All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Albina Mehmeti. Show all posts
Showing posts with label Albina Mehmeti. Show all posts

Friday, 23 November 2012

Rita Ora takon shqiptaret ne Paris [VIDEO]

Krenaria shqiptare Rita Ora e cila para pak ditesh promovoi albumin e saj ne France, nuk harron kudo qe shkon qe te shoqerohet edhe me bashkeatdhetaret e vet shqiptare.

Ne nje koncert ne Paris, sic transmeton kosovainfo, Rita ka verejtur ne publik motrat Mehmeti, Albinen dhe Kaltrinen, pasi njera kishte te veshur nje fanelle me shqiponjen me dy krera dhe mbishkrimin "Albania", dhe menjehere i eshte ofruar duke i pershendetur dhe komplimentuar publikisht per prezencen e tyre.

Teksa mbante dy shkopinj te baterive, njeren nga ato ajo ia dhuron Kaltrines, duke e nxjerrur ate nga turma. Me pastaj, pas koncertit, ajo i ka ftuar motrat ne Skyrock Radio ku ajo ishte e thirrur per nje interviste dhe shpeshhere ka folur me to edhe ne shqip gjate emisionit.

Rita ka vazhduar turin e saj evropian ne Berlin, ndersa tashme eshte perfolur mjaft se Rita Ora do te ndaj gezimin e 100 Vjetorit me shqiptaret ne Tirane, ku do jete prezente ne koncertin e madh te dates 28 nentor. /Albavipnews/

Rita Ora ne Paris - "Radioactive"

- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online