All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aleksander Gjoka. Show all posts
Showing posts with label Aleksander Gjoka. Show all posts

Monday, 8 July 2013

Aleksander Gjoka, behet gjysh i nje mbese...

Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Kengetari i njohur Aleksander Gjoka eshte bere gjysh per here te pare. Keto dite djali i tij 25-vjecar, Rei, qe jeton ne Itali, eshte bere baba i nje vajze gjate bashkejeteses me te dashuren italiane. Sandri e ka marre kete lajm me telefon, pasi ai jeton larg familjes qe prej vitit 1998, kur bashkeshortja e tij Merita se bashku me Rein qe eshte diplomuar per Informatike dhe vajzen e tyre 17-vjecare Xhoel vendosen te jetojne ne Itali. Kantautori jeton i vetem ne Tirane, dhe komenteve te ndryshme per ndarje nga bashkeshortja e tij ai u dha fund ne vitin 2009, ku u shfaq cift ne nje feste private mes artistesh pas 10 vitesh qe jetonin larg njeri-tjetrit. Sandri dhe Merita u fotografuan duke shkembyer puthje ne publik, per te deshmuar se pavaresisht largesise, marredhenia e tyre vazhdonte normalisht. Dhe tashme ne gati 14 vite martese ne distance, Sandri ka provuar per here te pare emocionin e qenit gjysh i nje mbese.


Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Wednesday, 26 September 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Shtator 2012
 • Rrefim ne dy zera, Vera & Alketa: Ju zbulojme suprizat e "X Factor 2". Soni Malaj nje nga anetaret e jurise, ja kandidatet e tjere
 • Bleona Qereti sjell "Gipsy Kings" ne Tirane
 • Arian Cani: Berisha ne 10-vjetorin e "Zone e Lire"
 • Flori Mumajesi sulm Julit dhe Gentit: Ju dhjefsha humorin qe beni!
 • Ermal Merdani: Franceska sajoi tradhtine time, per t'u vetembrojtur. Do t'i futem politikes, nga televizioni me genjyen
 • Eli Fara, per here te pare ne "Kenga Magjike"
 • Zapp & Chriss: Meritojme me shume
 • Darina Tanushi behet nene e binjakeve Neo dhe Noel
 • Lori Hoxha ne nje avion me Berishen
 • "X Factor" sjell Sonin ne Tirane
 • Vjen ne jete Giulia Eden, vajza e Almes dhe Shkelqimit
 • "E Diell" ne TCH ndahet ne Tresh: Xhemi Shehu, Gent Hazizi dhe Monika Stafa, fytyrat e se dieles
 • "VIP Shpija" zbulohen emrat e pare

Sunday, 18 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Mars 2012
 • Soni Malaj nje super mama. Rikthimi ne muzike dhe marredhenia me vjehrrin. Soni Malaj: S'ka dasme me Mirkon, pa mesuar vallen e shqipeve. Annes do t'i mesoj shqip, dua t'i ngjaj Mirkos nga karakteri
 • "Red Roses": Endrra me emrin "X Factor"
 • C'menden femrat per Sinanin
 • Rovena Stefa provokon me bikini
 • Elvisi i "BB5": Vlashi ra ne dashuri me mua, doja ta rrihja.
 • Tragjedia e familjes se Edgar Canit
 • Prinderit e Franceskes: Jemi "pro" seksit ne Big Brother. Dhimitraq Jace: I dashuri ne burg, trillim per te bere xheloz Ermalin. Brixhilda Jace: Franceska shkon shume me Ermalin.
 • Tri media ne gjyq me Adelina Ismajlin
 • Stine mohon puthjet me Ronela Hajatin: "Jemi vetem miq"
 • Familja e te dashures se Ermalit: "Na turperoi"
 • Klaudia i merr te dashurin e shoqes se ngushte, Erjonin
 • Kaltrina Selimi: Pas grabitjes, ja projektet e reja.

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Monday, 30 January 2012

Aleksander Gjoka dhe Dashnor Diko lene muziken, behen bojaxhinj

Artistet e medhenj behen aktore

Dy nga këngëtarët më të njohur te skenes Shqiptare Aleksandër Gjoka dhe Dashnor Diko shumë shpejt do të mund t’i shohim në role krejt të rinj. Dy këngëtarët i kanë përveshur mëngët drejt një biznesi më fitimprurës se muzika, siç është biznesi i bojërave ku ata shfaqen si bojaxhinj profesionistë.

E gjithë ngjarja është pjesë e serialit më të ri që titullohet “Një dado për babin”, e cila do të shfaqet për publikun në 6 shkurt. Sandri dhe Diko kanë vendosur ta provojnë veten edhe në fushën e aktrimit ku duket se ia kanë dalë shumë mirë.

Megjithatë të dy nuk bëjnë dot pa kitarë dhe kjo shihet qartë edhe nga fotot. Seriali “Një dado për babin”, është i natyrës komike dhe në çdo seri do të ketë nga një personazh vip në rol./Vipat.info/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alexander Gjoka and Dashnor Diko left the music, become painters

Tuesday, 29 November 2011

Redoni, Aleksandri dhe Eltoni Ne Plan te Bashkohen...

Bashkohen tre muskutjeret

Redon Makashi, Aleksander Gjoka dhe Elton Deda kane ne plan te bashkohen serish si ne kohet e tyre te arta. Mesohet se ata kane planifikuar te organizojne nje koncert te madh per fansat e tyre, por nuk kane percaktuar ende kohen se kur do te jete gati kjo suprize madhe. Peshen me te madhe te punes e ka marre ne dore Elton Deda i cili po kujdeset me mjaft intensitet per te gjetur sponsorizimet dhe derisa te sigurojne anen financiare, pjesa tjeter e skuadres po ideon performancen e tyre ne skene. Ata kane premtuar se ky bashkim do te jete si dikur, te tre ulur ne nje skene duke kenduar si ne kohen e tyre me te arte te suksesit. /shqiptarja/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online