All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alfred Kacinari. Show all posts
Showing posts with label Alfred Kacinari. Show all posts

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 31 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 31 Mars 2012
 • Bleona Qereti: Lidhja ime me Al Pacinon. Kengetarja realizon film ne hollywood. Ganiu, i lumtur per mua! Kur te arrij famen do t'i bej paparacet te me ndjekin ne Shqiperi e Kosove. Kush e vesh Bleonen?
 • Fansja "e cmendur", tatuazh emrin e Noizy-t mu afer vagines
 • Ditelindja e Nora Istrefit
 • Arsyeja qe con Ronela Hajatin ne Kosove?!
 • Ermali dhe Ami festojne 30 vjetorin. Detajet e festes me te perfolur te javes, te ftuarit dhe momentet pikante
 • Turi shfaqet me Orinden ne Ditelindjen e ciftit Mamaqi
 • Juliana Pasha: Do doja te realizoja nje program per gatimin. Vajzat konkurrente, tashme jane pjese e pandare edhe per familjen time, shpresoj ta fitoj njera prej tyre
 • Surprize ne "X Factor": Simon Cowell, urim per show-n fantastik
 • Alfred Kacinari: "Dancing with the Stars", nje ngjarje e gezuar

Monday, 30 January 2012

Dancing With The Stars: Alfred Kacinari ne vend te Canit ne juri...

Surprizat e “Dancing With The Stars”!

Spektakli i vallezimit “Dancing With The Stars Albania” tashme ka filluar pergatitjet per edicionin e tij te trete. Producentja Holta Dulaku bashke me stafin e saj kane filluar te punojne mbi spektaklin qe ne fillim te muajit janar. Nga informacionet qe ne kemi, marreveshjet me personazhet VIP qe do te marrin pjese ne konkurrim jane pothuajse te mbyllura tashme. Lart e poshte jane diskutuar shume emra te njohur, por nga vete stafi i “Dancing” nuk eshte dhene asnje konfirmim deri tani. Kjo per sa i perket konkurrenteve, sepse prezantuesit jane konfirmuar zyrtarisht. Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi do jene prezantuesit e ketij edicioni te trete. Shume kuriozitet kane ngjallur edhe emrat e anetareve te jurise, dy prej te cileve kane mbetur te pandryshuar. Pra yjet do te vleresohen serish nga Ilir Shaqiri dhe Iva Tico. Surpriza eshte anetari i trete te cilin ne e kemi zbuluar dhe na pelqen.

Saturday, 28 January 2012

VIP Ballina, Revista BLUETOOTH - 28 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Janar 2012
 • Valbona Mema dhe Rezi, sherr ne klipin e Ingritit dhe Ciljetes. Shahen me fjale fyese ne publik. Shkaku? Rozi! Fotot ekskluzive te VIP-ve ne prapaskenat e videoklipit
 • Blero ka frike nga gruaja
 • Linda Halimi: "I urrej femrat qe bejne plastike e behen si Pornostar"
 • Alida Duka: Se shpejti me shihni ne MTV
 • Roberti i Nora Istrefit, "gjuetar" i kolegeve te se dashures
 • Bledi Strakosha ne mbrojtje te Gay-ve
 • Suprizat e "Dancing with the Stars"! Mes konkurrenteve perfliten Dreshaj, Kapexhiu, Gaxha dhe Libohova. Alfred Kacinari ne vend te Canit ne juri!
 • Diellza Kolgeci kombinon recipetat me vathet
 • Seldi ben tatuash emrin e te fejuares
 • Ogreni, menaxheri i Nedes
 • Rikthehet "Apartamenti 2XL". Turjan Hyska: Lisa eshte seksi, Arvizu vdes per te
 • Adi Krasta sulm qeverise dhe Gjebreas?!

Friday, 30 December 2011

Festivali i Kenges i kthehet tradites se te kenduarit 100% live...

Festivali i Kenges, interpretimi live nuk tradhton

Pas nje periudhe te gjate, me ne fund Festivali i Kenges ne Radio Televizionin Publik Shqiptar i kthehet tradites se te kenduarit 100% live. Nje sfide e marre persiper nga drejtori i festivalit Martin Leka, por me se shumti e realizuesve te saj, drejtorit artistik Shpetim Saraci dhe bashkepunetoreve te tij Alfred Kacinari e Edmond Zhulali.

Nen bekimin e Anjes 6-vjecare, e cila “beri kembe” ne skenen e Pallatit te Kongreseve, festivali i 50-te ngriti siparin mbremjen e se henes, me naten e pare gjysmefinale, per te vijuar dje mbrema me pjesen e dyte te kengeve. Plot 28 krijime u ngjiten ne skene, nga te cilat nen perzgjedhjen e jurise, te perbere nga mjeshtri Zhani Ciko, muzikologia Zana Shuteriqi, kitaristi Edmond Xhani, kompozitori Aldo Shllaku, aktori Ndricim Xhepa, kryeredaktori i gazetes “Panorama”, Robert Rakipllari dhe kantautori Redon Makashi, paten fatin te kalojne ne finale vetem 20 syresh. Kenget, te cilat “rrahen” me shume tek baladat, sperkatur edhe me ndonje kenge rrok (Bojken Lako, Saimir Braho) hip-hop (Dr. Flori), apo me nuanca xhazi (Entela Zhula) u “serviren” ne skene nga treshja e prezantuesve Nik Xhelilaj, Hygerta Sako dhe Enkelejda Zeko.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online