All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albert Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Albert Krasniqi. Show all posts

Wednesday, 21 December 2011

Besa Gashi Shfaqet ne Publik, 4 Muaj pas lindjes se vajzes...

Pas lindjes se vajzes, Miss Kosova Besa Gashi shfaqet ne publik

Kane kaluar gati kater muaj qe nga lindja e vajzes Kjara, dhe Miss Kosova Besa Gashi nuk kishte bere asnje dalje publike.

Si cdo femer, dhe ajo kishte shtuar peshe gjate shtatzanise dhe derisa ka larguar peshen e tepert, Besa gjithmone ka dashur t’u ike daljeve publike. posted at albavipnews.blogspot.com. Por tash, kur gjithcka po funksionin si duhet dhe linjat e missit jane kthyer ne ato para shtatzanise, Besa nuk e ka problem te tregoje se edhe pas lindjes mund te kesh linja perfekte.

Daljen publike ajo e ka bere se bashku me bashkeshortin Albertin, ne nje manifestim privat te organizuar nga futbollisti i njohur kosovar Enis Fetahu, qe kishte mbledhur shume fytyra te njohura publike. /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After the birth of daughter, Miss Gashi Besa appears in public

Monday, 20 June 2011

Besa Gashi Shfaqet Shtatzene, Pret Nje Vajze...

Miss Kosova shfaqet shtatzene

Para disa muajve ju kemi treguar se Miss Kosova, bukuroshja Besa Gashi eshte martuar dhe eshte duke pritur femijen e pare se bashku me bashkeshortin e saj, biznesmenin Albert Krasniqi dhe ja per here te pare ajo shfaqet duke shijuar jeten e nates ne shoqeri te Albertit dhe te mikeshes se saj, kengetares Tuna Sejdiu, me te cilen kane marrdhenie shume te mira shoqerore. Ishte Besa ajo e cila deri ne momentin e fundit i ka qendruar prane para nje viti kur kengetarja ishte ne pergatitje te ceremonise martesore te Tunes. Si duket, tani kengetarja ia kthen borxhin shoqes, duke e shoqeruar ne nje pub te Prishtines, pasi Besa eshte shtatzene dhe ka nevoje per nje shoqeruese. Ne momentin qe mesuam se Besa eshte shtatzene, ne fillim ne kontaktuam bashkeshortin e saj, i cili na tregoi se eshte ende heret dhe nuk e dinin as ata gjinine e bebit, por tani mesuam se Besa eshte ne muajin e shtate te shtatzenise dhe po pret nje vajze. “Besa eshte ne muajin e 7-te dhe po presim nje vajze…”, ishte ky nje koment i shkurter nga bashkeshorti i saj, Alberti.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online