All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alketa Vejsiu. Show all posts
Showing posts with label Alketa Vejsiu. Show all posts

Sunday, 17 November 2013

Alketa apo Soni, apo me bukur Tuna?

Ja ku jane femrat VIP te "X Factor Albania 3" sonte, por vetem dy prej tyre.

Kjo ishte fotoja qe kishte postuar ne facebookun e saj Alketa Vejsiu, e qe ne fakt edhe Soni dukej bukur, por ylli sonte duket sikur ka rene ne dukje te Tuna.

Nje mendim i yni keshtu apo edhe i uaji lexues?/Maksivipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alketa or Sonny, or beautiful Tuna?

Here are the VIP women "X Factor Albania 3" tonight, but only two of them.

This was the picture that was posted on her Facebook Alketa ng, and that in fact the Sonny looked beautiful, but the star tonight seems to have fallen out of Tuna. A so our understanding of uaji reader or ehe? / Maksivipnews /

Tuesday, 11 June 2013

Alketa, sjell ne Tirane stilisten e princeshes Kate...

Alketa Vejsiu
Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut

Alketa ne biznes nuk eshte me nje lajm i ri. Pas plotesimit ne show-biz si promotorja, por edhe si producentja artistike e nje prej patentave me sukses absolut global, “X Factor Albania”, Vejsiu ngacmon me surprizen e radhes. Ne faqen e saj zyrtare ne “Facebook” ka dite qe hamendesohet mbi ate qe do te sjelle “Class By Alketa Vejsiu”. “Bluetooth” zbulon risine ne detaje. Pas shume tratativash, Vejsiu ia del te sjelle dy lider boterore ne tregun e fustaneve te mbremjes dhe nuserise ne Shqiperi dhe jo vetem. Kontrata e ekskluzivitetit per keto dy brand-e sapo eshte mbyllur me sukses. Behet fjale per “Mbretereshat e industrise”, Vera Wang dhe Jenny Pukham, te cilat se bashku me Aimme Montenapoleonen (sigla elite e modes italiane), do te jene pjese e “Class Events” dhe “Weeding Planer”. Vera Wang vesh yjet e Hollywoodit, Jenny Packham ata te Mbreterise se Bashkuar, perfshi dhe vete Princeshen Kate Middleton. Sado deshire e mundesi ekonomike te kesh, nuk eshte e thjeshte te terheqesh vemendjen per emrat e modes se larte, ndersa Shqiperia ende mbetet nje treg pa interes. Megjithate Vejsiu ia del gjithmone. Te tjera marka plotesuese gjejne vend ne “Class”.


Saturday, 8 June 2013

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Monday, 20 May 2013

Alketa Vejsiu, zgjedh Edi Ramen...

Alketa Vejsiu: Edi Rama idhulli im, dua te jete kryeminister

Surprize ne diten e dyte te Konventes Zgjedhore te Partise Socialiste ka qene edhe fjala e prezantueses se njohur Alketa Vejsiu. Sic deklaroi qe ne nisje te fjales se saj ishte aty si nje qytetare qe pa hezitim mbeshteste Edi Ramen dhe shpresonte qe ai, idhulli i adoleshences se saj te ishte kryeministri i ri i Shqiperise, pas zgjedhjeve te 23 qershorit.

“Nuk jam socialiste, por nje gje eshte e sigurt se do votoj per Shqiperine e Edi Rames, jam e bindur qe ne Shqiperine e rilindur, te majte e te djathte do kene mundesi te gdhihen e te ngrysen te lire, pa patur frike se do jene me Edin apo kunder tij. Shpresoj qe ai te jete kryeministri yne i ri”, tha Vejsiu.

Friday, 10 May 2013

Alketa Vejsiu, e dashuruar pas pemeve

Prezantuesja e “X Factor Albania”, si duket, është mahnitur nga një udhëtim që e ka bërë nga pjesa jugperëndimore e Shqipërisë.

Për këtë Alketa Vejsiu ka dashur që në rrjetin e saj në ‘Facebook’ të shprehej e lumtur për bukurinë dhe pasurinë me pemë dhe jo vetëm të këtij vendi, por edhe me keqardhje se pse ajo dhe shumë shqiptarë duhet të blejnë agrume dhe fruta të importit.

Nëse një ditë prezantuesja do t’i hyjë politikes, shumë mirë mund ta drejtojë Ministrinë e Bujqësisë në Shqipëri. M. GJ.

Tuesday, 19 February 2013

X Factor Albania 2: "Soul Sister" le konkurrimin, Albani ne veshtiresi

“X-Factor 2”, Albani ne veshtiresi per zgjedhjet e grupeve

5 vjetori i Pavaresise se Kosoves, pervec festimeve ne kryeqytetin shqiptar, ne Tirane, u finalizua te dielen ne mbremje me superspektaklin “X Factor Albania”, ne televizionin Klan nen prezantimin e Alketa Vejsiut. Deshmi e festivitetit, ishte celja e konkurrimit nga grupi “KSAL”, te cilet ashtu sic tha edhe mentori i tyre Alban Skenderaj, jane pikerisht ajo qe te gjithe shqiptaret duan qe te arrijne nje dite, pasi djemte jane nga Kosova dhe nga Shqiperia. Pershendetja e konkurrenteve e vecanerisht ajo e Egzones, e cila i dedikoi nje urim me kenge feste vendit te saj, kenge qe emocionoi jo vetem publikun ne salle, por me siguri te gjithe shqiptaret kudo ne bote. Per t'u bashkuar ne superhitin “Hero”, qe u interpretua nga te 9 finalistet e kesaj nate, ne nje performance te kuruar si gjithmone mjeshterisht nga Vera Grabocka. Dhe ne fakt, nje kujdes i vecante tregohet per secilen kenge ne kete superprodhim televiziv. “X Factor Albania”, vijon sfiden ne kerkimin e yllit te ri te muzikes shqiptare, mes 8 konkurrenteve qe vijojne tashme garen, ne kete edicion te dyte te evenimentit te madh muzikor, ne nje transmetim HD ne televizionin Klan.

Saturday, 9 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Thursday, 31 January 2013

Alketa inatoset ndaj faturave te dritave


Si duket, nje nga ikonat e prezantimit ne Shqiperi ka pasur problem me faturat e energjise elektrike, pasi kete e ka treguar edhe duke perkrahur nje video te nje kengetari me titull “Cezi te vjedhe”.

Alketa Vejsiu kete mllef e ka shkruar ne ‘Facebook’, madje duke thene se eshte dakord me tekstin e kenges, pasi edhe sipas saj korporata e energjise elektrike ne Shqiperi te vjedhe edhe atehere kur ti nuk konsumon energji.

Ketu prezantuesja ka folur si nje konsumatore e rregullt e energjise elektrike./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alketa angry to energy bills

Apparently, one of the icons of the presentation in Albania has had a problem with electricity bills, as this has shown supporting a video of a singer named "Cezi steal."

Alketa ng this rancor wrote in 'Facebook', even saying he agrees with the text of the song, as well as its corporate power in Albania to steal even if you do not consume energy. This presenter has spoken as a regular consumer of electricity. M.Gj.

Tuesday, 15 January 2013

Klanet ne "X Factor"-in e TV Klan

Juria e "X Factor"-it te sivjetshem mund te jete gjithcka, por jo ne harmoni.

Albani dhe Soni, nuk kane vetem uleset afer njeri tjetrit, por edhe me mendime dhe vleresime jane me te afert, duke formuar klanin e majte.

Ndersa, ne te djathte, jane Tuna dhe Pandi Laco, duke formuar klanin tjeter qe shpesh gricet me ata te majtet me te cilet nuk bien ne harmoni sa i perket vleresimeve, e qe Albani i revoltuar i quan ato "siperfaqesore".

Alketa vet, eshte ne klanin e mesem, qe zihet her me te majtet e her me te djathtet e her me personazhe krejtesisht jashte "X Factor"-it, si Iva Tico.

Natyrisht, kur dy zihen, mund te fitoi edhe i treti, e ne kete rast, kritiket nga "The Voice" lavderohen se shou i tyre eshte me profesional. /Albavipnews/

Sunday, 23 December 2012

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Saturday, 20 October 2012

Revista BLUETOOTH - 20 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 20 Tetor 2012
 • Inis Gjoni ka vendosur te kthehet. Komedia "Klani i te divorcuarave", qe e sjell serish ne teater dhe Coco Antonel qe i ka ndryshuar jeten
 • Lorik Cana: "E dashuroj shume Moniken, plotesojme njeri tjetrin. Ajo i di nevojat e mia dhe me mbeshtet". Dashuria 1-vjecare me studenten e arkitektures, jeta dhe familja e futbollistit te njohur
 • Linda Rama + Delina Fico; Dy "grate" e Rames, nen te njejten cader
 • Vali Corleone: Sali Berisha, nje burre me full karakter dhe trim. Nuk i numeroj dot oret qe kaloj duke bere seks. Shkendije Mujaj me kerkon t'i publikoj videon ku bejme seks. Se shpejti ne treg kenga "Absolut". Nen nje cati me Shkendijen ne VIP Shpija.
 • Ciljeta: E kam cunin demokrat, ja prova ne eko
 • Rita Ora vdes per alkool
 • Sabiani, "hit"-i i vjeshtes: Se bashku me Sali Berishen

Wednesday, 26 September 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Shtator 2012
 • Rrefim ne dy zera, Vera & Alketa: Ju zbulojme suprizat e "X Factor 2". Soni Malaj nje nga anetaret e jurise, ja kandidatet e tjere
 • Bleona Qereti sjell "Gipsy Kings" ne Tirane
 • Arian Cani: Berisha ne 10-vjetorin e "Zone e Lire"
 • Flori Mumajesi sulm Julit dhe Gentit: Ju dhjefsha humorin qe beni!
 • Ermal Merdani: Franceska sajoi tradhtine time, per t'u vetembrojtur. Do t'i futem politikes, nga televizioni me genjyen
 • Eli Fara, per here te pare ne "Kenga Magjike"
 • Zapp & Chriss: Meritojme me shume
 • Darina Tanushi behet nene e binjakeve Neo dhe Noel
 • Lori Hoxha ne nje avion me Berishen
 • "X Factor" sjell Sonin ne Tirane
 • Vjen ne jete Giulia Eden, vajza e Almes dhe Shkelqimit
 • "E Diell" ne TCH ndahet ne Tresh: Xhemi Shehu, Gent Hazizi dhe Monika Stafa, fytyrat e se dieles
 • "VIP Shpija" zbulohen emrat e pare

Wednesday, 13 June 2012

Fitoi bukuria apo zeri i Sheiles?

 Nuk kishte shumë faj, por prezantuesja e ‘X Factor Albania 1’, Alketa Vejsiu, i kishte marrë shumë për zemër acarimet e shumë fansave të treshes finale në “X Factor Albania”.

Si duket, fansat si zakonisht kanë qenë të pakënaqur me fitoren e Sheilës, e natyrisht kanë dashur të fitojë Kristo, ose Xhesika. Madje, kishte shkuar deri aty komenti saqë flitej se fitoi bukuria, e jo zëri. Alketa këto mospëlqime i kishte komentuar duke thënë se nuk është e rëndësishme renditja e para apo i teti, ajo që niset më tej shihet si sukses.

Por, e pëlqyen apo jo, spektakli tregoi për një përmasë gjigante se edhe në Shqipëri, siç tha edhe i ftuari Ardian Bujupi, bëhen kësi lloj talent-shou. Edhe nga ne, ky spektakël e ka një “like” të madhe./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Won Sheila's beauty or voice?

Friday, 11 May 2012

Prezantuesja shqiptare e veshur me bukur quhet Arbana Osmani


Arbana Osmani, prezantuesja e njohur e ekranit të madh të Top Channel është shpallur si prezantuesja e veshur më bukur në këtë sezon televiziv, në një sondazh dyditor të realizuar nga revista "Anabel", në faqen e saj në Facebook.

Pas saj është renditur bukuroshja Amarda Toska dhe njëra prej motrave Vjollca, të njohura të televizionit tonë, Marina.Partnerja e Alban Dudushit në "E Diell" Xhemi Shehu ka zënë vendin e katërt, e ndjekur nga prezantuesja tjetër e njohur, Alketa Vejsiu.

Ja cilat janë rezultatet e sondazhit:

Arbana Osmani 1,151 vota
Amarda Toska 551 Vota
Marina Vjollca 504 vota

Xhemi Shehu 489 vota
Alketa Vejsiu 305 vota
Ulpiana Lama 261 vota

Monday, 12 March 2012

“X Factor Albania” ne HD, por pa rryme

Në mbrëmjen e së dielës që e lamë pas ka nisur për mrekulli nata e dytë gjysmëfinale e programit “X Factor Albania”, por vazhdimi nuk ishte krejt ashtu siç thuhet HD. Megjithëse prezantuesja Alketa Vejsiu u mundua ta justifikojë disi ikjen e energjisë elektrike në një moment gjatë spektaklit, por kjo gjë binte në kundërshtim me lëvdatat se ky program shfaqej edhe në cilësinë e figurës së pastër në HD.

Por, kjo mbrëmje si duket ka qenë shumë ters, pasi edhe mikrofonat e jurisë i kanë zhgënjyer organizatorët. Por, pas të gjitha këtyre problemeve në një format internacional, mbrëmja ka pasur një emocion të madh nga zërat e veçantë të shumë talenteve shqiptarë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"X Factor Albania" in HD, but without electricity

On Sunday evening that we left behind began to wonder semifinal second night of the program "X Factor Albania", but the continuation was not quite as HD said. Although Accident presenter tried to justify somehow drain electricity at one point during the show, but this conflicted with the praises of this program appeared in pure image quality in HD. But, this evening seems to have been very grumpy, because the jury microphones have disappointed the organizers. But, after all these problems in an international format, the evening there was a great emotion from the voices of many talents particularly Albanians./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 18 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 18 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka, te gjitha sekretet e suksesit. Gjithcka, para finaleve te medha
 • Fejohet Linda Halimi
 • Poni i ze vendin Aferdites
 • Genta Ismajli ndryshe!
 • Visar Vishka i "Ballkan Bazar": Habitem me fatin qe kam!
 • Rina Bilurdagu: Nuk me pelqyen? Eshte ceshtje shijesh...
 • Ku gjendet sot Amsera?
 • Nora Asani: Nuk zhvishem si Anxhela!
 • Mimoza Shkodra: I kam premtuar vetes!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 18 February 2012
Alketa Vejsiu and Vera Grabocka, all the secrets of success. All, before major finals
Linda Halimi betrothal
Poni replaced Aferdita
Genta Ismajli different!
Visar Vishka of the "Balkan Bazar": I'm surprised with my own fate!
Rina Bilurdagu: They did not like me? Is a matter of taste ...
Where is Amsera today?
Nora Asani: I do not undress as Angela!
Mimoza Shkodra: I promised myself! ]]

Monday, 6 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 4 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 4 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu, Prezantuesja dhe bashkeproducentja e X Factor Albania zbulon detajet e neteve te spektaklit! "Me ka marre malli te kendoj"
 • Bleona Qereti nga tapeti i kuq ne "qilimin flutures"
 • Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula shfaqin hapur dashurine
 • Misse Beqiri, modelja shqiptare ne pozon nudo ne Suedi
 • Ervini i Big Brother: Ju prezantoj te dashuren time te re
 • Fansi kercenon: Do vras veten po nuk takova Adelina Ismajlin
 • Tuna dhe Noizy bashkepunim profesional dhe privat
 • Xhani Shqerra ndahet nga e fejuara modele
 • Bledi Strakosha hedh ne gjyq gazetarin
 • Ciljeta shume prane Hollivudit
 • Rezarta Shkurta ben realitet endrren e 15-vjecarit

Monday, 23 January 2012

Alketa Vejsiu: Dhurata me e shtrenjte per Ditelindje? Kartolina e Nicoles time...

Alketa Vejsiu: Dhurata me e shtrenjte? Kartolina e Nicoles time

Nje kartoline e krijuar nga vete vajza e saj Nicol, ka qene surpriza dhe dhurata me e bukur per Alketa Vejsiun ne kete ditelindje te 28. Ashtu si dhe festat e tjera apo castet e medha per Vejsiun, edhe kete here festa e ditelindjes ka qene teper intime. Te vetmet detaje qe kemi mesuar, jane dhuratat e shumta qe ka marre dhe fakti qe kete ditelindje e ka festuar jashte kufijve shqiptare. Sa i takon dhuratave, vete Vejsiu tha se nder to veconte kartolinat e se bijes, e cila kishte perdorur gjithe fantazine per t’i treguar nenes se saj se tashme eshte e rritur dhe pse jo, mund te kujdeset per buzeqeshjet dhe lumturine e Alketes. Por urimet nuk kane mbaruar vetem ne mesazhe, telefonata dhe dhurata, pasi wall-i i Alketes ne facebook eshte mbushur me urime nga miqte dhe fansat e saj anembane botes. Princesha e spektakleve, pervecse me prezantimin, aktualisht eshte masivisht e angazhuar me drejtimin artistik te “X Factor” se bashku me “kumbaren” e saj televizive, regjisoren Vera Grabocka. /bluetooth/janar 2012/

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 21 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 21 Janar 2012
 • Skandali: Videoja e Ledri Vulajt duke masturbuar perfundon ne internet
 • Jeta e re e Ledines: Mora ndihmese, te me mesonte si te rrisja djalin. Rrefimi i kengetares, nga Festivali tek i biri. Nga vokalizat, tek punet e shtepise. Nga rikthimi ne muzike, tek kendveshtrimi i saj per skenen... E ndjej qe Erlisi do te behet muzikant, me ndjek mua ne prova.
 • Ervini qesharak, thurr endrra per Ermelen: Historia jone s'ka mbaruar. Fituesja: Thjesht e injoroj
 • Aurela Gace: Gjithe jeten me bilete dhe valixhe ne dore. Mrekullia me emrin Grace, bashkejetesa me Skerdin, angazhimet e shumta muzikore dhe kenga e re "Tranzit". Jam ne medyshje per te ardhmen e femijes tim, te qendroj ne Shqiperi apo...
 • Neda e BB4: Pse braktisa FRPD-ne per Aleancen Kuq e Zi. Kam shume per te dhene ne Kavaje dhe Tirane.
 • Silva Gunbardhin s'e le nena te mbaj qen
 • Devis Xherahu: Do behem baba? Nuk e dija...!

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Janar 2012

Revista GAME OVER, 13 Janar 2012

 • Alketa Vejsiu: X FACTOR, le te ndryshojme jetet e atyre qe kane talent
 • Pirro Cako i "kunderpergjigjet" shtatzenise se Inva Mules me fejese?
 • Bertina: Erioni nuk eshte me ne mendjen time
 • Elton Deda: Nuk mund te jetoja nje jete qe nuk me perkiste
 • Aurela Hoxha: Gafa ime? Pjesemarrja ne te njejtin program me personin e gabuar perballe
 • Genta Ismajli: Nuk pi alkool, rrezimi ne skene ishte pjese e performances
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 January 2012

Alketa: X Factor, let's change the lives of those who have talent
Pirro Cako "counterstrikes" the pregnancy of Inva Mules with engagement?
Bertina: Erion is not in my mind
Elton Deda: I can not live a life that did not pertain
Aurela Hoxha: My Gafa? Participation in the same program with the wrong person in front
Genta Ismajli: I do not drink alcohol, collapse on stage was part of the performance
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online