All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albin Kurti. Show all posts
Showing posts with label Albin Kurti. Show all posts

Friday, 2 March 2012

Albin Kurti in love...dashuron nje norvegjeze!

Lideri i Vetevendosjes, Albin Kurti ka ne plan te martohet me nje norvegjezee

Emri i saj eshte Rita. Kjo behet me dije nga vete Albin Kurti ne nje interviste per gazeten “Shqiptarja”, qe i ka bere edhe nje profil liderit te partise me te perfolur ne Kosove.

Ajo eshte norvegjeze dhe quhet Rita. Duket si emer shqiptar vetem te dashurin e ka shqiptar.

Jane njohur qe ne vitin 2007 ne Prishtine. Albini ka folur gjate per ate se si e sheh lidhjen me te.

”E dallova qe heren e pare. Por nuk ishte dashuri me shikim te pare”, ka thene Kurti. Sipas tij, ata kane ne plan te martohen nje dite por Albini thote ate qe cdo femer ne bote do donte qe ta degjonte.

Saturday, 31 December 2011

Personazh 2011, fiton Albin KurtiEshte Albin Kurti personazhi i vitit, i perzgjedhur nga populli i internetit ne sondazhin e organizuar nga faqja e Top Channel. Kryetari i levizjes “Vetevendosje” ka marre numrin me te madh te votive ne nje gare qe si rraalle here ka qene shume e ngushte, sidomos gjate votimit javen e fundit.

Albin Kurti behet ne kete menyre i pari personazh nga viset shqiptare, jashte kufijve zyrtar te Shqiperise, qe e fiton kete ankete te Top Channel. Natyrisht qe nje arsye e votimi per Albin Kurtin ka qene personaliteti ne rritje i tij ne vitet e fundit, duke u ktheyer ne nje figure te njohur jo vetem ne Kosove, por edhe ne Shqiperi, Maqedoni dhe diaspore.

Levizja qe ai kryeson ka qene zeri me i fuqishem kete vit kunder negociatave te Kosoves me Serbine, madje duke zbritur edhe me aksione simbolike ne terren kundra qeverise, por Albin Kurti pati edhe meriten qe te ktheje ne kete vit Vetvendosje nga nje aksion dhe mosbindje civile ne nje parti parlamentare, duke mos ia zbehur asaj profilin prej te cilit u krijua, u rrit dhe u materializua ne parti politike, e rendesishme ne jeten politike te Kosoves.

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH, 3 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 3 Dhjetor 2011
  • Ermela e BB4: Me leket e fituara bleva makine e rroba, s'me dolen per shtepi. Brenda nje nate nga e varfer u bera pasanike, nga beqare me te dashur
  • Jonida Maliqi: Cdo mengjes fantazoj per ardhjen e djalit
  • Olsi kalon dramen me Olten, nis jeten e re
  • Seldi fejohet ne Suedi. E dashura kosovare xheloze per Adelinen
  • Miriam Cani: Besoj verberisht tek Albani
  • Albin Kurti: Feston me shqiptaret
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 3 December 2011

Ermela of the BB4: With money won I bought car and clothes, I did not get to the house. Within a night from poor was made ​​wealthy, from single with lover
Jonida Maliqi: Every morning I have fantasies for the arrival of son
Olsi passes drama with Olten, launches new life
SELDI betrothal in Sweden. Kosovo girlfriend jealous for Adelina
Miriam Cani: I blindly trust to Albani
Albin Kurti: celebrates with Albanians
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online