All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aldo Bardhi. Show all posts
Showing posts with label Aldo Bardhi. Show all posts

Tuesday, 26 March 2013

Soni Malaj, pas “X Factor”, e nis turneun

Edhe një javë dhe Soni Malaj e kolegët e saj nuk do t’i shohim më të ulur në stolin e jurisë, pasi “X Factor Albania 2” përfundon.

Por, mësojmë se Soni, e cila shpreson se të fitojë djali i saj i vetën që i ka mbetur, do të udhëtojë në disa qytete dhe jashtë Shqipërisë për ta nisur një turne, ku do t’i këndojë disa nga hitet e saj, por edhe disa superhite botërore.

Këngëtarja këtë herë mendohet se do të marrë edhe disa nga djemtë e “X Factor” në këtë turne, ku do të jetë në disa qytete më kryesore shqiptare dhe jo vetëm. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj, after "X Factor" kicks off tour

Even a week and Soni Malaj her colleagues will not see them sitting on the jury bench after "X Factor Albania 2" ends. But we know Soni, who hopes to win her own son has left, will travel to several cities and abroad to start a tour, where he will sing some of her hits, but some world superhite.

Tuesday, 12 March 2013

X Factor Albania 2: Aldo mposht grupin "KSAL"

Aldo Bardhi X Factor Albania 2
Aldo, triumfon mbi grupin "KSAL"

Vokale te konsoliduar, paraqitje perfekte, juri profesioniste, nje spektakel mbreselenes nen drejtimin profesional te Alketa Vejsiut dhe magjine e Vera Grabockes, ka qene mbremja e te dieles se super-spektaklit “X Factor Albania”. Ashtu si cdo te diel edhe kete jave, kengetaret e rinj kane sjelle interpretime te fuqishme te hiteve boterore, ndersa jane shoqeruar si cdohere nga performanca vizive ne skene, ndihmuar nga fjala e fundit e teknologjise ledwall, duke na dhene frymen e spektakleve boterore. Por nata e kesaj te diele, ka dhuruar emocione te medha, pasi mblodhi ne nje interpretim te vetem ne nje kenge kolektive konkurrentet e mbetur ende ne gare, “I Got a feeling” apo edhe dueti mbreselenes i Alketa Vejsiut me Alban Skenderaj, qe ngriti peshe publikun, jo vetem ata qe e ndjekin me shume entuziazem ne salle, por duke percjelle nje emocion te vecante edhe te telespektatoret qe e ndjekin nga ekranet e tyre.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online