All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alessio Alia. Show all posts
Showing posts with label Alessio Alia. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

Alessio dhe Stresi, kur dy tropojan behen bashke...

Afrim Alia jete nate pa femra, preferon kusheririn, Stresin

Afrim Alia, modeli nga Tropoja qe jeton ne Australine e larget, sa here qe vjen ne Tirane e kemi pare ne shoqerine e femrave te bukura. Por keto dite paparaci e ka fotografuar tek argetohet ne shoqerine e kusheririt te tij, Stresit. Shume pak e dine qe modeli i njohur dhe reperi Arkimed Lushaj jane kusherinj, dhe qe se fundi dalin bashke edhe si shoke. Afrimi, i njohur me emrin Alessio ne fushen e modes, vjen pas nje viti ne Tirane. Ai udheton cdo vere ne Shqiperi ku shijon dhe pushimet, nderkohe qe ne Australi momentalisht eshte dimer. Ai vjen gjithmone me nje projekt artistik, dhe ndaj le te shohim se ku do te shfaqet kete here. Vitin e kaluar, ai udhetoi per xhirimet e klipit te pare te motres se Aurela Gaces, ku ishte protagonist.

Sunday, 2 September 2012

Revista PALOMA - 1 Shtator 2012

Revista PALOMA, 1 Shtator 2012
 • Martina Ivezaj, shqiptarja perfaqesuese e Gjermanise ne Miss World: Ne "Miss World" te gjitha vajzat kishin nga nje mik
 • Dj Free Style & Brasco: Bleona eshte unike, ka energjite e nje superstari. Shqiperia na mahniti, do t'i themi Timbalandit te vije patjeter
 • Noizy ngjitet ne ring lakuriq. Tradhtia qe e beri te humb besimin te femrat
 • Liami dhe Evelina lene Shqiperine: Ketu na u be jeta monotone!
 • Dafina Zeqiri le Ledrin, fillon alkoolin
 • Mira Konci ne forme te shkelqyer
 • Blerta Gace, motra e kengetares Aurela Gace me klipin "Je ti": Nga mua prisni cudira!
 • Nora, seksi ne Dhermi
 • Lori Haxhiaj dhe Erion Zeqiraj, prezantuesit e rinj te "Dita Ime"
 • Valbona Mema, me disa kile me pak, tregon linjat e reja
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi, behet nuse

Sunday, 26 August 2012

Alessio Alia, konfrontim me policet rrugore ne Shqiperi...

Alessio Alia dhe Blerta Gace
Alessio Alia konfrontohet me policet rrugore gjate xhirimeve te klipit te Blerta Gaces

Jeton ne Australine e larget dhe, sa here qe vjen ne Tirane, merr me vete nje mik apo mikeshe te huaj, qe i kerkon te udhetoje me te per ore te tera per te shuar kuriozitetin per kete vend te vogel. Por eksperienca e ketij udhetimi me nje mik te huaj ka rezultuar disi e hidhur, per faktin se i eshte dashur qe bashke me mikun e tij t’u japin sqarime policeve te qarkullimit rrugor, ndersa jane ndaluar prane ish-Kinostudios ne taksine me te cilen po udhetonin ne fundjave, per t’u kthyer ne shtepine e tij. “Ishte ora 02:00 pas mesnate dhe bashke me mikun tim qe nuk eshte shqiptar po ktheheshim me taksi, kur policet qe kishin ngritur postbllok ne ate aks rruge, na ndaluam dhe na detyruan te dalim nga taksia, me sjellje arrogante dhe ton fyes”, tregon Alia. Me tej, ai shton se “jemi detyruar te qendrojme minuta te tera duke u sqaruar me ta pasi, pervec sjelljes brutale ndaj nesh, na acaroi fjalori pertoke i tyre. Natyrisht qe ligji duhet te zbatohet, por nje turist i huaj sic ishte miku im pas asaj skene jam i sigurt qe nuk do deshiroje me te shkele ne Shqiperi”, sqaroi Alessio.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online