All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albian Gagica. Show all posts
Showing posts with label Albian Gagica. Show all posts

Monday, 2 February 2009

Yllka Gashi, Kafja e Mengjesit RTK

Yllka Gashi dhe Albian Gagica RTK
/yllka gashi dhe albian gagica ne kafen e mengjesit, photo rtk/

Yllka Gashi, Kafja e Mengjesit RTK

Kesaj radhe, Fitore Rexhepi, reporterja e RTK-s kishte kenaqesine /besoj/ te ishte mysafire ne shtepine e ciftit te posa martuar Yllka Gashi dhe Albian Gagica. Aty Yllka si nuse e re, sherbeu kafe stafit te RTK-s dhe rrefeu gjera interesante ne lidhje me jeten e saj me Albianin ne banesen "finqe" te re. Mesuam se Yllka na qenka mjaft "konzervative" nga natyra /nuk do te thote edhe gje negative/ pasi nuk lejoi te shohim garderoben e saj apo dhomen e fjetjes, qe deri me tani ishte nje gje rutinore ne kete emision. Si duket gjerat private i ruan me xhelozi. Ohh... poashtu, mesuam se vjehrria e Yllkes megjithate jetojne ne te njejten shtepi, por ne katin perdhese ne nje banese te vecante. Nje zgjidhje ideale mendoj per te dy palet, edhe afer edhe larg!

Ndersa per te gjitha vajzat e pamartuara, Yllka la nje mesazh shume domethenes:

Fitore Rexhepi: "Si po ndihesh si e martuar?"
Yllka Gashi: "Shume mire! Me pas dite qe asht kaq mire, ma heret isha martuar, ha ha ha!... Pasha zotin po! U knaqa!"


Pra, ju te pamartuarat, e degjuat! C'ka po pritni! Martohuni dhe knaqnu!

Ndiqni me poshte intervisten ne teresi dhe natyrisht kenaquni edhe ju!

Pjesa 1


Pjesa 2


Prinderit dhe Vjehrria e Yllka Gashit
Yllka Gashi

Yllka Gashi
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kafja kafeja kafeneja e mengjesit mengjezit me yllka gashin
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Monday, 5 January 2009

Yllka Gashi ne "Express Live" Festiv

YLLKA GASHI: JAM MARTUAR NGA DASHURIA!

Keshtu thote Yllka Gashi ne nje interviste dhene per emisionin festiv te "Express live" te KTVs duke mohuar mediat te cilat kane spekuluar se eshte martuar per shkak se kishte mbetur shtatzene. Yllka konfirmoi edhe nje here per shikuesit se ajo nuk eshte shtatzene! Ndersa verteton se kujtimi i saj me i mire per vitin 2008 eshte pikerisht martesa me Albian Gagicen. Ajo permend dy udhetime qe asaj i kane lene mbrese gjate vitit 2008, ajo ne Spanje dhe New York. Poashtu flet per aktivitetet e saja profesionale gjate vitit 2008 dhe planet per vitin 2009. Shikojeni videon!Yllka Gashi dhe Albian Gagica
FOTO NGA DARSMA

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 4 November 2008

Yllka dhe Albiani Ne New York Per Muajin e Mjaltit

Yllka Gashi dhe Albian Gagica te martuar
/photo infopress/

Ne Njujork do ta ripertrijme ndjenjen e te qenit te martuar

Me Albianin eshte takuar para shtate vjetesh, aktorja Yllka Gashi e njohur me shume si Zana e “Familjes Moderne”, ka rrefyer per dasmen e saj, e cila, sipas aktores ka vajtur ashtu sic eshte planifikuar. “Dasma u be ne sallen e re te hotelit “Princi i Arbrit”, me rreth 300 te ftuar… Per muzike zgjodhem motrat Libohova si dhe bendin "Turntables on the Hudson", ka rrefyer Yllka. Ajo ka treguar se muajin e mjaltit do ta kalojne ne Nju Jork ku edhe do t’i blejne unazat per njeri-tjetrin, “sepse duam qe edhe atje ta riperterijme ndjenjen e te qenit te martuar”. Pyetjes se revistes se cka e bene Albianin nje burre te mire, aktorja i eshte pergjigjur, “Shumecka, Albiani eshte nje njeri i bute me zemer shume te madhe. eshte shume punetor, ambicioz, gjithmone e do me te miren per lidhjen tone, kurre nuk e thote fjalen e fundit te paren, eshte i kujdesshem dhe, cfare eshte me shume rendesi, ka shume mirekuptim per mua dhe ‘teket’ e mia”. /infopress/04.11.08/

Yllka Gashi Revista Teuta
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Me Ke U Martua Yllka Gashi?

Yllka Gashi dhe Albian Gagica
/photo public domain/

Me heret u njoftuam nga gazeta "Tung" se Yllka e kishte ndermend te martohet dhe sipas kesaj reviste kjo duhet te kishte ngjare diku ne muajin tetor. Ndersa, nuk u dha ndonje informacion ne lidhje me bashkeshortin e saj. Por, sipas Express Live te dates 3.11.08, Yllka na qenka martuar me Albian Gagicen, pronar i Init Production (init.tv) dhe cifti eshte ne pritje te femijes se pare. Sipas informatave qe "vijne" nga Google (motori kerkues normalisht), Albiani eshte nga Prishtina, i lindur me 1977 dhe ka specialitet dizejnin grafik. CV-n e tij mund ta gjeni tek albanianarts.com! Eh... ja edhe kjo u muarr vesh!
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online