All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albi Nako. Show all posts
Showing posts with label Albi Nako. Show all posts

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Saturday, 20 July 2013

Klaudia Pepa dhe Albi Nako, nje martese televizive perrallore...

Klaudia Pepa: Martesa me Albi Nakon, perralla ime me e bukur…

Ne nje kopsht si te Edenit, perkrah personit qe dashuron, e rrethuar me shume dashuri dhe veshtrime qe bekojne. E tille ka qene dita e marteses te dielen e shkuar per Klaudia Pepen, Prima-balerinen e tv Klan, e cila bashke me partnerin e saj, koreografin Albi Nako ne transmetim “Live” ne “E Diela shqiptare” i premtuan njeri-tjetrit dashuri te perjetshme. Nje dasme ne ekranin e Tv Klan, ku te pranishem nuk ishin vetem spektatoret ne salle, Ardit Gjebrea dhe artiste te tjere, por edhe te gjithe teleshikuesit shqiptare nuk kishte ndodhur me pare ne Shqiperi dhe pikerisht kjo ngjarje e bukur, e organizuar deri ne detaje ka surprizuar edhe vete ciftin per mbarevajtjen e saj. E emocionuar dhe e lumtur se, gjithcka shkoi mire dhe se endrra e saj u be realitet, “Princesha e Perralles” per Koha Jone rrefen ndjesite qe i mori kesaj dite te shenuar, Muajin e Mjaltit, surprize nga bashkeshorti, si dhe organizmin e dasmes tjeter, e cila do te zhvillohet pak dite me vone ne nje ambient tjeter madheshtor… me te aferm, miq, kolege dhe persona VIP.

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
 • Big Brother: Joana shtatzene?
 • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
 • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
 • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
 • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
 • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
 • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
 • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
 • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
 • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Monday, 21 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Tuesday, 20 March 2012

Albi Nako: Nje kengetar qe nuk di te kercej eshte analfabet...

Albi Nako: Kengetaret tona hidhen si majmune e sperdridhen si lavjerrese

Gjinia e baletit eshte nje nga me te bukurat, impenjativet dhe fatkeqesisht me jeteshkurtrat ne boten e artit. Nje performance mirepritet, pelqehet, duartrokitet, komplimentohet, por pastaj vijon puna per koreografine e radhes dhe kenaqesia e saj i le vendin nje tjeter projekti. Kete ndjesi e ndan me ne koreografi i mirenjohur, nje nga me te suksesshmit (ne mos i vetmi) e diteve tona, qe i ka dhene jete cdo spektakli ne televizionin Klan, fale punes se tij dhe trupes se baletit, e cila eshte bere aktualisht nje nga shtyllat e forta te programeve televizive.

Persos programit “E diela shqiptare”, tashme koreografite e Albit i shohim edhe ne spektaklin “X Factor”, ku javes qe lame pas, ai, se bashku me trupen e tij te baletit, persos performancave te konkurrenteve realizoi nje nga koreografite tejet ekstravagante per interpretimin e kengetares Tuna. Nisur nga kjo, lind pyetja dhe shqetesimi i vazhdueshem, ndersa shohim artistet e kompletuar ne bote (ne muzike, performance dhe kercim), se sa te kujdesshem jane kengetaret shqiptare ne kete drejtim. Sa vemendje i kushtojne ata kercimit, dhe realizimit te performancave artistike. Pergjigja e Albit ne kete rast eshte me e drejtperdrejte se kurre dhe shpresojme qe te jete nje leksion qe do t’u sherbeje ne vijim kengetareve tane… per me teper le te ecim me kete interviste te kendshme me koreografin Albi Nako.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online