All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alkena Dervishaj. Show all posts
Showing posts with label Alkena Dervishaj. Show all posts

Sunday, 10 March 2013

Revista PALOMA - 9 Mars 2013

Revista PALOMA, 9 Mars 2013
 • Ami: Mendimi im per largimin e Ermalit nga "2XL". Marrja me bamiresi na fal kenaqesi!
 • Big Brother; Liljana, bashkeshortja e Marselinos: "Nuk me intereson e shkuara e tij... E ka te ndaluar te lidhet brenda shtepise!"
 • Elena, perdoruese duhani qe 4 vjece
 • Bora Zemani, shoqja e ngushte e Joanes: Sekretet e Joanes...
 • Shpat Kasapi: Pse u ndava me Aferditen! Aferdita: Me mire qe e verteta doli ne shesh...
 • Alkena Dervishaj per 8 mars u ben thirrje grave: Mjaft luajtet rolin e mushkave!
 • Publikohet seriali i Bleones me Steven Seagal
 • Afrimiteti me Anaidin shqeteson Joanen per lidhjen e saj jashte
 • Vazhdon lufta Kastro - Erleta
 • Kledi Kadiu: Kam nisur nje histori, por nuk e di nese eshte dashuri!
 • Vesa Luma sulmon kengetaret: Boll u bete gazi i botes!

Monday, 28 November 2011

Alkena Dervishaj e BB4, Intervista "Telegrafi" - Nentor 2011

Nje Alkene, nje Shqiperi!

E do vendin e saj pa mase dhe 28 nentori perben nder arsyen me te forte per te, qe te festoje. Ngjyrat e shpirtit te saj jane ngjyrat e flamurit tone kombetar, vendi nga ajo vjen simbolizon heroizmin dhe jo rastesisht stili i saj prej femre tipike shqiptare moderne e ben ate te dashur. Ish-banorja e Big Brother, Alkena Dervishaj per Telegrafin ka rrefyer per jeten e saj, ate qe e brengos dhe sigurisht dashurine per atdheun ne kete date emblematike.

Kush eshte Alkena?
Alkena: Alkena eshte nje vajze e cila lindi ne Peje dhe pati fatin te rritet ne nje familje te shendoshe e cila e krijoi nje personalitet sa te cuditshem aq edhe parimor te Alkenes. U rrita krejtesisht e lire ne perzgjedhje e deshira. Mu lejua te enderroj e te realizoj sipas menyres time. Pa modesti them qe Alkena i perket llojit te njerezve origjinal qe nuk mplekset me kerkesat e trendeve.

Me thuaj, cila eshte Alkena sot, Alkena para Big Brotherit dhe gjate qendrimit ne shtepi?
Alkena: Jam ajo qe isha edhe dje dhe do jem edhe neser sa i perket karakterit dhe vizioneve. Para qendrimit ne Big Brother e kisha deshiren e madhe te ndaj idete e mia me masen, gjate qendrimit e bera dhe tash pas asaj sprove jam e lumtur qe ja dola te bart mesazhin ne veshet e atyre qe degjojne dhe ne zemrat e atyre qe u puqen me idete e mia.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online