All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alma Ajazi. Show all posts
Showing posts with label Alma Ajazi. Show all posts

Friday, 2 December 2011

Alma Ajazi: Jeta Ime ne Paris...

"Miss Albania 99 ne ShBA", Jeta e re e Alma Ajazit ne Paris

"Jam teper e kenaqur me Parisin dhe kam shume admirim per popullin francez. Parisi eshte nje vend teper i kendshem, i cili te frymezon. Francezet jane nje popull i dashur. Kur je ne nje vend te huaj, duhet te respektosh gjuhen dhe kulturen e vendit e te integrohesh, pa humbur esencen tende si individ", keshtu ka theksuar Alma Ajazi ne nje interviste te saj, dhene me heret, fituesja e kurores "Miss Albania '99" ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Alma ka kohe qe eshte vendosur ne Paris per te studiuar dhe punuar njekohesisht.

"Deshira ime gjithmone ka qene t'i sherbej vendit tim dhe kjo deshire ka lindur tek une ne moshen 14-vjecare, kur i shkrova nje leter presidentit Bill Clinton per situaten ne Kosove. Sado qe jetoj ne diaspore, jam munduar t'i sherbej vendit tim me aq mundesi qe kam pasur. Por jam e gatshme te konkurroj, ne qofte se hapet ndonje konkurs ne fushen e diplomacise, per diplomacine shqiptare. Pse te mos i sherbej vendit tim? Shqiperia ka nevoje per brezin e ri", ka treguar Alma, e cila eshte studente ne degen "E drejta nderkombetare publike" ne Paris. Bukuroshja shqiptare ka kaluar euforine e saj per te qene e famshme, sepse eshte e lindur ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, por here pas here ka levizur per shkak te studimeve dhe punes.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online