All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aleksander Zacaj. Show all posts
Showing posts with label Aleksander Zacaj. Show all posts

Saturday, 12 May 2012

Aleksandri i Ciljetes arrestohet per trafikim droge...

Arrestohet Aleksandri, i dashuri i Ciljetes

Zacaj eshte ndaluar ne Itali per trafikim te lendeve narkotike

Arrestohet ne Itali i dashuri i kengetares Ciljeta Xhilaga, i akuzuar per trafikimin dhe shitjen e sasive te konsiderueshme te lendeve narkotike, kryesisht ne San Marino. Aleksander Zacaj, eshte arrestuar se bashku me 11 shqiptare te tjere, ne kuader te operacionit te koduar “Criminal Mindes”, i nisur ne fillim te muajit janar te ketij viti. Referuar dosjes se Prokurorise Italiane mesohet se Aleksander Zacaj eshte pergjegjes per dy episode ne dosjen me 30 te pandehur. Konkretisht ai akuzohet se bashku me disa shtetas te tjere shqiptare se ka shitur nje sasi prej 3450 gr kokaine dhe nje sasi te vogel hashashi. 25 urdher-arreste, 10 milione euro te sekuestruara dhe 45 kontrolle ne qytete te ndryshme te Italise.

Revista BLUETOOTH - 12 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 12 Maj 2012
 • "Dasma Tironse" percan artistet. Te perjashtuarit: Jemi te indinjuar, kemi nje jete qe kendojme per Tironen!
 • Aleksandri i Ciljetes arrestohet per trafik droge. Zacaj eshte ndaluar ne Itali per trafikim te lendeve narkotike.
 • Graciano: Fotot nudo e ndihmuan Genten! Rrefimi i banorit: Si do te shkoje lidhja me Lorenen
 • Neda e BB4 e rrezikon diplomimin, s'ka paguar leket e shkolles
 • Rozana Radi: Jeta ime e re mes Tiranes dhe Prishtines. Te dija se ku doja te jetoja, tani do te isha martuar me Kreshen.
 • Eneda Xhelili shtatzene, pret vajze
 • Franceska dhe Genta puthen ne buze
 • Sequi zv/ministrit: Garen duhet ta fitoj une...
 • Vrapi i Majlinda Bregut
 • Mamaja e Gertes: Jetojme me biznesin e tim shoqi. S'jemi te pasur, por veshim rroba pasanikesh.
 • Ervini: Joni s'ka pse behet xheloz, me Ermelen thjeshte miq

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online