All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alda Lika. Show all posts
Showing posts with label Alda Lika. Show all posts

Sunday, 31 March 2013

Cifti Elena-Vigani, situata po "nxehet", brenda dhe jashte shtepise...

Motra e Elenes: “Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin”, i dashuri nuk pranon te flase

Skenat e nxehta te Elenes ne Big Brother, e motra: Po e tepron, ka te dashur jashte

Ngjarja me e nxehte e ketyre diteve ne BB, eshte afrimi dhe mbase lidhja e re qe po krijohet mes Elenes dhe Viganit. Ditet e fundit, ata jo vetem qe jane afruar me njeri-tjetrin, por po sillen si nje cift i mirefillte. Neteve flene bashke duke u perkedhelur, por sapo fillon situata te “nxehet”, produksioni largon kamerat nga krevati i tyre, duke na lene te hamendesojme se mes tyre neteve mund te kete shume me teper sesa puthje dhe perkedhelje. Elena dhe Vigani jane te dy modele dhe me te rinjte e “Big Brother 6”, dhe ndoshta ky fakt i beri te afrohen me shume ndaj njeri-tjetrit per te qene dhe aleate ne loje. Fillimisht sjelljet dhe afrimiteti mes tyre u komentua si nje pikepyetje nese ata jane cifti numer 2 ne shtepine e “Big Brother 6”, pas ciftit Anaid dhe Joana, apo nese ata thjesht po luajne. Nderkohe qe perkedheljeve te fundit u eshte shtuar me shume afrimitet se kaq, duke u puthur dhe fjetur bashke.

Sunday, 10 March 2013

E motra, Alda, nuk beson se Elena do t'a tradhtoj Endritin...

Alda & Elena
Flet motra: Asnje nga meshkujt ne shtepi nuk eshte ne shijet e Elenes

Eshte me e vogla e shtepise se “Big Brother 6” dhe eshte komentuar per faktin se kamerat e kane fokusuar te kete dale e zhveshur. Disa fansa e kane justifikuar me faktin qe eshte modele. Por per 18-vjecaren nga Tirana, e cila ka pohuar se mikja e saj me e mire eshte vetvetja flet motra e saj me e madhe, Alda Lika. Ajo tregon per marredhenien e Elenes me parate, preferencat per djemte dhe strategjine qe ajo ka zgjedhur per lojen.

Si po te duket Elena ne lojen e “BB 6”, mendon se po shfaq me te miren e saj?
Nuk me duket se ajo po jep maksimumin e saj pasi te qenet larg njerezve te saj te dashur dhe familjes po e ben te ule cilesine e lojes se saj dhe mendoj se kjo gje po e penalizon.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online