duket se ka ne mendje dicka pak me ndryshe.

Ne kete foto, shkrepur nga e bija e saj Anxhelina, Alberia ka sfiduar kengetaret e reja duke pozuar si nje "Gangsta", me kapele bejzbolli dhe kufjet trendi "Beats by Dre".

Ajo me kete tregon se eshte ne superforme fizike dhe shpirterore dhe as nuk e ka mendjen tek largimi nga skena. Ne te vertete, se shpejti ajo do perfaqesohet me nje kenge ne Top Fest 10, te punuar nga produksioni ThreeDots. /Albavipnews/

Sunday, 3 February 2013

Albëria mezi po e pret “Top Fest 10”

 “Po vjen ‘Top Fest 10’ , kam një surprizë, po do ta zbuloj pas ca ditësh!”. Ky ishte një status i fundit i këngëtares Albërie Hadërgjonaj në rrjetin social “Facebook”, ku lë të kuptohet se është duke u përgatitur për të performuar në festivalin “Top Fest 10”.

Këngëtarja, siç e shihni edhe në foto, si duket do të na vijë më bionde nga flokët, ndërsa për këngën thuhet se e ka realizuar në studio të Flori Mumajesit, duke braktisur kështu kompozitorin tjetër, Stine.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albert barely been expecting "Top Fest 10"

"Coming 'Top Fest 10', I have a surprise, but will find out after a few days!". This was the singer's latest status Oda Hadergjonaj social network "Facebook", which implies that it is preparing to perform at the festival "Top Fest 10".

Singer, as you see in the picture, it seems that we will come out blonde hair, and for the song reportedly conducted in studio Flori Mumajesit, abandoning so another composer, Stine.
M. GJ

Sunday, 6 January 2013

Revista PALOMA - 5 Janar 2013

Revista PALOMA, 5 Janar 2013
 • Alberie Hadergjonaj: "Mos me terboni me! Keni harruar qe jam mami!", "Vajzat me perkedhelin shume"
 • Ofendime mes mamase se Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit
 • Pas Nik Xhelilajt, Bertan Asllani pjese e telenovelave turke?
 • Franceska dhe Ermali mohojne lajmin: Nuk ka as puthje dhe as lidhje!
 • Ja na erdhi Viti i Ri, VIP-at tane ne arrati...: Rita Ora, Angela Martini, Bleona Qereti, Nora Istrefi, Flaka Krelani, Dren Abazi, Ami dhe Vesa, Valbona Mema, Maya Alickaj, Elton Deda, Eneda Tarifa, Kamela Islamaj, Eugent Bushpepa, Marsela Cibukaj.
 • Marsela Cibukaj: "Jetoj ne vitin e dashurise dhe vendin e cudise..."
 • Rozana Radi tradhton Noizyn per Stresin
 • Oriela Nebijaj: "Po te mos isha e lumtur singell, do te kerkoja te dashur!"
 • Dafina Rexhepi: Pa Blerim Destanin, nuk do kisha bere asgje!

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Tuesday, 25 December 2012

Alberie Hadërgjonaj dhe pema e Krishtlindjeve

Këngëtarja, e cila ka premtuar se do të jetë në “Top Fest” me një këngë të krijuar nga Flori Mumajesi, thuhet se është gati për festat e fundvitit.

Madje, edhe kur i referohet dekorimeve në shtëpinë së saj, ku shihet se Albërie Hadërgjonaj ende e do atë foton e bukur afër pemës së Krishtlindjeve, madje ka edhe shije në rregullim së saj.

Nuk dihet se çfarë dhuratash ka përgatitur ajo për vajzat e saj të rritura dhe bashkëshortin, apo ato dhe bashkëshorti për të. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alberie Hadergjonaj and Christmas tree

The singer, who has promised to be in "Top Fest" with a song created by gold Mumajesi, said he is ready for the holidays.

Even when referring to the decorations in her home, where it can be seen that Oda Hadergjonaj still loves her beautiful picture near the Christmas tree, even has the taste in its arrangement. I do not know what gift she prepared for her husband and grown daughters, or they and their spouse. M. GJ.

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Tuesday, 18 December 2012

Alberia Hadergjonaj nuk heq dore nga festivalet

Këngëtarja 37 vjecare e cila vazhdon të ruajë ende bukurinë e si një  vajzë e re nuk do të heqë dorë nga festivalet, të cilat shpesh herë mëndohen se janë vetëm për të rinjtë.

Kjo është Albërie Hadërgjonaj e cila ka thënë se është duke bërë gati këngën më të re në studion e Flori Mumajesit dhe këtë për të marrë pjesë në festivalin ku producenti I këngës e ka mirë, atë të Top Fest.

Ndërsa Albëria do ë jetë edhe këtë fundvit në programet festive të shumta që mbahet për festat e fundvitit sidomos në Kosovë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albert Hadergjonaj not giving up festivals

37-year-old singer who still retains the beauty of a young girl would not give up the festivals, which are often thought to be only for young people.

This is Oda Hadergjonaj which has said it is making ready new song in the studio Flori Mumajesit and to take part in the festival where the producer has good song, that of Top Fest. While Albert will be the end of this year in many festive programs held for the holidays especially in Kosovë.M.GJ.

Monday, 17 December 2012

Mihrija nuk perjashton nderhyrjet estetike ne te ardhmen [VIDEO]

Ajo eshte nje personazh i dashur i skenes, ka mbushur 45 vjec, por ende me permasa dhe nje look te nje manekeneje. Nuk ka dyshim, pra, fjala eshte per kengetaren Mihrije Braha, e cila ne nje interviste per "Prive" ka zbuluar sekretet e pamjes se saj rinore.

"Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim, deri tani!", ka pohuar kengetarja, por nuk ka perjashtuar qe ne te ardhmen, mund edhe te kete, kur pashmangshem nje dite, fillojne te shfaqen rrudhat e pleqerise.

Natyrisht, kengetarja ka deshire te ironizoje me pamjen e saj, duke e quajtur veten 25 vjecare, por eshte me se e vetedijshme se procesi i plakjes nuk mund te ndalohet plotesisht.

Saturday, 15 December 2012

Alberie Hadergjonaj, me nje balade ne Top Fest

Kengetarja me stil te vecante, Alberie Hadergjonaj, krahas projekteve te reja muzikore me te cilat do te prezantohet gjate festave te fundvitit, ajo ka zbuluar per "Zeri" se eshte duke punuar per nje kenge me te cilen do te shfaqet ne Top Fest.

“Ne ‘Top Fest’ do te jem me nje super kenge, te autorit Kledi Bahiti (Three Dots). Kenga eshte nje balade qe do te shenoje nje vule te madhe ne karrieren time”, ka thene kengetarja.

Ajo eshte e bindur se nga festivali do te dale me nje cmim, edhe pse tashme per kengetaren me e rendesishme se cmimi, eshte qe kenga te jetoj gjate.

Alberia ka mbushur 38 vjec dhe mohon te kete bere ndonje nderhyrje kirurgjikale per te permiresuar pamjen e saj estetike, pasi e konsideron veten ende te re per nje gje te tille, megjithese, botoksi eshte fjala qe shpesh lakohet pergjate emrit te saj neper media. Dalngadal, ajo synon te shnderrohet ne nje konkurrence per kengetaren tjeter Mihrije Braha, e cila po sfidon moshen me look-un e saj rinor ne moshen 45 vjecare. /Albavipnews/

Saturday, 29 September 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Shtator 2012
 • Krenar Ahmetaj: Di gjithe gjuhet e botes, pervec asaj te femrave. Si e mori lejen per te prezentuar "Miss Globe" ne Polici dhe reagimi i gruas
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej jeten seksuale me Shpatin. Jam vajze per shtepi
 • Julian Deda: Sekreti qe na mban te lidhur ne te tre. E shijoj famen nga mengjesi deri ne darke.
 • Bleona Qereti, prapaskenat e koncertit ne Tirane. Koncerti dhe perplasja perpara tij me rektorin Kacani, ardhja e Ganiut dhe multimiliarderit Preston Haskell
 • Eliza Dushku prezanton dokumentarin ne "Tirana Art Day's"
 • Zhaku: Christian eshte pergjithmone ne jeten time
 • Alberie Hadergjonaj troket te Flori
 • Getoar Selimi i fiksuar pas Versace
 • Enca Haxhiaj provon me Big Basten "Kengen Magjike"
 • Agnesa, Orgesa, Kejsi Tola nen gjurmet e Lana Del Rey

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online